Klasik Banyolarda Kullanılacak Aksesuar Önerileri

Klasik Banyolarda Kullanılacak Aksesuar Önerileri

Evlerde dekorasyonuna önem verilen alanlardan biri de banyolardır. Klozet, lavabo, duşa kabin ve fayansların uyumu ile dekoratif açıdan şahane banyolar oluşturabilirsiniz. Banyolar için aksesuar seçimi oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur. Nemin fazla olduğu banyolarda seçilecek aksesuarların nemden ve sudan etkilenmeyecek özellikte ürünler olmasına dikkat edilmelidir.

Banyoların dekorasyonu için klasik banyo aksesuarları seçilirken işlevsel olarak banyoların ihtiyacı olan havluluk, dolap, peçetelik, askılık gibi ürünlerin dekoratif olarak banyoya uyacak şekilde seçilmesi sağlanabilir. Bu şekilde hem dekoratif bir banyo oluşturulmuş olacak hem de banyoda fazla ürünlerin kullanılmasından kaçınılmış olacaktır.

Klasik banyo aksesuar modelleri oldukça çeşitlidir. Banyo çiçekleri, duvar süsleri, raf sistemleri, biblolar, vazolar gibi pek çok banyo aksesuarı bulunmaktadır. Bunların dışında da pek çok banyo aksesuarı vardır. Banyo için aksesuar seçerken, nemden etkilemeyecek özelliklere olmalarına dikkat edilmelidir. 

Banyo aksesuarlarından canlı çiçeklerin kullanılması oldukça şık duran ve tercih edilen aksesuarlardandır. Eğer banyonuz güneş almıyorsa ve canlı çiçek kullanmak istiyorsanız güneş istemeyen çiçek türlerini kullanabilirsiniz.

Klasik banyo dolapları banyolarda sıklıkla tercih edilen mobilyalardandır. Banyo dolap modelleri her banyo dekorasyonuna ve her boyutlara uygun olarak bulunabilmektedir. Dar banyolarda, banyo dolabı alırken banyolara uygun boyutlarda olmasına dikkat edilmelidir. Banyo dolapları, lavabo sistemleri ile birlikte veya ayrı olarak satılmaktadır. Lavabo ve dolapların birlikte satıldığı modeller oldukça kullanışlıdır. Özellikle dar banyolarda hem lavabo hem de dolap için yeterli alan bulunmuyorsa bu dolaplar oldukça kullanışlıdır.

Banyo dolaplarının ihtiyacınızı karşılayacak özelliklerde olması çok önemlidir. Banyo havluları, deterjanlar, temizlik malzemeleri gibi birçok eşya ve malzemenin depolanması ve saklanması için banyo dolapları kullanılmaktadır. Bu nedenle dolap seçilirken raf düzenini incelemeniz gereklidir. Banyo dolaplarının seçiminde üretilirken kullanılan malzemenin kalitesi çok önemlidir. Özellikle duş alanı ve lavabo yanında bulunan dolapların suyla teması kaçınılmazdır. Nemden ve sudan etkilenmeyecek özelliklede ahşaptan üretilmiş banyo dolaplarını tercih etmelisiniz. Banyo dolaplarının dış yüzeyinin de su ve buhar izlerini belli etmeyecek özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Buhardan leke oluşturan dolaplar ve diğer banyo eşyaları oldukça olumsuz bir görünüme neden olacaktır.

Banyolarda halı kullanımı oldukça önemlidir. Banyo halısı seçerken, halının banyonun ölçüleri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Banyodan çok küçük veya büyük banyo halıları dekorasyon açısından ve kullanım açısından kaçınılması gereken ürünlerdir. Banyonuz için halı seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus banyo halınızın üretildiği malzemedir. Sentetik iplerden üretilmiş bazı halılar nemlenme durumlarında koku oluşumuna neden olabilir. Banyo halılarının anti bakteriyel özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Klasik banyo havluluk modelleri oldukça farklı tasarımlarda üretilmektedir. Metal, ahşap ve daha pek çok malzemeden banyo havlulukları üretilmektedir. En çok kullanılan ve tercih edilenleri metal ve ahşap banyo havluluklarıdır. Banyonuza uygun banyo havlu askılığı seçimi ile banyo dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Banyolarda en fazla ihtiyaç duyulan eşyalardan biride klasik banyo askılık modelleridir. Fazlaca kullanılan banyo askılıkları işlevsel olarak oldukça önemlidir.  Banyoların olmazsa olmazları banyo askılıklarında çok çeşitli ve çok orijinal modeller bulunmaktadır.

Banyolarda aynalara oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Lavaboların üst kısmında konumlandırılan aynalar duvarlarda boy aynası olarak ta tercih edilebilir. Dar alanlara genişlik katan aynalar geniş banyolar içinde oldukça önemli aksesuarlardandır. Klasik ayna modelleri ile banyonuzun dekorasyonuna bambaşka bir hava katabilirsiniz. Klasik banyo aksesuar çeşitleri oldukça fazladır. Banyonuzda kullanacağınız aksesuarların seçiminde işlevsel ürünler olmasına da özen göstermelisiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.