Klasik Mutfak Mobilyaları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klasik Mutfak Mobilyaları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klasik ev dekorasyonu tercih edenler için klasik mutfak mobilyaları için pek çok farklı model seçeneği mümkündür. Mutfaklar evde vakit geçirilen vaktin çoğunu kapsayan alanlardan biridir. Mutfaklar eski zamanlarda olduğu gibi artık sadece yemek pişirmek ve yemek yemek için değil, tüm ev halkının bir araya gelip sohbet ettiği hatta misafirlerin ağırlandığı temel bir sosyalleşme alanıdır. Bu kadar merkezi bir konuma sahip olan mutfaklar, ev dekorasyonunu bütünselleştimek adına, evin genel tarzına uygun olarak dekore edilmektedir. Klasik mutfak dekorasyonu için tercih edebileceğiniz birbirinden farklı model ve tasarımda klasik mutfak dolapları ve klasik mutfak aksesuarları bulunmaktadır. Mutfak dolabı seçim ipuçları hakkında yazımızda paylaşacağımız bazı öneriler size tercih konusunda yardımcı olabilir.

Klasik mutfak mobilyaları göz alıcı, ihtişamlı, lüks ve sıradışı tasarımları ile mutfağınızı evinizdeki herhangi bir odadan daha şık bir görünüme kavuşturabilir. Özellikle villa, malikane, yalı ve köşk gibi yalılarda tercih edilen mutfak tasarımları genel ev dekorasyonu paralelinde klasik mobilyalardan oluşmaktadır. Elbette bazı apartman dairelerinde de klasik mutfak mobilya ve dolapları tercih edilmekte ve başarılı tasarımlar uygulanmaktadır. Klasik mutfak dolapları, genellikle doğal ahşap malzemeden imal edilmekte ve el işçiliği, zarif ve ince oymalar, çeşitli doğal taşlar ve parlak materyaller ile üretilmektedir. Klasik mutfak tasarımları, ahşap ya da lake dolaplar arasında kullanılan orijinal mermer veya orijinal granit tezgâhlar ile kombin edilmektedir. Isıya dayanıklı granit ve mermer modellerin yanısıra, sıvıya dayanıklı ahşap mutfak tezgahları veya ışığı yansıtan kuvars mutfak tezgahları da son dönemde klasik mutfak tasarımlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Dolap kapak kulplarında altın varaklı süslemeler kullanılmakla birlikte, son derece ağır ve klasik bir tasarımla desteklenen klasik mutfak dolapları sade modellere göre daha yüksek fiyatlara imal edilip satılmaktadır.

Klasik mutfak mobilyalarında genelde koyu renkler tercih edilir. Özellikle ceviz, bordo ya da kahverengi renklerde ahşap malzemeler ağırlıktayken; beyaz, gümüş grisi, krem, bej ve altın sarısı gibi çok açık renkler de son dönem klasik mutfak mobilyalarında kullanılmaya başlanmıştır. Beyaz üzerine dore ya da altın, siyah üzerine gümüş gibi farklı renk kombinasyonları ile tasarımlar yapılmaktadır. Bu renklerin bakımı ve temizliği de elbette daha fazla çaba ve zaman istemektedir.

Her zaman şıklığın ön planda olduğu klasik mutfak dolaplarını, yaratmak istediğiniz klasik atmosferi tamamlamak adına klasik mutfak aydınlatmaları ve diğer klasik aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca halı, duvar, perde ve tavan dekorasyonu da klasik mutfak dekorasyonunuzu tamamlamak adına önem teşkil etmektedir. Özellikle klasik avize modelleri arasında yer alan modellerde kullanılan cam, kristal, krom, pirinç, kuvars ve altın varak gibi malzemeler klasik tarzdaki mutfak dolaplarınızın şıklığını ikiye katlayacaktır. Özellikle kollu şamdan havasındaki sarkıtları bulunan tavan avizeleri mutfağınıza ihtişam katarak, elde etmek istediğiniz klasik görüntüyü pekiştirecektir.

Mutfak dolapları ve aksesuarlarının yanında mutfak masası da mutfağınızın tarzını yansıtan ve şıklığını tamamlayan en önemli öğedir. Klasik mutfak dekorasyonu tercih edenler için çeşitli klasik mutfak masa ve sandalye tasarımları bulunmaktadır. Bu tarz mutfak masalarında genelde birinci sınıf kalitede ahşap ya da mermer kullanılmaktadır. Sandalye döşemelerinde ise kadife ya da saten kumaşlar üzerine gümüş ya da altın renkte simli süsleme ve işlemelere yer verilmektedir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.