Yatak Odalarında Karışık Renk Kullanımı

Yatak Odalarında Karışık Renk Kullanımı

Yatak odaları, hayatımızda ister partnerimiz olsun ister olmasın belki de en özel anlarımızı geçirdiğimiz yerler arasında gelir. Modumuz nasıl olursa olsun herkes gün sonunda başını kendi yatağına koyacağını bilir. Gecelerimizi sonlandırdığımız ve her yeni güne uyandığımız yatak odası dekorasyonu özenilmesi gereken en önemli dekorasyonlardan biri haline gelmiş olabilir. Yatak odalarının dekorasyonu kişiliğimizi yansıttığı kadar ruh halimizi de etkilemektedir. Bu nedenle yatak odası dekorasyonu önemle ele alınması gereken bir bir mesele halinde karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden birazdan sizinle yatak odanızı hazırlarken hangi noktalara değinmemiz gerektiğini inceleyeceğiz..

Ufak dokunuşlarla hayallerinizdeki yatak odasını yaratmak sandığınızdan daha kolay bir iş olabilir. Dekorasyona tarzınızı belirleyerek başlamanızda büyük fayda vardır. Tek bir tarz etrafında birbiri ile uyumlu malzeme ve objelerle ilerlerseniz bütünlük yakalayabilir, bu sayede iyi hissedebilirsiniz.

Klasik yatak odası takımları seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli unsur renklerdir. Renkler, bir iç mêkanın veya ortamın havasından tutun tüm etkilerini içerisinde barındıran bir tür özellik görevi görmektedir. Bu sebeple yatak odası renkleri, sadece yatak odasında değil tüm dekorasyonlarda sandığımızdan çok daha önemli bir konu haline gelmiştir.

Renklerin önemi

Bir yatak odasında, zemin, yatak örtünüz ve perdeler arasında kesinlikle bir bütünlük olmalıdır. Tona ton tercih edebileceğiniz gibi karşıt renkleri de bir arada kullanabilirsiniz. Çünkü zaman zaman yatak odalarında karşıt renk kullanımı da tercih edilir. Eğer desenli bir duvar kağıdı kullanacaksanız halı ve perde seçimlerini daha sade modellerden yana yapmanızda fayda vardır. Aksi takdirde gözünüzü yoran, karmaşık bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu sebeple karışık renkler kullanacağımız zaman, çok dikkatli ve özenli kombinler oluşturmamız gerekir. Çünkü birden fazla farklı rengi birbirine uydurmak oldukça zordur. Odanız küçük ise duvarlarda daha açık ve pastel renkler kullanmanız tavsiye edilir. Ayrıca kullanacağınız çok karakteristik bir duvar kağıdının, sizi renkler ve desenler konusunda kısıtlayacağını da göz önünde bulundurmanız sizin yararınıza olacaktır. Lüks yatak odaları renk seçimi bu yüzden önemli ve kesinlikle değinilmesi gereken konular arasında yer alır.

Yatak odanızı düzenlerken aynı zamanda ışıklandırmayı da unutmamalısınız. Dekorasyonun olmazsa olmazı aydınlatmaları doğru kullanırsanız şık bir görüntüye ulaşabilir veya aksine görüntüyü tamamen bozabilirsiniz. Dingin ve dinlendirici bir hava yaratmak adına sarı ve loş ışık tercih etmek isteyebilirsiniz. Aydınlatmaların renk seçimleri de odanın havasını oldukça etkileyebileceği gerçeğini unutmadan haraket etmemiz gerekir.

Yatak Odası Dekorasyonundaki Püf Noktalar

Yatak odaası eşyalarınızı satın almadan önce ölçüp kağıt üzerinde bir yerleşim yaparsanız tatsız sürprizleri engellemiş olur aynı zamanda planlı bir iş ortaya koymuş olursunuz. Ayrıca odanıza sığmayacak bir parçayı da hiç satın almamış, gereksiz masraftan kaçınmış, tasarruftan da yararlanmış olursunuz. Ayrıca üst üste binmiş, sıkışmış mobilyalar, arzu ettiğiniz görüntüyü elde etmenizi hayli bir zorlaştıracaktır. Bu sebeple planlı çalışın.

Yatak odanızı düzenlerken farklı aksesuarları, farklı dokularla birleştirerek sıra dışı ve şık bir görüntünün önünü açabilirsiniz. Yatak odası için en uygun zemin döşemelerinden ve en önemli unsurlardan biri ise halıdır. Çünkü halı insanlarda konfor hissini pekiştirmektedir. Bu sebeple halı seçiminde de oldukça konforlu seçim yapmalı ve ayağınızı bastığınızda hissedeceğiniz duygunun tarif edilemez olması gerektiğini unutmamalısınız.

Yatak odalarında yeni trendin özel tasarım yatak odaları olduğunu ve yaşam alanlarınıza yalnızca size özel mobilyaları nasıl elde edeceğinizi anlattığımız bu makalemizi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.