İkizler Burcuna Özel Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

İkizler Burcuna Özel Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Birbirinden farklı konularda diğer burçlara göre daha şanslı olan ikizler burcu, burçlara göre mobilya seçimi ile de bu şanslarını sürdürüyor. İkizler burcuna sahip insanlar pratik zekaları sayesinde hemen her şeye hızlıca adapte olabiliyorlar. Bu onların sahip olduğu avantajlardan yalnızca bir tanesi ancak en önemlisi diyebiliriz. Yapıları gereği keskin bir zekaları olan hızlı düşünüp hızlı hareket eden ikizler burcu, kendilerine kolayca şık ve pratik hallerine uygun biçimde işlevsel alanlar tasarlayabilirler. Pratikliğe dair alışkanlıklarını hayatlarının her alanına yaymayı hedeflediklerinden, ikizler burcu yatak odası dizaynında da bu pratikliğin öne çıkmasını ister. Evet, ikizler burcu için yatak odası dekorasyonunun ilk kuralı pratik çözümlere sahip kullanışlı bir alan olması!

İkizler Burcu Yatak Odası: Yenilikçi Tasarımlar

İkizler burcu yatak odası seçimi yaparken önceliği mobilyalarına değil kendilerine verirler. Eşyaların yerleşim düzeni onların hareket alanlarını kısıtlamamalı. Mekanın sahibinin kendileri olduğu hiçbir detayda atlanmamalı!

Klasik çizgiler taşıyan modern ve yenilikçi tasarımlara öncelik veren ikizler burcu, farklılığın peşinden ayrılmaz. Yeniliklere kolayca adapte olsa da alıştığı düzenin korunmasından da taviz vermek istemez. Bu nedenle klasik yatak odalarına modern bir hava katmayı arzu eden ikizler burcu yatak odası seçerken, son dönemin gözde ürünlerinden yuvarlak yataklara yönelebilir.

Bu yataklar hem farklı hem çarpıcı hem de son derece konforlu ürünler! Geniş yüzeyleri ile pratik biçimde kaliteli bir uyku sağlamanın etkili yollarından biri haline gelirler. Bu da onları, ikizler burcunun radarına sokar!

İkizler Burcu Yatak Odası Seçimi: Sofistike Yatak Odaları

Koyu renklerden, duvarlarda kontrast oluşturacak derinlik veren aksesuarlardan çok hoşlanan ikizler burcu yatak odalarında bu derinliği maksimize edilmeli. Bu noktada bir öneri dile getirmek gerekirse, kimi zaman bu derinlik koyu renkli bir duvara yaslanmış gösterişli ve duvarın rengiyle karşıt bir renge sahip yatak başlığı fonksiyonel ve dekoratif bir çözüm sunar.

Duvar aksesuarlarında sofistike bir görünümün meydana gelmesini önemsediklerinden, boş klasik çerçeveler, küçük boyutlarda baskılı yazılı tablolar tam onlara göre!

İkizler burcu yatak odası seçimi ile diğer burçlara göre mobilya seçimi noktasında “lüks olandan ne anladığıyla da ayrılır.” Lüks ve iddialı görünümü aşırıya kaçan işlemeler ya da fazla sayıda aksesuarla değil sadelikle yapmalıdır. Klasiğe yakın duran, detaylarda modern ve enerjik bir hava kazanan, lüksün zarafetle harmanlandığı yatak odaları oluşturmalıdır.

İkizler burcu yatak odası seçimi sonrasında tamamlayıcı dokunuşlarını yaparken fazlasıyla büyük aksesuarlardan kaçınmalılar. Minimal düzene uygun klasik, küçük aksesuar arasından seçim yapmalılar. Koyu renkli, köşeli ve belki sap kısımlarında zarif oymaların bulunduğu komodinlerin üzerine bej yahut gümüş rengi abajurlar yerleştirebilirler. Hava grubuna mensup ikizler, mavi, siyah, gri ve bej rengi ana mobilyalarda kullanmalılar. Detaylarda ve yer yer tercih edilen işlemelerde krem de göze çarpabilir.

İkizler burcunun burçlara göre mobilya seçimi yatak odası tekstil ürünleri tercihleri de dikkat çekiyor. Onlar için en uygun yatak odası halıları, boydan boya tüm zemini kaplamaktansa, parke zeminin de yatak odasının bir parçası haline gelmesi ve halının devamı niteliğinde tasarlanmış olması gerekiyor. Halılar da ise genellikle düz ve desensiz modelleri tercih etmeliler. Desenli modellere yönelirlerse köşeli geometrik çizgilerin bulunduğu halılar tam da ikizler burcuna göre!

Yere kadar uzanan koyu fon perdeler arasında pencerenin bitiş noktasına dek dökülen tüller, ikizlerin aradığı düzenli, sade ve şık görüntüyü doğrudan gözlerinin önüne yerleştiriyor. Tüller ise tıpkı halılar gibi desensiz olmalı. Fakat buna karşın koyu ve parlak fon perdeleri seçmeleri, odaya enerji kazandıracaktır!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.