Hareket Alanı Sunan Klasik Genç Odası Takımları

Hareket Alanı Sunan Klasik Genç Odası Takımları

Gençlerin, evlerde en fazla zaman geçirdiği ortam kendi odalarıdır. Arkadaşlarını ağırladıkları, ders çalıştıkları, kendine zaman ayırdıkları, dinlendikleri, eğlendikleri alanlardır. Bu kadar çok zaman ayırdıkları odaların geniş hareket alanı sunması oldukça önemlidir.

Özellikle dar odalar için seçilen uygun klasik genç odası takımları ile hareket alanını genişletebilirsiniz. Hareket alanının genişletilmesi için önemli olan bir diğer husus ise klasik genç odası dekorasyonudur. Eşyalar uygun şekilde yerleştirilerek uygun hareket alanı sağlanabilir.

Klasik genç odası modelleri oldukça fazladır. İstediğiniz renkte, istediğiniz modelde, istediğiniz tarzda ve istediğiniz işlevsellikte classic genç odası takımı bulmanız mümkündür.

Klasik genç odası takımı alınırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Bunlardan ilki o odada zaman geçirecek olan kişinin beğenerek oda takımını seçmesidir. Ancak bu seçim yapılırken, geçici moda akımlarından, sıkılabileceği dönemlik zevklerden kaçınılmak önemli olabilir. Çünkü dönem olarak gençlerin ilgisini çeken bazı moda akımları ilerleyen birkaç sene sonra beğenilmekten çıkabilir. Özellikle ortaokul ve lise çağlarında olan gençlere oda alırken, bu takımı uzun zamanlar kullanabilmesi için daha uygun olan klasik genç yatak odası takımları seçmesi tavsiye edilebilir.

Genç odası takımı alınırken çalışma masanın yüksekliği, genişliği ve dolapları da önemlidir. Okul çağında olan gençlerin uygun ergonomik boyutlarda ders çalışabilmeleri için özellikle masanın ve sandalyenin yüksekliklerine dikkat edilmelidir. Boyları uzadıklarında masanın çok alçak kalmamasına dikkat edilmeli, uygun olan masa yüksekliği sandalyenin boyunun alçaltılıp yükseltilerek ayarlanmalıdır. Dolaplarının düzeni ve büyüklüğü de, ihtiyaçlarınızı karşılayacak büyüklükte olması gereklidir.

Önemli olan hususlardan bir diğeri uygun yatak seçilmesidir. Büyüme çağında olan gençler için karyola ve baza seçilirken boylarının uzayacağı dikkate alınarak büyük karyola ve baza seçimi yapılabilir. Yerden tasarruf sağlamak için bazalı veya sandıklı karyola seçimi yapılabilir. Yatak kalitesinin ise ergonomik olarak yeterli düzeyde olması, gelişim çağındaki gençlerin özellikle omurga ve sırt sağlıkları için önemlidir.

Gardırop seçimi yapılırken kullanacak kişinin cinsiyetine göre tercih yapılabilir. Klasik genç kız oda takımlarının gardıroplarında, özellikle askılık kısımlarının elbise ve uzun giysileri asılabileceği uzun askılık kısımları olmasına dikkat edebilirsiniz. Klasik genç erkek oda takımlarının askılık kısımlarına pantolon ve gömlek gibi giysiler asılacağı için daha kısa olarak tasarlanabilmektedir.

Klasik Genç Odası Alırken Dikkat Edilecekler

Klasik genç odası takımları içerisinde bulunan komodin ve şifonyerler hem dekoratif olarak odaları tamamlarken hem de eşya dizaynı için çok fayda sağlamaktadır. Hem ıvır zıvırları saklayan hem de dekoratif komodin seçiminde çekmece büyüklüğü ve çekmece sayısına dikkat edebilirsiniz.

Genç odası takımlarına kanepe, berjer, sandalye gibi ürünler alınırken konforlu ve ergonomik olmasına dikkat edilirken, kolay temizlenebilir olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda bu ürünler odanın büyüklüğüne göre seçilmeli, odayı daraltacak ürünlerden kaçınılmalıdır.

Genç odası takımları alınırken dikkat edilecek diğer husus, malzeme kalitesidir. Dolapların, ders çalışma masasının ve diğer ürünlerin uzun süreli kullanılabilmesi için malzeme kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Birçok türde malzeme bulunmaktadır. Bu malzemelerin bir kısmı farklı ağaç türlerinden üretilirken bir kısmı fabrika ortamında elde edilmektedir. Sizin için en uygun olan malzemede genç odası takımı seçmeniz, oda takımını uzun süreler kullanabilmenizi sağlar.

Genç yatak odası fiyatları diğer her eşyada olduğu gibi geniş bir aralıktadır. Kullanılan malzemenin kalitesi, modeli, ürün sayısı, ürün yapısı gibi birçok husustan etkilenmektedir. İstediğiniz her fiyata uygun ürün bulabilmeniz mümkündür.

Genç odaları, gençlerin en çok zaman geçireceği, dinleneceği, eğleneceği ortamlar oldukları için tüm bu hususlara dikkat edilirken gençlerin beğendikleri takımlar tercih edilebilir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.