Klasik Mobilyaların Tamamlayıcısı Klasik Abajur Modelleri

Klasik Mobilyaların Tamamlayıcısı Klasik Abajur Modelleri

Klasik mobilyalar tüm yaşam alanlarının dekorasyonunda oldukça tercih edilen ve beğenilen mobilyalardır. Salonlarda, oturma odalarında, yemek odalarında, yatak odalarında, mutfaklarda, ofislerde, restoranlarda, otellerde, hastanelerde ve daha pek çok alanda klasik mobilyalar kullanılmaktadır.

Klasik mobilyalar kullanılan alanların dekorasyonunu tamamlamak oldukça hassas bir konudur. Klasik mobilya ile dekore edilecek alanlarda kullanılacak her aksesuar, alı, perde gibi ürünlerin dekorasyona uyuyor olması çok önemlidir. Absürt sayılabilecek her eşya dekorasyonda göze batıcı etki bırakabilir.

Klasik tasarımlı alanlarda dekorasyonu tamamlayacak ürünler arasında lüks aksesuar modellerinden abajurlar bulunmaktadır. Abajurlar farklı tarz, farklı model ve renkleriyle her dekorasyona ve her zevke uygun olarak üretilmektedirler. Klasik abajur modelleri de oldukça çeşitlidir. Klasik mobilyalarınıza uygun abajur bulabilirsiniz.

Evlerde ve tüm yaşam alanlarında aydınlatmaların rolü çok önemlidir. Dinlenme, yemek yeme, ders çalışma, kitap okuma, film izleme sırasında farklı düzeyde ışıklar isteriz. Avizelerle farklı ampul sayıları ile farklı aydınlatma düzeyleri oluşturulabilir. Loş ortam oluşturmak veya ışık düzeyini ve yönünü arttırmak için abajur ve lambader gibi diğer aydınlatıcılar kullanılabilir.

Aydınlatmanın nerde kullanılacağı da önemlidir. Yatak odası ve genç odası gibi alalarda abajur kullanılacakken, salon, oturma odası, ofis gibi alanlarda daha yüksek boyu olan lambaderler kullanılmalıdır. Klasik lambader modelleri de oldukça çeşitlidir. Her zevke ve her ortama uygun lambader modelleri bulunmaktadır.

Abajur ve lambader alırken kalitesine dikkat etmelisiniz. Elektrikli ürünler oldukları için uygun kaliteden üretilmiş olmaları çok önemlidir.

Lambader ve abajurun üretildiği malzeme çok önemlidir. Metal, ahşap, plastik, karton, kumaş gibi birçok malzemeden üst kısımları üretilmektedir. Aydınlatmanın fazla olmasını istediğiniz alanlarda abajur ve lambaderin üst kısmının üretildiği malzemenin ışığı geçirgen bir malzeme olmasına veya delikli yapıdan oluşmuş olmasına dikkat edilmelidir. Karton ve kumaştan üretilmiş avize ve lambaderlerin temizliği konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Klasik abajur ve lambader seçilirken kolay temizlenebilir özellikte olmasına da özen göstermelisiniz.

Farklı avize ve lambader modelleri farklı düzeyde aydınlatma sağlamaktadır. Kullanacağınız alana uygun düzeyde aydınlatma sağlayan avize veya lambader seçmelisiniz. Salon, çalışma odası, ofis gibi alanarda daha yüksek düzeyde aydınlatma sağlayan ürünler, yatak odası ve genç odası gibi alanlara daha düşük düzeyde aydınlatma sunan ürünler tercih edebilirsiniz.

Abajur ve lambaderleri alırken kullanım alanınıza uygun büyüklükte almanız çok önemlidir. Konsol ve komodin üzerinde konumlandırılacak olan abajurların komodin ve konsola uygun büyüklükte seçilmesi gereklidir. Lambaderlerin de kullanım alanına uygun olarak seçilmesi gereklidir. Dar alanlarda fazla alan kaplayan eğimli lambaderlerin alınmasından kaçınılmalıdır.

Lambaderlerin yükseklikleri de farklılık göstermektedir. Eğer oturma alanına yakın bir konumda lambader kullanılacaksa yüksek boyu olan lambaderler tercih edilebilir.

Klasik abajurlar klasik alanların dekore edilmesi için çok önemlidir. Yatak odalarının dekorasyonunda vazgeçilmez hale gelen abajurlar kullanılırken de dikkat edilmelidir. Abajurların yanında konan su ve diğer sıvıların devrilip abajura zarar verilmesinden kaçınılmalıdır. Genellikle abajurlar uygu öncesi dinlenme sırasında ve gece kullanılmaktadırlar. Uyumadan önce düşük düzeydeki aydınlatmaların kullanılması uykuya hazırlık için çok önemlidir. Ancak uyku sırasında aydınlatma kullanılmasından kaçınılmalıdır. Karanlıkta uyurken vücudumuz tarafından salgılanan melatonin hormonu bulunmaktadır. Vücudumuzun melatonin hormonuna farklı birçok nedenle ihtiyacı vardır. Bu nedenle uyku sırasında gece lambası ve abajur gibi aydınlatmaların kapatılmasına dikkat edilmelidir.

Tüm aydınlatmalar kullanılırken doğrudan göze temasından kaçınılmalı, yukarıdan ve arkadan aydınlatma sağlamasına dikkat edilmelidir.

Klasik abajur çeşitleri oldukça çeşitlidir. Klasik tarzda dekore edilen her ortam için tasarlanmış klasik abajur modelleri bulunmaktadır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.