En Çok Beğenilen Retro Banyo Mobilyaları

En Çok Beğenilen Retro Banyo Mobilyaları

Retro banyo mobilyalarını keşfedin. Dekorasyonda detayların çok büyük önemi vardır ve mekanların ruhunu yansıtan işte bu detaylardır. İşlevsel ve aynı zamanda son derece de dekoratif parçalar kullanarak banyo gibi görece küçük mekanlarda bir taşla iki kuş vurma imkanına sahibiz.

Retro tarzı genelde eskiye dönüş, nostalji gibi içerikleri barındırmasına rağmen asla eskimeyen ve günden güne daha çok tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir. Her sezon için kendisine yer bulan bu tarza ilgi oldukça yüksektir. Nostalji severlerin vazgeçilmez seçeneklerinden biri haline gelmiş bu esinti sadece kıyafet modasını etkilemekle kalmayıp mobilyalar üzerinde de etkisini göstermiştir. Mobilya seçimlerinde de oldukça tercih edilen bu tarz nostaljik bireylerin ilgisini üzerine çekmeyi her seferinde başarmıştır. Bunlardan banyo aksesuarları ve mobilyalarıda nasibini almıştır.

Banyolarımızdaki Retro Esintisi

80'li yılların modası olan retro dekorasyonu her geçen gün günümüz modasında tercih edilmeye devam ediyor. Eğer modern ve klasikleşmiş banyo tasarımlarından sıkıldıysanız bu yaşam alanını en başından şekillendirme şanslarına sahip olabilirsiniz. Daha nostaljik bir alan oluşturmak ve bu tasarım ile öne çıkabilmek açısından banyolarda farklı dekorasyon tarzlarına yer vermek önem taşıyan durumlar arasında yer alıyor.

Yaşam alanlarımızın en önemli bölümlerinden biri banyolardır. Kimi banyolar büyük olurken kimi banyolar ise daha küçük ve dar olmaktadır. Büyük olsun ya da küçük olsun küçük detaylarla banyolarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda sizde bu detaylara dikkat ederek banyonuzu dekore ettiğinizde banyo aksesuarlarına önem vermelisiniz. Banyonun demirbaşlarından tutunda küçük detaylarla kadar yapacağınız kombinler ile banyonuzu kendi zevkinize göre dekore edebilirsiniz.

Eski retro tarzı şeyleri seviyorsanız, retro banyo mobilyaları ile banyonuzun ve evinizin geri kalanını retro bir tasarıma uydurabilirsiniz. Geçtiğimiz on yılın en popüler eğiliminden biri olan ve büyümeye devam eden retro banyo tarzını sizinde banyonuzda oluşturması kolay olacaktır; ancak bunun iyi dekore edilmesi  gerekir. Detayların atlanmaması her dekorda retro etkisini vermemizi daha kolay hale getirecektir.

Yüzlerce retro banyo dekorasyon fikirleri ile hayatımızın banyo alanlarına beklediğimiz esintiyi vermek mümkün hale gelecektir. *Retro banyo dekorasyonu* için öncelikle yapı elemanlarına karar verilmelidir. Yani duvar ve zemin alanında kullanılacak olan ürünlerin seçimini yapması gerekmektedir. Genelde yapı market bölümlerinde kullanımı bakımından şıklık sunan birçok fayans ve karo örnekleri yer almaktadır. Banyo dekorasyonu yapılırken bu tip ürünlere yönelmek, retro etkisini arttıracak olan hususlar arasında yer almaktadır.

Örneğin banyoda kullanılacak duş perdeleri, paspaslar veya havlu gibi ürünlerin retro tarza sahip olmasına özen göstermelisiniz. Geçmiş dönemlerde ‘el yapımı’ ürünler daha fazla dikkat çekerken, retro görüntü sağlayabilme kapsamında bu tip ürünlere yer vermeniz doğru bir adım atmanıza yardımcı olacaktır. Eğer banyo bölümünde yeterli bir alana sahipseniz burada eskitilmiş olan dolaplar kullanabilirsiniz. Banyoda kullanılacak olan ayna seçimleri için en uygun olan tasarımı belirlemek için belli bir araştırma yapmalı ve ona göre karar vermelisiniz. Sadece ayne değil tüm retro banyo mobilya çeşitleri çin bu araştırmayı yapmalı doğru kararı ona göre vermenizde büyük fayda vardır.

Banyo dekorasyonunda küçük ayrıntılar, büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple küçük aksesuarların seçimini yapmanız demek çok daha ideal bir tasarımı öne çıkartmanıza yardımcı olacaktır. Banyolarda duvar dekorasyonu hayati bir önem taşıyor. Bu sebeple kendi yapacağınız ürünleri veya objeleri yerleştirebilir nostaljik ortamı sağlamakta bir adım daha atmış olabilirsiniz. Ayrıntıların katacağı büyük etkiler sizleri şaşırtacak ve asıl hayal edilen dekorasyona daha da yaklaştırmış olacaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.