Salon Köşe Takımı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Salon Köşe Takımı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Koltuk takımları, salonlarımızın dekorasyonunda önemli yer taşımaktadır. Kendi zevkinize göre aldığınız koltuk takımları ile salonunuzun dekorasyonuna başlayabilirsiniz. Salonlarda en çok tercih edilen koltuk takımlarından biri köşe koltuk takımlarıdır. Salon köşe takımları ile dilediğiniz dekorasyona ait salonlar oluşturmanız mümkün.

Önceleri küçük alanların dizaynında tercih edilen köşe takımları günümüzde herkesin zevkini yansıtan köşe koltuk takımları halini aldı. Birçok tarz, birçok renk, birçok model ve birçok büyüklükte tasarlanan köşe takımları ile istediğiniz tarzda salon köşe koltuk takımları bulmanız mümkün.

Salon için köşe koltuk takımı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey zevkinize, tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun olan köşe koltuk takımlarını tercih etmenizdir. Çünkü birçok zevke, tarza ve ihtiyaca uygun köşe takımı üretilmektedir. Örneğin evinizde misafir ağırlıyorsanız veya yeni evler için ağırlayacaksanız yatak olabilen yataklı köşe takımı almanız, koltukların altlarına eşya koymanız gerekliyse sandıklı köşe takımı almanız, eviniz küçük ise küçük boyutlu köşe takımı almanız gereklidir.

Eğer ihtiyacınıza uygun olan köşe takımını bulduysanız dikkat etmeniz gerekenler, köşe takımlarının malzeme kalitesi ve malzeme türüdür. Koltuklarınızı uzun yıllar kullanmanız için kullanılan kumaş oldukça önemlidir. Leke tutmaz, tüylenme yapmaz ve yıpranmalara karşı dayanıklı kumaşlar koltuklarınızın tercihinde önemli faktörlerdir. Kumaşların leke tutmaz özellikte olması, koltuklarınızın olası lekelenmelerde koltuğunuzu temizlerken harcayacağınız kuvvetin daha az olmasını ve daha az kimyasal temizleyici kullanmanızı sağlar. Temizlemek için koltuklara fazla kuvvet uygulandığında koltukların yıpranma oranları da o kadar artacaktır. Oturdukça kumaşların tüylenme yapmaması ve yıpranmalara karşı dayanıklı olması da koltuğumuzu uzun zaman kullanmamız için önemlidir.

Salon klasik köşe takımı modellerinde, tüm koltuklarda olduğu gibi oturum sertliği de bulunmaktadır. Bazı köşe takımı modelleri sert oturumlu üretilirken, bazı köşe koltuk takımı modelleri orta veya yumuşak oturumlu üretilmektedir. Tercihinize göre oturum sertliğini belirleyerek, o oturum türünde koltuk araştırması yapabilirsiniz.

Salon köşe takımı dizaynında koltukların renkleri önemlidir. Evinizin yapısı, kullanmak istediğiniz renk köşe koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gerekir. Özellikle açık renkli köşe koltuğu alırken kumaşın leke tutmaz özelliğe sahip olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz.

Köşe koltuk takımı alırken yatak olabilen, yataklı köşe takımı tercih edecekseniz koltuklarda yatıldığı durumda minimum deforme olacak malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle bazı yumuşak oturumlu köşe koltuk takımlarında yatmalara karşı deforme olması daha fazla olabilmektedir. Köşe koltuk takımı aldığınız görevlilerden mutlaka bu konu hakkında bilgi almalısınız.

Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen uzanma koltuklu köşe takımları da bulunmaktadır. Bu koltuk takımının bir modülü uzanma koltuğudur ve 2’li veya 3’lü koltuk modülüne uzanma koltuğu eklenmektedir. Bazı firmalarda bu seçeneği kendiniz belirleyebileceğiniz gibi bazı firmalarda standart olarak üretilmektedir. Uzanma koltuklu köşe takımı alırken unutmamanız gereken husus ise, koltuğun bir kısmında uzanma koltuğu olduğu için misafir ağırlanacağı zaman yeterli oturma alanı olup olmayacağıdır.

Salon köşe takımı fiyatları, koltuk takımı fiyatları gibi oldukça geniş aralığa sahiptir. Kullanılan kumaşın cinsi, kullanılan malzeme kalitesi, koltukların fonksiyonları, koltukların modeli gibi birçok faktör köşe koltuk takımı fiyatlarını değiştirmektedir.

Köşe takımı alırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi ihtiyaçlarınız ve zevklerinize uygun koltukların seçilmesidir. İhtiyacınız ve zevkinize uygun köşe koltuk takımı bulduğunuzda ise köşe takımlarının kumaş kalitesi, malzeme kalitesi ve diğer özelliklerine dikkat etmelisiniz.

Kendiniz ve eviniz için en uygun köşe koltuk takımını alarak, evinizde kendiniz için rahat bir köşe oluşturabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.