Masko Genç Odası Modellerini Keşfedin

Masko Genç Odası Modellerini Keşfedin

Zaman çok hızlı akıyor, bir de bakmışsınız ki sizin minik bebeğiniz çocukluktan çıkmış da ergenliğe adım atmış bile. Elbette süreçte ihtiyaçları da değişiyor. Hala çocuk odasında kalmasını ve bundan mutlu olmasını bekleyemezsiniz. Onun için bir an önce ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek, kişiliğini ve tarzını yansıtacak bir genç odası hazırlamanızda fayda var. Masko genç odası modellerini keşfedin ve çocuğunuz için en iyi odayı nasıl hazırlayacağınıza dair yeni fikirler edinin.

Zaman o kadar hızlı bir şekilde akıyor ki akarken beraberinde de pek çok şeyi değiştiriyor. Hem sizin minik bebeğiniz büyüyor hem de ihtiyaçları değişiyor. Bununla birlikte gelişen teknoloji onun beklentilerini karşılayacak çözümler üretmeye devam ediyor. Bir zamanlar çocuğunuz için özenle hazırladığınız odada değişim rüzgarları estirmenin vakti geldi çattı. Çünkü o artık ergenliğe adım atmış olan bir genç ve odasını da yaşına, beklentilerine, tarzına ve kişiliğine uygun şekilde düzenlemek en doğal hakkı! Masko’da genç odası satan firmalar, birbirinden özel genç odası takımlarıyla ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Peki, genç odası düzenlerken nelere dikkat etmek gerekiyor dersiniz? İşte gergin ergenleri mutlu edecek oda fikirleri!

Onlar Artık Büyüdü

Siz her ne kadar kabul etmeseniz de çocuğunuz artık büyüdü. Kendi tercihleri, zevkleri var. Kişiliği oturuyor ve dünyayı sizden farklı görüyor, keşfediyor. Kendini de keşfediyor. Bu da kullandıkları ürünleri değiştirmeyi gerekli kılıyor. Özellikle de odalarını… Bugün artık ergenliğe adım atmış olan çocuğunuzun odanızı dekore ederken onun bir genç olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Oda hazırlarken esas olarak onların fikrini almanız ve bu doğrultuda bir genç odası hazırlamanız gerekiyor. Eğer onların tercihlerini görmezden gelir ve kendi zevkleriniz doğrultusunda bir oda hazırlarsanız, mutsuz bir ergenle birlikte yaşamaya hazırlıklı olmalısınız!

Oda Kaç Kişilik Olacak?

Eğer birden fazla çocuğunuz varsa ve yaşları yakınsa genel olarak çocuklarınızın aynı odada kaldığınızı tahmin edebiliyoruz. Bazı kişilerin çocuklarına ayrı ayrı oda hazırlamaları evlerinin müsait olmaması nedeniyle mümkün olmayabiliyor. Böyle bir durumda hazırlanacak olan genç odasında kaç kardeşin bir arada kalacağı önemli. Bu, dekorasyon aşamasında kullanılacak mobilyaların seçiminde etkide bulunan bir konu. Her ne kadar kardeş de olsalar beğeniler ayrışabiliyor ve bu durumda kardeşlerin her birini mutlu edecek şekilde bir oda dekorasyonu gerçekleştirmek önem kazanıyor.

Cinsiyet Faktörüne Dikkat!

Genç odası dekorasyonunda cinsiyet konusunda titiz olmak gerekiyor. Genç kız odasıyla bir genç erkek odasının dinamiklerinin birbirinden çok farklı olduğunu unutmayın. Genç kız odalarında renkler, objeler ve mobilyalar oldukça farklı oluyor; genç kız odaları daha süslü, daha gösterişli ve daha renkli olabiliyor. Genç erkek odası dekorasyonunda ise bunlar daha farklı oluyor. Ancak son yıllarda tasarımlarda unisex ürünler oldukça ön planda.

Oda Onun, Tarz Onun

Genç odası tasarlarken onların tarzına göre ürünler seçmelisiniz ve özellikle istedikleri bir tema varsa bunu mutlaka göz önüne almalısınız. Doğa, sinema, edebiyat gibi alanlarda tematik unsurlar odada yer bulabilir. Bu nedenle ilgi alanları konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Odanın teması konusunda özel tasarım genç odalarına yönelebilirsiniz. Masko genç odası fiyatlarını araştırarak işe başlayabilirsiniz.

Rahatlık Öne Çıkmalı

Günümüz ergenleri için rahatlık her şeyden daha önemli. Onları konfor unsurlarından bağımsız düşünürseniz büyük bir hataya düşersiniz. Bu nedenle hazırladığınız odanın kullanışlı ve rahat olmasına dikkat etmelisiniz. Yatak başta olmak üzere seçeceğiniz tüm mobilyalarda, rahatlık, kullanışlılık ön planda olmalı. Minimal, eşyalarla boğulmamış, ferah odalar onlar için çok daha kullanışlı olabiliyor.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.