Oymalı Mutfak Mobilyası Kullanım Önerileri

Oymalı Mutfak Mobilyası Kullanım Önerileri

Son zamanlarda teknoloji üslerini andıran mutfaklardan sıkılıp daha klasik bir tarza geçiş yapmak ve mutfağınızın havasını değiştirmek istiyorsanız dikkatinizi çekmek istediğimiz noktalar var! Oymalı mutfak dolabı modelleri tam size göre... Kendinden oymalı mutfak dolapları ve mutfağınızda kullanacağınız klasik dekorasyon unsurlarıyla daha sıcak, samimi bir mutfak oluşturabilir, gün içerisinde zamanınızın büyük bir kısmını geçirdiğiniz evin alanlarından biri olan mutfağınızdaki keyfinizi arttırabilirsiniz.

Gün geçtikçe dekorasyon tarzları, mobilya modelleri değişiyor. Tasarımlarda her ne kadar model ve estetikten daha çok fonksiyonellik ön plana çıkıyor gibi görünse de aslında içte bir yerlerde pek de öyle olduğu söylenemez. Günümüzde uzay merkezleri gibi de tasarlanan mutfakları sıkça görür olduk. Bunda rezidansların payı büyük elbette, ancak yine de klasik tarzın sıcaklığı özleniyor. Bu da klasik dekorasyon unsurlarından kopmamıza engel oluyor. Özellikle de mutfak gibi alanlarda daha sıcak ve samimi bir ortam bizim kültürümüzde var. Bunu da en iyi şekilde klasik mutfak mobilyalarıyla sağlayabiliyoruz. Kendinden oymalı mutfak dolaplarının mutfağa verdiği sıcaklığı pek çok dekorasyon tarzında bulmak mümkün değil, sizce de öyle değil mi?

Evet, klasik mobilyalar genel olarak ağır ve gösterişli mobilyalar... Ancak günümüzde özellikle mutfak gibi alanlarda bu tarzda da yumuşatmalar yapılabiliyor. Fonksiyonel özellikler mobilyalara çok iyi bir şekilde gizlenebiliyor, teknolojik unsurlar da tasarım ustaları tarafından rahatlıkla mobilyalara entegre edilebiliyor. Hal böyle olunca kendinizi klasik bir mutfak stilinin içinde çok sevdiğiniz ahşap oymalı mutfak dolabınızda baharat ararken bulabiliyorsunuz örneğin. Peki, ister evin tüm alanları ister mutfak söz konusu olsun, klasik mobilya satın alırken nelere dikkat etmek gerekiyor dersiniz?

Klasik Mobilya Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her tarzın değişen modelleri ve özellikli mobilyaları var. Bununla birlikte mobilyaları doğru kullanmak da önem taşıyor. Bir mobilya kullanım özelliklerine ve karakteristiğine göre değerlendirilmezse yalnızca yer kaplayan bir eşya olarak kalıyor. Klasik mobilyaların ağır, gösterişli ve ebat olarak büyük mobilyalar olduklarını göz önünde bulundurarak seçim yapmanızda fayda vat. Klasik mobilya satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalarını size de hatırlatalım istedik:

  • İlk olarak mobilyanın konforunu her şeyin başına koymalısınız. Konfor tarzın ötesinde bir unsur olmalı. Aksi takdirde çok beğendiğiniz ama asla rahat edemediğiniz mobilyalarınızı bir süre sonra değiştirmek isteyeceksiniz.
  • Malzeme ve işçilik bir mobilyadaki en önemli iki konudur. Malzeme ne kadar kaliteli olursa mobilyanız da o kadar dayanıklı olur ve uzun yıllar aynı mobilyayı kullanabilirsiniz. Üstelik klasik mobilya modellerinin fiyatları her ne kadar bir miktar pahalı gibi gelse de dayanıklı malzemelerle üretilmiş mobilyalardan yana seçim yapıldığında aslında çok daha karlı bir alışveriş yapmış olursunuz.
  • Mutfaklarda alan kazanmak oldukça önemli... Pek çok irili ufaklı eşyanın yerleştirilmesi ve her birine pratik bir şekilde ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu biliyorsanız mutfak dolaplarına, raflara ve çekmecelere de ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur. Klasik mutfak dolabı seçiminizde mutfaktaki alanınızı hesaplamanız ve model konusunda bu yönde ilerlemeniz mutfaktaki işlerinizi daha pratik hale getirebilir.
  • Mobilya satın alırken dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise fiyatı… Kaliteli diye ille çok para ödemeniz gerekmiyor. Önemli olanın her zaman fiyat performans dengesi olduğunu unutmayın. Uygun fiyatlı klasik mutfak dolabı modellerini araştırmaya şimdiden başlayın. İyi bir araştırmayla hem zevkinize hem de bütçenize uygun modeller bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Klasik Mutfak Dolabı Fiyatları

Birbirinden farklı tasarımlarda ve çeşitte mobilya arasından seçim yapmak elbette kolay değil. Ev dekore ederken bütçeyi sarsmamak gerekiyor. Klasik mutfak dolabı fiyatları mobilyanın ağırlığına, işçiliğine, tasarımına ve tabi fonksiyonlarına göre değişiyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.