Country Mutfak Döşerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Country Mutfak Döşerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Country mutfak modelleri ile sıcak, samimi, sade ve geçmişi anımsatan mutfaklar yaratmak oldukça kolay. Kır hayatının ve onun estetiksel güzelliğini mutfaklarımız da hissedebildiğimiz country mutfak tarzlarının en önemli üç kolunu Amerikan tarzı, Fransız tarzı ve İngiliz tarzı oluşturuyor. Aynı tarzın üç farklı kolunun da kendine özgü detayları var. Amerikan country mutfak tarzında ahşabın yoğun olarak kullanılmasının yanı sıra kaba hatlarla sıcak ve doğal bir ortam oluşturulabiliyor. Fransız tarzında ise daha ince işçilik detayları ile kırsal desenlerin harmanlanması sonucu samimi ama bir o kadara hareketli ortamlar oluşturulabiliyor. Son olarak İngiliz country mutfak tarzında ise desen olarak daha minimal, ancak bir o kadar kibar ahşap ile dinlendirici modeller ortaya çıkıyor. Bu üç farklı tarzın ortak noktası ise kır hayatının modernize edilişi ile evlerimize giriyor oluşudur. Country mutfak dolabı ile mutfaklarımızı inşa ederken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var.

Renk Seçeneği

Mutfağınızı oluştururken country mutfak modelleri arasından kendinize en yakın tarzı belirledikten sonra sıra mutfağınızı kişiselleştirmekte yani sıra renkler ile oynamakta. Tercihinize göre mutfak dolaplarınızı beyaz, krem, bej, gri, ya da doğal ahşap renginde bırakabilirsiniz. Mutfağınız da istediğiniz tonlarla oynayarak mutfağınızı kişiselleştirebilirsiniz. En çok tercih edilen tonlardan olan beyaz ve türevlerinin yanı sıra country mutfak modelleri gri kapaklılar da revaçta olan diğer modellerden.

Işığın Dansı

Mutfağınızı country mutfak tarzı ile yeniden inşa ederken, ışık kullanımını yönlendirmek oldukça önemli bir faktör. Kırsal kesim rahatlığı ile buluşan mutfaklarda bahar havası ile beraber yeşil bir atmosfer ile sıcacık ve enerjik ortamlar oluşturmak için gün ışığı kullanılıyor. Bu sayede kullanılan country mutfak modellerinde dolap üzerinde güneş ışıkları ile dolabınız dans edecektir. Bu dans ile enerjiniz günbegün artacaktır.

Basit Ve Şık

Country mutfak tarzının en önemli noktasından birisi ahşap kullanımı olduğunu söylemiştik. Günümüzde gerçek ahşap yerine sentetik ürünler daha fazla tercih edilse de bu mutfakların en ideali gerçek ahşap ile oluyor. Doğal ahşap country mutfak modelleri fiyatları ile de kendine hayran bıraktırıyor. Doğallığı yansıtan mutfakları oluşturmak isteyenler için gerçek ahşap dolap tercih etmelerini öneririz.

Dekorasyon

Country mutfak modelleri dekorasyonları da oldukça minimal tutuluyor. Bu mutfaklar için tezgah üzerinde elektronik mutfak eşyaları yerine cam kavanoz dolusu kurabiye veya tabak dolusu meyve kullanmanızı öneririz. Böylelikle doğal, minimal, sade ve samimi atmosfere sahip country mutfak dekorasyonunuzu yavaş yavaş tamamlamaya başlamış oluyorsunuz. Buna ek olarak kullanacağınız raflarınızın açık raf olması ve ahşap olması ise mutfağınızın diğer bir ayrıntısı olacaktır. Raflarınızın üzerine koyacağınız tabak, çanak gibi günlük kullandığınız eşyalar da country dekorasyonda estetik aksesuara dönüşen ayrıntılardan. Bir diğer seçenek ise açık raflarınızın üzerine tercihe göre evde yaptığınız marmelatlardan da dizebilirsiniz. Oldukça hoş görünecektirler.

Mutfak Adaları

Mutfak kurulacak alan yeterince genişse açık raflar gibi dekorasyonu tamamlayıcı parçalardan birisi de mutfak adası. Country mutfak dolabı modellerinin vazgeçilmez parçalarından birisi olan mutfak adaları oldukça da kullanışlı. Birkaç sandalye yardımıyla masa gibi kullanılabilirken, ergonomik yapısı ile de tezgah olarak kullanımına devam edilebiliyor. Country mutfak adasının yapısına göre değişiklik gösterse de sahip olacağı çekmeceler ile extra alan da yaratılmış oluyor. Tercihe göre adanın üzerine musluk ve lavabo da takılabiliyor.

Özetle

Nötr renkler, nostaljik tasarımlar, doğal malzemeler ve konfor faktörünün günümüz şartları ile buluşması olan country mutfaklar minimal, sade ve sıcak alanlar. Benzersiz estetik ve ergonomik tasarım sonucu oluşan bu mutfakları kim sevmez ki?

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.