Klasik Evlerde Balkon Dekorasyonu

Klasik Evlerde Balkon Dekorasyonu

Klasik evlerde balkon dekorasyonu nasıl olmalı? Balkonlar, şehirdeki dairelerde yaşayan insanların çoğunun hayalidir. Bu sadece küçük bir balkon olsa bile özellikle ülkemiz insanı bu kültüre çok büyük önem verir. Bir balkonunuz varsa ve yeterince şanslıysanız, bundan en iyi şekilde yararlanmak için kendinize ve tüm arkadaşlarınıza sizlere sunacağımız bu taktikleri uygulayabilirsiniz. Bu, balkona sandalye koymaktan daha fazlasını yapmak anlamına gelir. Ne kadar küçük olursa olsun, balkonunuzda çok fazla tasarım potansiyeli var.

Peki balkonu nasıl daha güzel ve çekici bir hale getirebiliriz? Gelin beraber bakalım:

 1. Küçük Bir Sehpa Ekle: Balkonda sabah kahvenizin tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan tek şey bir kahve masası ve sandalye. Kolayca katlanabilenlerden birini seçin, böylece gerekirse katlayarak içeride saklayabilirsiniz.
 2. Yerleşik Koltuk Takımı Tercih Etmeyin: Portatif oturma setleri ile kullanışlılığı üst düzeye çıkarın. Ayrıca mobilyanıza yağmur ya da kar gelecek endişesinden de uzaklaşmış olursunuz. Olası kötü bir havada portatif ürünleri hemen kaldırmanız mümkün.
 3. Yeşilden vaz geçme: Balkonunuzu, her zaman olmak istediğiniz bahçede hissetmek için yemyeşil bitkilerle doldurun. Balkonunuzun göründüğü kadar güzel kokmasını sağlamak için bazı otlar ekleyin. Bu size emin olun ki harika bir huzur sağlayacaktır. Özellikle ülkemizde balkon dekorasyonun da bitkilere büyük önem verilir.
 4. Zemin Yastığını Seçin: Balkon dekore ederken dış mekan mobilyalarına yatırım yapmaya gerek yok. Özellikle de eviniz kira ise bu kadar masrafa girmeniz anlamsız. Balkonunuza bazı renkli ve konforlu yastıklar alın. Bu yastıklarda vakit geçirmek emin olun ki çok keyifli.
 5. Halı Kullanabilirsiniz: Balkonunuzun görünümünü desenli bir halı ile farklılaştırın. Ayrıca sıcak havalarda halılar üzerinde keyif de yapabilirsiniz.
 6. Duvar Alanını kullanın: Balkonunuzu dairenizin bir uzantısı gibi hissetmenize yardımcı olması için duvarı kullanın. Örneğin tablolar, posterler ve film afişleri ile balkonu eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.
 7. Aydınlatmaya Dikkat: Dışarısı karanlıksa sizler de geç saatlerde kendinize bol miktarda ışık verin. Eğer eviniz kiraysa ufak portatif dekoratif fenerleri kullanabilirsiniz.
 8. Sandalye veya Hamak asmak: Şehirde olabilirsiniz, ancak balkonunuzun tatildeymiş gibi hissetmemesinin bir nedeni yoktur. Bir asma sandalye veya sizlere rahat bir ortam yaratır.
 9. Katlanır mobilya modelleri ideal: Alanınız kısıtlıysa, kullanılmadığında katlanabilecek mobilyalar tercih etmeyi deneyin.
 10. Kokteyller İçin Bir Yer Tasarlayın: Dışarıdaki mutlu saatler geçirmek harikadır! Bir sehpa ve iki alçak sandalye, mutlu olacağınız bir alan yaratmanız için tek ihtiyacınız olan şey.
 11. Çiçeklerle Kendinizi Çevreleyin: Bir yemek alanı (hatta bir sandalye) için yeriniz olmayabilir, fakat her zaman çiçekler için yer vardır. Görünümünüzü tatlandırmak ve evinizin boşluğu güzel kokularla dekore etmek istiyorsanız mutlaka kendinizi çiçeklerle çevirin.
 12. İster güneşlenmek için isterseniz de bir kitapla kıvrılın, balkonda bir divan ya da  şezlong kullanabilirsiniz. İşleri daha rahat hale getirmek için dış mekan yastıklarını da ekleyin.
 13. Kendine Biraz Gizlilik Ver: Balkonunuz komşunuza yakınsa doğal bir duvar oluşturmak için bambu gibi uzun boylu bitkiler ekleyin. Gerektiğinde yükseltilip alçaltılabilen bambulardan satın alabilirsiniz.
 14. Biraz Gölgelik Ekleyin: Balkonunuzu, her türlü hava koşulunda sizi koruyacak, yağmura ya da güneşe dayanacak, katlanabilen bir tenteyle koruyun.

Eğer sizler de balkonunuzu yaşam alanına çevirmek istiyorsanız klasik ev dekorasyonu kurallarını buralarda da uygulayabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.