Ahşap Köşe Takımları ile Yaşam Alanlarınızda Fark Yaratın

Ahşap Köşe Takımları ile Yaşam Alanlarınızda Fark Yaratın

Köşe takımları yalnızca salon ve oturma odalarında değil, mutfak, kafe, ofis gibi pek çok alanda tercih edilen mobilyalardır. Ahşap köşe koltukları ile her alanda dekoratif farklar oluşturabilirsiniz. Ahşap köşe takımları eski zamanlardan beri kullanılan ve tercih edilen koltuk takımları arasındadır. Klasik ahşap köşe takımları, günümüzde farklı tasarımlarla birçok modelde ahşap köşe koltuklara dönüşmüştür.

Eğer koltuklarınızı henüz almadıysanız ve ahşap köşe koltuk takımı alacaksanız, koltuklarda kullanılan ahşabın kalitesine oldukça dikkat etmelisiniz. Ahşap köşe takımlarının üretiminde kullanılan ahşabın kalitesi, köşe koltuk takımınızı uzun süre kullanabilmenizi ve koltuklarınızın ilk günkü görüntüsünü korumasını sağlar.

Koltuk alırken, koltukların döşemelerine de dikkat etmelisiniz. Özellikle ahşap koltuklar oldukça sağlam mobilyalar oldukları için, döşemelerinin de yıpranmalara karşı dayanıklı olması gereklidir. Koltuklarda lekelenmelerin temizlenmesi için uygulanan müdahaleler koltukların kumaşlarında aşınmalara sebep olacaktır. Bu nedenle leke tutmaz özellikte kumaştan üretilmiş ahşap köşe koltuk alabilirsiniz.

Ahşap köşe takımı alırken salon, oturma odası, mutfak, ofis veya kafe de kullanacağınız alanın büyüklüğüne uygun ölçülerde olmasına özen göstermelisiniz. Dar alanlara alınan büyük mobilyalar, alana sığmayacağı veya hareket alanını daraltacağı, geniş alanlarda küçük koltuklar ise dekoratif açıdan sıkıntı olabileceği için uygun ölçülere sahip köşe takımı seçmelisiniz.

Salonlar ve oturma odaları evlerde dekorasyonuna en fazla önem verilen odalardandır. Salon ve oturma odalarının dekorasyonunun en belirgin ürünleri ise koltuk takımlarıdır. Koltuk takımları dekorasyonu belirler ve diğer ürünler ile dekorasyon tamamlanır. Ahşap köşe koltuklar ile salonunuzu dekore ederken, alanınız için en uyumlu halı, perde, aksesuar ve aydınlatma seçmeniz gereklidir.

Salonunuz için halı seçerken, halının alanın büyüklüğüne uygun ölçülerde olması çok önemlidir. Koltukların dışında kalan alana tam oturan koltuklar kalabalık bir görüntü verebilir. Alandan küçük halılar ise ortama boş bir hava katabilir. Bu nedenle salon ve oturma odalarının dekorasyonlarının önemli tamamlayıcısı olan halıların uygun boyutlarda seçilmesine dikkat edilmelidir.

Halılarda birçok kalite bulunmaktadır. Halı alırken dekorasyonla birlikte işlevsellik ve kullanım özelliklerine de dikkat edilmelidir. Halılarınızın yün iplikten yapılmış olması hem şık görünüm kazandıracak hem de kullanım sırasında size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Salonların dekorasyonunun bir diğer tamamlayıcıları ise perdelerdir. Alanlara uygun tarzda ve modelde perde seçimi, dekorasyonu benzersiz bir hale getirecektir.

Aydınlatmalar he alanda olduğu gibi salon ve oturma odaları için de önemlidir. Avize ve diğer aydınlatmalar işlevsel olduğu kadar aksesuar olarak ta önemli parçalardır. Özellikle geniş alanların yeteri kadar aydınlatılması çok önemlidir. Geniş alanların aydınlatılmasında çok ampullü avizeler veya diğer aydınlatma ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Ahşap köşe koltuk takımları kafelerde kullanılacaksa, ahşap ve döşeme kalitesine daha çok dikkat edilmelidir. Ortak kullanım alanı olan kafelerde olası kazalar önlenemeyeceği için temizlemesi kolay ve leke tutmaz ürünler tercih edilmelidir. Evler kullanılandan daha fazla kullanılacağı için, oturma kısımlarının sünger kalitesine de dikkat edilmelidir. Oturmaya bağlı olarak oluşan çökmeler olumsuz bir görünüme sebep verebilir.

Ahşap köşe koltuk fiyatları oldukça faktörden etkilenmektedir. Ürünün boyutları, ahşap kalitesi, döşeme kalitesi, işçiliği, modeli ve tasarımı ürünlerin fiyatlarında değişikliğe neden olmaktadır. Ahşap köşe koltuk takımlarını tercih ederek yaşam alanlarınızda farklı dekorasyonlar oluşturabilirsiniz. Köşe koltuklar yalnızca salon ve oturma odalarında değil birçok ortamda tercih edilen köşe koltuk takımları arasındadır. Otel lobileri, üniversite ortak kullanım alanları, kafeler, ofisler, salonlar, oturma odaları bu kullanım alanlarından bazılarıdır. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.