Dekorasyonda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Detaylar

Dekorasyonda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Detaylar

 

Herhangi bir mekanı dekore ederken, beğenilen ürünleri satın almak yetmez. Mekanın ölçüsü ve şekli konusunda dikkat etmeniz gereken her detay, dekorasyonda büyük bir öneme sahiptir. Hayal ettiğiniz klasik mobilyalar, salonunuzun ölçülerine uyum sağlamazsa, mekanınız oldukça kötü görünebilir ve bu durum içinize sinmeyebilir. Böyle sorunlarla uğraşmamak için, iç mimar olmanız gerekmez. Siz de kendi imkanlarınızla profesyonel bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken birkaç detay sayesinde, siz de herkesin hayranlığını kazanacak bir eve sahip olabilirsiniz. Klasik mobilya dekorasyon seçenekleri oldukça fazla. Ancak tüm ürünler içerisinden zemin ve duvar renginiz ile entegre seçimler yaparak doğru ürünleri belirleyebilirsiniz. Sizler için ev dekorasyonu ya da otel dekorasyonu gibi tüm alanlarda, daha etkin bir yaşam mekanı oluşturmak adına yapmanız gereken önemli noktaları sıraladık.

Doğru Renk Seçimi

Klasik ev dekorasyonu, düzgün bir zemin ve renk ile başlar. Zemine uygun duvar rengi ile de devam eder. Eğer zemin ve duvarlar da kullanıma alana yönelik doğru renk seçimi yapılırsa mobilyalar daha ön planda ve canlı görünürler. 

Dekorasyonun odak noktası, mobilyalarınızı gösterecek arka planın doğru belirlenmesidir. Bu kural ev dekorasyonu ile birlikte diğer tüm alanlar için geçerlidir. Alanı doğru kullanmak ve renk uyumu yakalamak daha dekoratif bir yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olur.

Eşya ve Aksesuar Oranı

Mobilyalarınızın boyutuna göre aksesuar tercihi yapılmalıdır. Tüm alanların en görkemli aksesuarı olan aynalar, dekorasyonda eşyalara orantılı bir şekilde seçilmelidir.

Kapı ve Pencereler

Kapı ve pencerelerin önleri rahat kullanım için boş bırakılmalıdır. Özellikle pençelerin önüne açma – kapama eylemlerini engelleyecek ürünler yerleştirilmemelidir.

Aksesuar Seçimi

Kullanacağınız büyük bir alanınız varsa farklı aksesuarlar kullanarak daha dekoratif bir mekan oluşturabilirsiniz. Fakat küçük alanlarda fazla aksesuar kullanmak daha dar bir görünüm sağlayacağı için önerilmez. Çünkü gereksiz detaylarla doldurulmuş bir salon ya da yatak odası göz yoracaktır. Bu nedenle aksesuar seçiminde sadelikten yana olmanız gerekmektedir.

 

Işıklandırma

Eğer dekorasyonda klasik mobilya tercih ediyorsanız, gösterişli bir avize kullanabilirsiniz. Çünkü klasik mobilyalar daha ağır ve gösterişli avizeler ile bir araya geldiğinde bütünlük oluşturur. Aslında dekorasyon bir bütünlük meselesidir. Mobilyalarınız klasik ise klasik mobilyalara uygun avizeler tercih etmelisiniz. Spor bir köşe takımı bulunan salonda uzun sarkıtlı taşlı bir avize kullanmak dekoratif bir görünüm sağlamayacaktır.

 Perde Seçenekleri

Son dönemde moda olan stor perdeleri klasik dekorasyonda tercih etmeniz şık görünmeyecektir. Bu nedenle klasik dekorasyona uygun klasik perdeler seçmelisiniz. Mobilyada her ürün kendi tarzı ile birleştirildiğinde güzel bir görünüm sağlar. 
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.