Tarihten İlham Alan Osmanlı Yatak Odası Modelleri

Tarihten İlham Alan Osmanlı Yatak Odası Modelleri

Zorlu geçen bir günün ardından hem içinde huzurlu bir gece geçirmek için hem de yeni güne mutlu, enerjik ve dinç uyanmak için yatak odaları insan hayatında oldukça önemli yer teşkil ediyor. Özellikle tarihten ilham almış Osmanlı yatak odası modelleri ise manevi olarak daha da önem teşkil ediyor.

Bu yüzden de düğün sezonu yavaş yavaş açılırken yeni evlenecek olanlar veya evini yenilemek isteyen çiftlerin en çok üzerine düşündüğü alanlardan birisi yatak odası. Her yeni günün sabahı, güne gözlerinizi açtığınızda göz kamaştıran bir estetik anlayışı ile karşılaşmak için ince düşünülmüş ayrıntılar ve konfor oldukça önemli.

YATAK ODASI TAKIMLARI

Yatak odası takımları genellikle kendi içinde uyumlu olan karyola, yatak başlığı, komodin, şifonyer, gardrop ve tuvalet masasından oluşur. Yatak odasını oluşturan her parçayı özenle seçeceğiniz için bazı eklemeler ve çıkartmalar yaparak odanızda kendi stilinizi kolaylıkla ortaya çıkarabilirsiniz. Tasarım ve konfor için kişiye özel çalışan mobilya üreticileri sayesinde, kendi karakterinizi yansıtan alanları kolaylıkla yaratabileceksiniz. Size özel tasarlanacak olan mobilyanız için sportiflikten sıkıldıysanız, modern çizgiler ışığında konforlu ve kullanışlı klasik- avangarde modellere mutlaka göz atmalısınız. Klasik mobilya deyince hemen aklınıza anneanne evi gelmesin. Günümüz teknolojisi ile tasarımcıların ortaya çıkardığı klasik- avangarde mobilyalar tam bir sanat eserini andırıyor. Öyle ki üzerlerine eklenebilecek tüm renkler ile canlı, enerjik bir görüntü ortaya çıkarken, bir yandan da inanılmaz el işçiliği sayesinde mükemmel bir tasarım ile odanız için yeni bir ruhu ortaya çıkarıyorlar.

OSMANLI YATAK ODASI DEKORASYONU

Modern çizgi ışığında gözlerinizi açmanın verdiği huzur için tercihiniz olacak osmanlı yatak odası modelini seçerken pişman olmayacaksınız. Osmanlı tarz yatak odası içinde klasiklik ışığında, avangarde mobilyanın modernlik ile yaptığı dansını keyifle seyredeceksiniz. Bu dansı tamamlamak için ihtiyacınız olan osmanlı yatak odası dekorasyonu sadece komidin abajuru ve birkaç yastık olacaktır. Tercih ettiğiniz osmanlı tarz yatak odası ile yatağınızın üzerine sereceğiniz yatak örtünüz ve uyumlu birkaç yastık ile yatağınızın dekorasyonu tamamlanırken başucu komidininiz için birer abajur seçmenizi öneririz. Böylece kitap okumak için ideal ışık ortamı da oluşacaktır. Tuvalet masanızın önü için en güzel günlerinizden hatıra kalan fotoğraflarınız oldukça ideal bir tercih olacaktır. Yatak başlığınızda da tek seçenek ile değil farklı renk tonları, oymalar ve kumaş seçenekleri ile odanızın ruhunu oluşturabileceksiniz. Odanızın dekorasyonunu tamamlamanız için size birkaç öneride daha bulunacağız. Odanızın mobilyaları ve aksesuarları tamamlanmışken birkaç küçük dokunuşa daha ihtiyacınız olacak. Seçeceğiniz yatak başlığınıza göre tüm odanızı değil ama duvarınızın bir bölümüne duvar kâğıdı uygulayabilirsiniz. Buna uygun olacak ve odanızın dekorasyonuna uyacak bir halı ve perdeye de ihtiyacınız olacaktır. En son ise aydınlatmanızı tamamlamak için avizenizi seçmeniz gerekiyor. Unutmayın her tercih yeni bir hikaye oluşturmaya başlar.

OSMANLI YATAK ODASI MODELLERİ

Sizin tercihleriniz de yeni bir hikayeye başlamanıza yardımcı olacaktır. Yatak odanızın hikayesini yazarken dikkatli olmayı unutmayın. Tarihten ilham alınarak oluşturulan osmanlı yatak odası modelleri size sunduğu farklı seçeneklerle kendi hikayeniz oluştururken odanızın ruhunu yaşatmaya devam edin. Osmanlı klasik yatak odası modelleri ile padişahların uyuduğu odalarda sizde uyuma fırsatı bulun. Bu muhteşem odalar günümüz teknolojisi ile daha kullanışlı olmak ile beraber çok daha konforlu. Böylelikle çok yorucu geçen günün ardından dinlenmek için çok uzaklara gitmenize gerek kalmayacak. Yapmanız gereken sadece eve gelmeniz ve muhteşem yatak odanızda huzurlu saatler geçirmeniz. Klasik yatak odanızın daha şık ve gösterişli olması için ahşap seçeneğiniz de bulunuyor. Osmanlı ahşap yatak odası modelleri ile fark yaratan detayları görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Ahşabın asaleti ile altın varaklı oymaların eşsiz gösterisi odanızın pencerelerini hayal gücünün estetikliği ile buluşturacaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.