Klasik Bebek Odası Mobilya Önerileri

Klasik Bebek Odası Mobilya Önerileri

Yeni doğan ya da doğacak olan bebeğiniz için bir oda mı hazırlamak istiyorsunuz? O halde klasik bebek odası mobilya önerileri konusunda detaylı bir araştırma yapmalısınız. Hayatımızın en değerli varlıkları olan bebeklerimizin oda tasarımı konusunda önem vermemiz gereken birçok detay bulunuyor. Bu konu üzerine araştırma yapan ebeveynler, bebeklerinin daha rahat bir yaşam alanında olması için ince eleyip sık dokuyor. Peki klasik bir bebek odası için nelere dikkat etmek gerekir? Gelin birlikte bakalım.  Klasik bebek odaları için mobilya seçiminde önemli olan noktalar vardır. Bu noktalar bebeğin rahatı ve sağlığı için çok önemlidir. Bu mobilya takımları karyola, çekmeceli dolap ve gardıroptan oluşur. Tabi daha lüks bir bebek odası yaratmak istiyorsanız bu klasik mobilyalara ek olarak aksesuar, halı ve perde seçimleri de yapmanız gerekir.

Bebek mobilyalarının mutlaka birbiriyle uyumlu ve göz yormayan nitelikte olması gerekir. Bu şekilde bebeğin daha huzurlu bir ortamda vakit geçirmesini sağlarsınız Yine dekorasyon konusunda da uyuma önem vermek gerekir. Örneğin mobilyalarda ayıcıklar varsa perdeleri ve halıları da ayıcıklı seçebilirsiniz. Bu şekilde bebek odası dekorasyonunda uyum yakalamış olursunuz. Eğer bebeğinize lüks bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız lüks bebek odası mobilyaları tercih etmelisiniz. Bu mobilyalar sayesinde daha şık bir dekorasyon da sağlamış olursunuz.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bebek odası dekorasyon konusunda dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bunların başında da sağlık gelmektedir. Bebeğin sağlığına zarar verecek hiçbir mobilya ya da aksesuar odaya alınmamalıdır. Bebek odası, bebeklerin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimini olumlu etkileyecek şekilde dizayn edilmelidir. Kısacası mekana ciddi anlamda dingin bir hava hakim olmalıdır. Bu şekilde bebek de aileler de daha huzurlu olacaktır. Peki klasik bebek odası mobilyası seçerken nelere dikkat edelim?

  • Öncelikle mümkünse ahşap ürünleri tercih edin. Bu ürünler bakteri, küf ve mantar oluşumuna engel olmaktadır.  Bununla beraber ahşap bulunduğu mekana pozitif bir hava da sağlar.
  • Ürünlerde mümkünse boya kullanılmamalı eğer kullanılıyorsa da bebeklere zarar vermeyecek nitelikte olmaları gerekiyor. 2 gün sonra boyasını atacak ucuz bebek odası mobilyalarından mutlaka kaçmalısınız.
  • Bebek odasının konumu da önemlidir. Olası bir durumda ebeveynlerin sesi duyup hemen müdahale edecekleri bir uzaklıkta olması gerekir.
  • Bebek odasına alınan mobilyalar mutlaka emniyetli olmalıdır. Bebeğin kolay bir biçimde düşüp bir yerlerini yaralayacağı eşyalar kesinlikle tercih edilmemelidir.
  • Klasik bebek odaları için tercih edilen mobilyalar aynı zamanda kolayca temizlenebilir olmalıdır.
  • Bebekler için satın alınacak mobilyaların cilası da çok önemli. Bu cilanın solunuma kesinlikle zarar vermemesi gerekmektedir.

Hangi Mobilyalar Seçilmeli?

Bebek mobilya ihtiyaçları bebeğin yaşına göre farklılık göstermektedir. Örneğin ilk birkaç yıl ihtiyaç olan yek şey beşik ve alt değiştirme masasıdır. Daha sonra bebek büyüdükçe daha büyük dolap, oyuncak dolabı, masa ve sandalye de alınabilir. Dilerseniz bu eşyaları çocuk büyüdükçe parça parça alabilir, dilerseniz de bir kerede hepsini birden alabilirsiniz.

Bebek odası mobilyası seçerken, renklere de dikkat etmek gerekir. Genellikle açık pastel renkler bebeğin daha huzurlu ve dingin olmasını sağlayacaktır. Bebek odasının aydınlatması da çok önemli bir konudur. Odanın mutlaka penceresi olmalı ve gün ışığı almalıdır. Bunun dışında akşamları bebeğin odasının aydınlatması direkt tepeden değil de yanlardan yapılmalı ve ayarlanabilir olmalıdır. Bu şekilde bebeğin kendisini daha iyi hissetmesini de sağlarsınız.

Bebek odalarına seçeceğiniz mobilyalar ile birlikte odanın dekorasyonunu da belirlemeniz gerekmektedir. Peki kız bebek odaları için dekorasyon veya erkek bebek odaları için dekorasyon nasıl oluşturulmalıdır. İşte makalelerimizi inceleyerek ayrıntlı bilgi alabilirsinz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.