Mevsime Göre Otel Odası Konseptleri

Mevsime Göre Otel Odası Konseptleri

Otel odası konseptlerini mevsimlere göre belirleyen keşfedin. İnsanlar belli ihtiyaçları doğrultusunda, veya tatillerde günlerini otel odalarında geçirmek isteyebilirler. Seyahate giderken kalacak yer olabilir veya dinlenmek amacıyla evden uzakta bir otelde tatil yapmak olabilir bunun gibi pek çok sebep üzerine yolumuz otellere düşebilir. Her iç mêkanda olduğu gibi tabiki bu mekanlarda da belli dekorasyonlar olacaktır. Bunlar ise mevsime göre değişiklik gösterebilir.

Nasıl ki yazın giydiğiniz bir kıyafet mevsimden mevsime değişiklik gösteriyorsa, nasıl evinizde kullandığınız halılar mevsimden mevsime değişiklik gösteriyorsa otel odalarında da bu tip değişikler görebilmemiz mümkündür. Bu nedenle elbette kışlık otel odası mobilyaları ve yazlık otel odası mobilyaları arasında farklılıklar olacaktır. Örneğin bir yaz günü dışarı çıktığınızda seçeceğiniz kıyafet tiplerinde genellikle açık renkli,yarım kollu, yarım paçalı ve ince modelleri tercih edersiniz. Çünkü koyu renkler bildiğimiz üzere güneşi hapsedecek, kalın kıyafetler ise sizi boğacak ve terletecektir. Kışın ise bu durum tamamen farklıdır. Kalın kıyafetler, montlar, kabanlar, botlar ortaya çıkacaktır. Renk tonları da yazın aksine genellikle koyu olacaktır. Bu durum otel odalarında da benzer şekildedir.

Otel odası mobilyaları mevsimine göre tercih edilmeli ve dizayn edilmelidir. Otel yatak odası mobilyaları yazları ince örtü ve açık tonlarda hazırlanırken kışın kalın örtü ve yorganlar ile desteklenmelidir. Yazın belli serinletme araçlarına başvurulurken kışın belli başlı ısı araçlarından yardım almaları gerekir. Tabi bu araçların tercihi ve kullanımı otelin estetiğine, dekorasyonuna göre değişiklik gösterebilir. 

Yaz veya kış fark etmeksizin stresli ortamlardan uzaklaşıp huzurlu ve kaliteli tatil yapmak isteyen insanlar için en iyi alternatiflerden biri şık bir otel ve iyi bir hizmettir. Otelin ve otel odalarının konforlu ve rahat ortamı müşterileri sakinleştirip huzur bulmalarını sağlar. Bununla birlikte şık ve modern tasarımların yanında konforlu otel odası mobilyaları tercih açısından çok önemli bir unsur haline gelmiştir. Yüzlerce otel odası mobilya modelleri arasında bir fark yaratmalısınız ki müşterilerin tercih sırasında en üst sıraları hedefleyebilesiniz.

Otel odası tercihinde dikkat edilmesi gerekenler

Kısa sürede çok fazla insanın giriş çıkış yaptığı otel odalarında dikkat edilmesi gereken ilk husus temizlik ve hijyen olmalıdır. Bu sebeple otel odalarında kolay değiştirilebilir ve hızlı temizlenebilir mobilyalar malzemeler kullanılması son derece önemlidir. Otel odası dekorasyonu hijyen göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir. Hijyenin ardından müşterilerin aradığı diğer bir özellik ise konfor olmaktadır. Rahat bir yatak, farklı ihtiyaçlara hitap edecek türden ince düşünülmüş eşyalar bir otel odasının olmazsa olmazları arasında olabilir. Kablosuz internet, mevsimine göre klima veya şömine, tv gibi hayatımızda önemli yere sahip olan eşyalar da konfor anlayışının oluşmasını önemli ölçüde etkilemektedir.

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Otel odası dekorasyonu  insanların ruh hallerine hitap edecek türden renk kombinasyonlarıyla oluşturulmalı ve mevsimine göre değişiklik gösterilmesi beklenmektedir. Hatta bu aşamada bilinçli ve özenli davranılmalı, uzmanlardan destek alınması önerilebilir.

Koku, insanların ruh hallerini etkileyen diğer önemli faktörlerden biridir. Otel odalarında ve hatta genel olarak otellerde ferah ve rahatlatıcı kokular, oda spreyleri kullanılmalıdır. Otel odası dekorasyonu için kullanılan mobilya ve eşyaların kokularına da dikkat edilmelidir.

Özel tasarım mobilyalar, otel odası dekorasyonlarında önemli bir yere sahiptir. Unutulmaz hisler bırakmak isteyen otel yöneticileri özel tasarım mobilyalar kullanarak müşterilerine daha şık bir görünüme sahip otel odası hazırlayabilir ve onların kalbinde taht kurabilirler.

Otel odalarında doğru mobilya seçiminin önemini anlattığımız blog yazımızı keşfetmek için lütfen tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.