Lüks Avizeler ile İhtişamlı Yaşam Mekanları

Lüks Avizeler ile İhtişamlı Yaşam Mekanları

Lüks avizeler şık tasarımlarıyla yaşam alanlarında tercih edilen, modern ve klasik konseptlerden oluşturulan yaşam alanlarının olmazsa olmaz dekoratif ürünlerindendir. Yaşam alanlarınıza sağlayacağı ışık, kristalli avizelerdeki gökkuşağı yansımaları, ışığın debisine bağlı olarak oluşturacağı loş ortamlar gibi birçok farklı konsepti destekleyebilirsiniz. Lüks avizeler kristalli, mumlu ve kollu olmak üzere farklı modellerde bulunmaktadır. Kullanılacağı alana göre model seçiminizi yapabilirsiniz.

Lüks Avize Modelleri

Lüks avizeler genellikle lüks ve klasik konseptin hâkim olduğu yaşam mekanlarında tercih edilmektedir. Genellikle çok kristalli olan avize modelleri beğenilmekte ve rağbet görmektedir. Kristal avize modelleri ışığın kırılımlarından oluşan gök kuşağı renkleri ile göz alıcı alanlar oluşturmanızı sağlayacaktır. Bu ışık kırılımlarını başka hiçbir avize modelinde rastlayamazsınız. Bu nedenle kristal avizeler etkileyici yaşam mekanları oluşturmada etkilidir.

Klasik Avize Modelleri ile Şık Alanları

Klasik avize modelleri tasarımı ve duruşu ile şık yaşam alanlarında kullanılması daha uygun olacaktır. Genellikle klasik mobilyaların hâkim olduğu alanlarda kullanılacak olan klasik avizeler şık ve görkemli yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacaktır.

Klasik Avize Modeli Seçerken Dikkat Edilecekler

Klasik bir avize modeli seçerken dikkat etmeniz ve atlamamanız gereken bazı hususlar mevcuttur. Bu önemli noktalar doğru bir avize seçimi yapmanızda etkili olacaktır. Bu nedenle verdiğimiz önerileri ve dikkat etmeniz gereken durumları burada sizlere hatırlatacağız.

Klasik bir avize seçerken beğendiğiniz avizede kaç adet ampül girişinin olduğunu inceleyin. Ampül girişleri avizenin sağlayacağı ışık miktarı konusunda sizlere fikir verecektir. Bununla doğru orantılı olarak avize modelinin kaç m2 yi tam olarak aydınlatabileceğini öğrenmeniz gerektiğini de unutmayın. Kullanılacağı alanı tam aydınlatmayan bir avize işlevini yerine getirememiş olacak ve yanlış bir seçim yaptığınız için oluşturmayı istediğiniz konsepti sağlayamayacaksınız. Bu durumun tam tersi durumunu da düşünmeniz gerekmektedir. Küçük bir alanda kullanacağınız avize modellerinin bu küçük alanlara özel olarak üretilmiş olması gerekmektedir.

Avize modeli ne olacak? Lüks avize modellerinden, kristal avizeler, mumlu avizeler ve kollu avizeler gibi farklı modeller bulunmaktadır. Yaşam alanlarınıza uyum sağlaması açısından hangi tür avize modelini seçmeniz gerekiyor? Bu soruların yanıtını bularak yaşam mekânınız ile uyumlu bir avize seçebilir ve kullandığınız avizenizin yaşam alanlarınızdaki mobilyalarınız ile uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Avizenin rahat temizlenebilir olması da oldukça önemlidir. Lüks avizeler genellikle büyük hacimli ve çok kristal yapılı avizelerden oluşmaktadır. Bu avizelerin silmeye karşı dayanıklı ve tozu az tutan bir yapıda olması gerekmektedir. Kristallerin teker teker silinmesi için kolay çıkarılan ve dayanıklı bir yapıda olması önem kazanmaktadır. Genellikle kristal avizelerin temizlikleri zor olmaktadır. Onlarca kristali tek tek temizlemek zor olsa da ışık kırılımları ile oluşan farklı renk tonları paha biçilemez bir konsept oluşturuyor.

Klasik avizelerin metal kısımlarının pas tutmayan bir yapıda olması gerekmektedir. Genellikle temizlikten sonra nemli kalan ya da mevsimsel değişiklikler, terleme gibi ev içerisinde paslanama oluşturabilecek ortamlardan etkilenmeyen dayanıklı pas tutmayan klasik avize modelleri daha uzun ömürlü bir kullanım sunacaktır.

Lüks Yaşam Alanları ve Lüks Avizeler

Yazımızın genelinde de bahsettiğimiz gibi lüks alanları destekleyecek önemli dekorasyon ürünlerinden olan avizeler şık ve lüks konseptlerinizi destekleyecektir. Lüks bir ortam oluşturmak için klasik mobilyalara ve klasik aksesuar ürünlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Klasik avizelerde genel konseptinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Aydınlatma yaşam mekanlarında mobilyaların tasarımını ve işçiliklerini gösteren en önemli araçlardandır. Bu nedenle doğru bir avize buna bağlı olarak doğru bir ışık doğru bir konsept oluşturduğunuz anlamına gelmektedir. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.