Ultra Lüks Otellerde Klasik Mobilyalar ile İhtişamlı Yaşam Alanları

Ultra Lüks Otellerde Klasik Mobilyalar ile İhtişamlı Yaşam Alanları

Lüks otellerin dekorasyonuna oldukça önem verilmektedir. Dekorasyonun en önemli belirleyicileri arasında yer alan unsurlar ise mobilyalardır. Klasik tarzda dekore edilmek istenen ultra lüks oteller için tasarlanmış ultra lüks mobilyalar ile otellerinizi hayalinizdeki dekorda döşeyebilirsiniz.

Lüks oteller dekore edilirken öncelikle otelin hangi tarzda olması istendiğine karar verilmelidir. Konforlu bir tasarıma sahip olmasını mı, klasik tasarımda mı yoksa modern tasarımda mı olmasını istediğinize karar vermelisiniz.

Otellerdeki ilk izlenim lobide olmaktadır. Otelinizin sahip olduğu tasarımı lobide yansıtmalısınız. Otele gelen kişiler odaları görmeden önce veya otelde kalıp kalmayacağına karar vermeden önce lobi ile karşılaşmaktadır. Bu nedenle lobilerin ve otel bekleme alanlarının dekorasyonuna önem verilmeli ve oteli yansıtmalıdır.

Otellerin binasının dış cephesi de otel hakkındaki ilk izlenimi sunan etmendir. Otellerin dış kısmının da lüks bir şekilde tasarlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Otel dekorasyonunda diğer tüm alanlarda olduğu gibi mobilya, yer döşemeleri, duvar döşemeleri ve diğer eşya ve aksesuarlar arasında bir uyum olması gereklidir. Eğer modern tarzda boyanmış duvarlar ve yer döşemeleri bulunuyorsa klasik mobilya kullanıldığında uyumsuz bir dekorasyona neden olacaktır.  Otellerinizin dekorasyonu sırasında duvar boyalarının renklerine ve desenlerine, yer döşemelerine dikkatli bir şekilde karar vermelisiniz. Klasik tarzda dekore edilecek oteller için uygun yer ve duvar döşemesi yapılmalıdır.

Ultra Lüks Otellere Klasik Mobilya Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ultra lüks otellerde mobilyaların konforu, modeli ve tarzı, dayanıklılığı oldukça önemlidir. Lüks tarzda dekore edilecek olan oteller için mobilya alınırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edilerek oteliniz için dekoratif ve dayanıklı ürünler seçebilirsiniz.

Lüks mobilya modelleri oldukça çeşitlidir. Lüks oteller için mobilya seçilirken öncelikle otelinizin dekorasyonuna ve hayalinizde oluşturduğunuz otel imajına uygun olup olmamasına göre tercih yapmalısınız.

Hayalinizdeki tasarıma ve otelinize uygun görünüme sahip olan mobilyaları seçseniz bile eğer mobilyalarınız dayanıklı değilse bir süre sonra ilk günkü görüntüsünü yitirecektir. Bu nedenle klasik otel mobilyaları seçilirken dayanıklılığına ve kullanılan malzemenin kalitesine dikkat etmelisiniz. Oteller toplu kullanım alanları olan, birçok kültürden, birçok farlı özelikteki insanlar aynı odaları kullanmaktadırlar. Çocuklu aileler, eşyaları hor kullanan kişiler de otelinizde kalabilir. Bu durumlarda ultra lüks otel mobilyalarınızın dayanıklılığı oldukça önem kazanmaktadır.

Lüks otel mobilyaları dayanıklılığı için öncelikle mobilyaların üretildiği ahşabın ve diğer kullanılan malzemelerin kalitesine dikkat edilmelidir. Kalitesiz veya dayanıksız ahşap ile üretilmiş olan mobilyalarda ufak darbe durumlarında bile çizilme ve hafif çökme durumları oluşabilmektedir.

Otellerde bulunan koltuk, sandalye ve berjerlerin kumaş döşemelerinin leke tutmayan özelliklerde ve kolay temizlenebilen özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Olası lekelenme durumlarının yaşanması durumunda döşemeler hemen temizlenmeyeceği ve üzerinden zaman geçtikten sonra temizlenebileceği için leke zor temizlenebilir veya çıkmayabilir. Ancak koltuklar ve sandalyeler ne kadar lüks görünümlü olursa olsun lekeli bir görünüme sahipse oldukça olumsuz bir izlenime neden olacaktır. Kolay temizlenebilen ve leke tutmayan kumaşlar ile bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Oteller için lüks mobilya seçilirken alanların boyutlarına uygun ölçülerde mobilya alınmaya özen gösterilmelidir. Özellikle odalarda gerekli hareket alanı sağlayacak boyutlara sahip mobilyalar kullanılmalıdır. Geniş mobilyalar odalarda kalabalık bir görünüme sebep olacağı ve hareket alanını daraltacağı için boğucu bir havaya neden olabilmektedir.

Otellerde kullanılacak olan gardıroplar, masa ve sandalyeleri karyola ve yataklar benzer koşullar göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Bu şekilde  ultra lüks tasarıma sahip olan otellerinizi hayallerinizdeki dekorasyonda döşeyebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.