Klasik Köşe Takımları ile Konforunuzu Düşünün

Klasik Köşe Takımları ile Konforunuzu Düşünün

Klasik köşe takımları ile salonunuzda kendinize konforlu bir köşe oluşturabilirsiniz. Salonlar evlerde en fazla zaman geçirilen alanlardır. Bu nedenle salonların konforlu ve dekoratif olması istenir. Konforlu salonlar için konforlu koltuk takımları olmazsa olmaz mobilyalardır. Koltuk takımları tarz olarak farklı seçeneklerde bulunmaktadır. Bunlardan biri klasik köşe takımlarıdır. Klasik köşe takımları hem istediğiniz tarza hem de aradığınız konfora göre üretilmektedirler. Kendinize ve evinize en uygun rahat klasik köşe takımları bulabilirsiniz.

Konfor, herkes için farklı tanımı olan bir kavramdır. Kimi için konfor yumuşak koltuklar olarak tanımlanırken kimi için ise orta sertlikte koltuk olarak tanımlanabilmektedir.  Bu nedenle herkesin aradığı rahatlığa göre konforlu klasik köşe takımları bulunabilmektedir.

Klasik köşe takımları kendi içinde de farklı tarz ve modellere ayrılmaktadır. Uzanma koltuklu köşe takımları, L köşe takımları bu tarzlar arasındadır. Uzanma koltuklu köşe takımları son zamanların en fazla tercih edilen köşe koltuk takımları arasındadır. Özellikle konforuna düşkün kişiler salonlarında kendilerine rahat bir köşe oluşturmak için uzanma koltuk modüllü köşe takımı tercih etmektedirler. Klasik L köşe koltuk modellerinin bir kısmına uzanma modülü eklenerek farklı modeller de oluşturulmuştur. Özellikle geniş salonlar için tercih edilen bu köşe koltuk takımı farklı modülleri bir araya getirdiği için oldukça kullanışlıdır.

Köşe koltuk takımlarında ihtiyacınıza en uygun büyüklükte olanını seçebilirsiniz. Bir kısmı ikili bir kısmı üçlü olan köşe takımları gibi farklı varyasyonları da mevcuttur.

Konfor aynı zamanda kullanım sırasında da önemlidir. Misafir ağırlayan kişiler için köşe koltuk takımında yatak olmaz özelliği olması oldukça işlevseldir. Eşyaları depolama ve saklama konusunda kısıtlı ortamı olanlar için de sandıklı köşe takımları tercih edilen koltuk modellerindendir.

Konforlu Klasik Köşe Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer yumuşak klasik köşe takımları sizin için konforun tanımına uygunsa, yumuşak oturumlu köşe takımlarını incelemelisiniz yumuşak köşe koltuk takımı alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus oturma alanında kullanılan malzeme kalitesi ve malzeme türüdür. Yumuşak koltuk takımlarında uygun olan malzemenin kullanılmaması durumunda oturmaya bağlı olarak çökmeler meydana gelebilmektedir. Çökmelerin oluşmaması ve ilk günkü görüntü ve rahatlığını koruması için uygun malzemeden yapılmış olması gereklidir.

Koltuk takımı alınırken döşemede kullanılan malzeme de önemlidir. Oturma, temizleme gibi etmenlerden dolayı yıpranması en fazla olan malzemelerden biri de döşemelerdir. Koltuklarınızın sağlan kasası ve sağlam süngerleri olsa da süngerlerinin eskimiş ve yıpranmış olması koltuklarınızın görüntüsünü etkileyecektir. Döşemelerin leke tutmaz ve dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.

Köşe koltukları alınırken, salonunuzun veya oturma odanızın büyüklüğüne uygun koltuğu almanız çok önemlidir. Özellikle köşe takımları uygun boyutlarda alınmadığında sıkıntı yaşanmasına sebep olabilir. Evinizde hangi köşeye koltuğunuzu yerleştireceğinizi belirleyip ortalama ölçülerini bilerek köşe koltuk seçmeniz size yardımcı olacaktır.

Eğer salonunuzda oturma takımıyla birlikte yemek odası takımı da aynı odada bulunacaksa dekorasyon açısından iki takımın birbirine uyumlu olması çok önemlidir. Boyut açısından da ortalama büyüklüklerinin birbirlerine yakın olması tercih edilebilir Koltuk takımlarının ağırlıkları temizlik, taşınma ve eşyaların yerlerinin değiştirilmesi sırasında çok önemli olmaktadır. Fazla ağır olan mobilyalardan kaçınmalı ve hareket ettirilmesi kolay mobilyalara yönelmelisiniz.

Eğer en rahat ettiğiniz koltuk tarzını ve koltuk türüne karar veremediyseniz araştırmalarınıza devam etmenizi, hızlı karar vermemenizi öneririz. Salon takımları, yemek odası takımları, yatak odası takımları gibi mobilyalar çok sık değiştirilmediği için içinize en sinen mobilyaları seçmenizi öneririz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.