Klasik Avize Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klasik Avize Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klasik avize çeşitleri ortaya çıktıkları ilk günden bu yana evlerimizi süslemeye devam ediyor. Bugünlerde ise değişen, modeller, teknolojinin gelişimi ile çeşitlenen tasarım ve renkleriyle, her zaman dikkat çektiklerinden bir kat daha fazla göze çarpıyorlar.

Evlerimizin bu vazgeçilmez ve adeta bir demirbaşı haline gelen klasik avize çeşitleri arasında özellikle klasik kollu avize modelleri, klasik şapkalı avize modelleri ve abajurlu avize çeşitleri öne çıkıyor. Artan seçenekler nedeniyle karar vermek günden güne biraz daha zor hale geliyor olsa da; Aortie Mobilya ile evinizin dekorasyonuna en uygun avizeyi bulmak aynı oranda kolaylaşıyor. Çünkü Asortie Mobilya, klasik avizelerin ihtişamlı duruşunu, günümüzün dikkat çeken tasarımlarıyla buluşturuyor. Böylece yaşam alanlarımızın en önemli unsurlarından aydınlatma biçimimiz mümkün olan en uygun biçimde evlerimizde belirirken, bir taraftan da avize modelimiz adeta görsel bir şölen sunuyor. 

Bu görsel şölenin ayrıcalıklı duruşuna evimizde sahip olabilmek içinse dikkat etmemiz gereken bazı ayrıntılara odaklanmak kaçınılmaz oluyor. Avizeler, salonlardan oturma odalarına, koridorlara kadar evimizin hemen her mekânında kullanıldıklarında, seçimimizi öncelikle bu mekâna göre belirlememiz gerekiyor. Klasik avizeler genelde salonlarda ve oturma odalarında karşımıza çıkıyor olsa da, genel itibariyle mekân farklılığından söz etmek gerekiyor. Ayrıca her klasik avize, fiyatları, modelleri, renkleri ve boyutları ile çeşitlenen değişkenlere işaret ediyor. Dolayısıyla avize seçimi hassas bir ilgiyi zorunlu kılıyor.

Öncelikle evinizin genel dekorasyonu, seçtiğiniz mobilyalar ve aksesuarlarla ne kadar göz alıcı olursa olsun, yanlış bir aydınlatma ile bu göz alıcılığın ortadan kalkabileceğini unutmayın. Aydınlatma evinize hakin olan şık stilin daha belirgin olmasını sağlayan yegâne unsurdur. Eğer bol ışıklı bir ortam yaratmak istiyorsanız, ışıktan daha fazla yararlanmanıza olanak tanıyan klasik kollu avize modelleri arasından bir seçim yapmalısınız.

Lüks Salonların Gözdesi Asortie’nin Klasik Onbeş Kollu Avize Modeli

Asortie’nin, iddialı ve lüks tasarımları arasında yer alan klasik onbeş kollu avize modeli böyle bir aydınlatma biçimine sahip olmak isteyenler için ideal bir tasarım. Altın kaplama olmasının yanında kristal taşlarla süslenen bu özel tasarım, taşıdığı Osmanlı Motifleri’yle de daha görkemli hale geliyor. Zengin görünümü ve altın tonlarındaki rengiyle, varaklı mobilyalarla birlikte kullanıldığında salonlarınızda muhteşem bir ahenk oluşturuyor. Salonunuzun şıklığını tek başına üstleniyor diyebiliriz. Özellikle büyük salonlarda kullanıldığında ise bütün bir heybetini gözler önüne seriyor. Kısacası lüks salonların gözdesi Asortie’nin klasik onbeş kollu avize modeli oluyor!

Avizenin yer alacağı mekânın büyüklüğü ile avizenizin ebatları arasındaki orana dikkat etmelisiniz. Büyük mekânlar için avizenin ebatlarına göre büyük seçimler yapabilirken, daha küçük mekânlarda çok büyük avizelerden kaçınmalısınız. Yoksa salon yahut oturma odanızdaki ferah görünümü kaybedebilirsiniz.

Gümüş ve Altın Tonları Öne Çıkıyor

Salonunuzda daha sıcak renklerin hâkim olduğu bir klasik tarzı benimsemişseniz, klasik şapkalı avize modelleri tam size göre. Bulundukları mekâna şık olduğu kadar sempatik bir görünüm de kazandıran bu modeller son dönemin yükselen trendleri arasında yer alıyor.  Asortie’nin bu modeli gümüş ve altın tonlarının kullanıldığı tasarımlarla öne çıkıyor. Bu da evinizin dekorasyonuna doğrudan yansıyan bir canlılığın sahibi olmanızı sağlıyor.

Kişisel zevkler, dekorasyon anlayışları içerisindeki detaylar her gün değişiyor. Beklentiler çeşitlenip, talep edilenlerin sayısı yükseliyor. Ama klasik avizeler her koşulda evlerimizdeki yerlerini koruyorlar.

Klasik avize çeşitleri, renginden, tarzına, ağırlığından boyutlarına, asılacağı mekanın ışık ihtiyacının ne olduğuna dek uzanan bir takım bileşenler göz önünde bulundurularak seçildiğinde ortaya her açıdan kaliteli bir sonuç çıkıyor.  Asortie Mobilya da bu sonucu elde etmeniz için her zaman yanınızda olmaya devam ediyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.