Klasik Evlere Klasik Avize Modelleri

Klasik Evlere Klasik Avize Modelleri

Dekorasyonun tamamlayıcı temel unsurlarından biri avizelerdir. Diyelim ki salonunuzu dizayn ettiniz, her şeyin mükemmel olduğunu düşünüyorsunuz; döşemelerinizden perdelerinize, yemek takımınızdan televizyon ünitenize kadar her şey bir bütünlük içinde… Peki, ya avizeniz? O dekorasyonunuzla ne kadar uyumlu dersiniz? Salonunda klasik mobilyalar kullanmayı tercih edenler bu konuda özellikle daha titiz olmalı çünkü klasik evler için klasik avize modellerini iyi seçmek gerekiyor. Dikkatli olmazsanız mobilyalarınızla uyumsuz avize modelleri yüzünden dekorasyondaki bütünlüğü sarsabilirsiniz!

Bir şey eksik ama ne? Salon döşendi, her şey yerli yerinde, mobilyalar tam istediğiniz gibi ama yine de bir şeyler eksik gibi geliyor. Etrafa iyi bakın, belki de sorun avize seçiminizdir. Özellikle klasik dekorasyon tarzında modern tasarım avizelerden uzak durmak gerekiyor. Aksi halde bir şeyler ya eksik kalıyor ya da uyumsuz oluyor! Klasik avize modelleri nelerdir diye soracak olursanız şunları sayabiliriz:

Klasik Kristal Avizeler: Yaşı biraz daha büyük olanlar çok iyi hatırlar, salon takımlarının vazgeçilmez tamamlayıcısıydı klasik kristal avizeler. Hala da tercih çok ediliyorlar. Büyük, gösterişli ve ışıl ışıl bu modeller klasik tarzın ayrılmaz parçalarından olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Klasik kristal avizelerle evinize nostaljik bir esinti getirebiliyorsunuz.

Oymalı Döküm Kollu Avizeler: Bunlar da klasik avizeler grubuna dahil oluyor. Döküm pirinç ve alüminyum gibi malzemelerden üretilen bu avize modellerinde dekoratif kristaller yine yer bulurken, bunların yanı sıra seramik tabaklar ya da cam fanuslar da kullanılabiliyor. Bu avizelerin orta kısmında ise oymalı döküm bir baba bulunuyor ve oymalı koltuk takımlarına da çok yakışıyor. Yüksek tavanlı mekanlarda kendini çok daha iyi gösteren bir model olduğunu hatırlatalım.

Avize Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klasik avize modellerinden birine karar verdikten sonra şimdi de sıra avizenin sahip olması gereken özelliklerine geliyor. Avize seçerken dikkatli olmanız gereken bazı noktaları olduğunu söyleyelim. İşte o noktalar:

  • Öncelikle fiyat konusunda iyi bir araştırma yapmalısınız. Çok fazla avize çeşidi ve modeli var. Buna bağlı olarak da fiyatlar oldukça değişken. İstediğiniz modeli karşılayan bir fiyattan avize satın almanız bütçeniz açısından önemli.
  • Tarzınız klasik bile olsa her tarzın döneme göre değişen trendleri olduğunu unutmayın. Klasik avize modellerinde de trendler değişebiliyor. Modadan uzak kalmak istemiyorsanız trendlerin takipçisi olun.
  • Satın aldığınız avizenin montajı konusunda size yardımcı olunması talep edin. Satın alma işleminizi bu konuda hizmet veren bir markadan yapmanız daha akılcı bir alışveriş olur. Klasik avize modellerinin montajı biraz zahmetli olabiliyor. Aynı zamanda da hassas olan bu modeller bir montaj hatasıyla zarar görebiliyor.
  • Avizenizi satın aldığınız noktadan mutlaka garanti belgenizi isteyin. Bildiğiniz gibi avizeler bir evin en pahalı parçalarından, olası bir zarar görme durumunda garanti belgesi çok işinize yarayacak ve size ek bir maliyet oluşturmayacak.
  • Avize seçerken dikkatli olmanız gereken bir başka konu ise enerji tasarrufu… Tasarım elbette önemli ama aynı zamanda tasarruflu bir ürün seçmeniz uzun vadede ekonominiz için önem taşıyor. Bu detayı göz ardı etmeyin.
  • Avizenizin boyutunu iyi ayarlamalısınız! Çok büyük bir salonunuz yoksa, büyük boyutlarda bir avize seçmeniz hata olur çünkü alanınızı daraltır. Aynı şekilde evinizin tavan yüksekliğini de dikkate almalısınız. Eğer yüksek bir tavanınız yoksa çok sarkıtlı bir avizeden yana tercih yapmayın. Aksi halde uzun boylu misafirleriniz zarar görebilir.

Klasik Avize Fiyatları

Klasik avize fiyatları, modellerine, boyutlarına ve ayrıntılarına göre değişiklik gösteriyor. Öncelikle istediğiniz modele karar vermeli ve bu modelle ilgili markalar arasında fiyat mukayesesi yapmalısınız. Bu sayede aradığınız modeli en uygun fiyatla bulmanız ve daha hesaplı bir alışveriş yapmanı mümkün olur.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.