Erkek Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Erkek Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek odaları bir evin en hassas en önem verilen ve özen gösterilerek döşenen odalarındandır. Bebek odası mobilyaları da bu odanın hassasiyeti ve önemine göre seçilmektedir. En kaliteli, güvenilir ve şık mobilyaların kullanıldığı bebek odası mobilyaları özenle seçilmektedir. Anne babaların gözlerinden sakındığı bebekleri için en güvenilir ve hoş odalar oluşturmak için birçok bebek odası modeli arasından en doğru olanını seçmeniz gerekmektedir. Bebek odaları için, şık oda konsepti ve en lüks mobilyaları seçmek anne babaların büyük bir zevk alarak hazırlayacağı odalardır. Erkek bebek bekleyen anne babalar bu odaları nasıl hazırlamalıdır? İşte erkek bebek odası hazırlamak için dikkat etmeniz ve atlamamanız gereken önemli detayları sizlerle paylaşacağız.

Odada Genel Renk Tonları Mavi mi Olmalı?

Bebek odalarında genellikle renklerin açık tonları kullanılmaktadır. Erkek bebek odalarında da genellikle mavi rengin açık tonları hâkim olmaktadır. Peki erkek bebek odalarında mavi renk mi olmalı? Renklerin cinsiyeti yoktur. Renklere mana vermek ve bir cinsiyete atf etmek toplumun genel öğretileridir. Sırf erkek bebeğiniz oldu diye evinizin genel konsepti ile uymayacak mavi rengi kullanmanız gerekmediğine değinmek isteriz. Yani bebeğinizin odasını maviye boyamaktansa şekilli ve desenli boyalar uygulayabilirsiniz. Ya da gerçekten evinizin konseptine uyacak mavi renkte bir boya seçebilirsiniz. Ancak burada belirtmek istediğimiz genel toplumsal yargıları kırıp istediğiniz tarzda bir oda oluşturmanız olacaktır. Buna oda renginden başlayarak odadaki mobilyalara kadar aynı mantıkta düşünebilirsiniz.

Klasik Bebek Odalarında Tercih Edilecek Mobilyalar

Klasik bebek odalarında kullanılacak bebek odası mobilyaları takım olarak sunulmaktadır. Bir bebek odasında, bebek beşiği, klasik gardırobu, çekmeceli dolabı bulunmaktadır. Buna ek olarak ailelerin istekleri üzerine takıma klasik berjer de ilave edilmektedir. Bebek odasına berjer oldukça yarar sağlayan bir mobilya haline gelmektedir. Özellikle bebeğinizin uyuma sürecinde başında ayakta beklemektense oturup beklemeniz daha az yorulmanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte bebeğinizi emzirmek istediğinizde bu berjeri kullanıp, tekrardan hızlı bir şekilde beşiğe yatırmak için berjerler hayat kurtarıcı nitelik görmektedir.

Daha samimi ve bebeğinizin odasına yakışacak nitelikte aksesuar ve oyuncaklar ile samimi ve tatlı bir oda konsepti oluşturabilirsiniz. Oyuncak ayıcıklar, erkek bebek olduğu için oyuncak arabalar, ışıklı ve sesli döner beşik üzeri oyuncaklar gibi çocuğunuzun ilgisini çekecek aynı zamanda odadaki konsepti yumuşatacak ve tatlı bir bebek odası hazırlamanızı sağlayacaktır.

Bebek Odalarında Güvenlik ve Kalite

Şık bir konsept ve eksiksiz bebek odaları tasarlamak isteyebilirsiniz. Ancak bebek odalarında şıklık ve genel dekorasyon kaygısının dışında odadaki mobilyaların kaliteli ve güvenilir olması önemlidir. Üretiminde kanserojen maddelerin kullanılmadığı tamamen doğal işlemler ile tasarlanmış ve üretilmiş mobilyalar tercih edilmelidir. Böylece gözünüzden sakındığınız bebeğiniz sağlıklı bir bebeklik dönemi geçirmiş olacaktır. Ayrıca bebeğinizin odasında kullanıldığınız mobilyaların kalitesi ve güvenilir olması da önemlidir. Ağır sallanmayan ve çocuğun ayaklanmaya başladığı dönemlerde beşikten çıkamayacağı ve böylece olası düşmelerin önüne geçileceği tasarımda güvenilir mobilyalar tercih edilmelidir.

Bir bebek odasında tasarım ve dekorasyonun önemli olduğu ortadadır. Ancak bebeğinizin sağlığı ve güvenliği tüm detaylardan daha önde olmalıdır. Bu nedenle bebek odası mobilyaları seçerken tasarım ve dekorasyondan önce bebek odasının kalitesini de ön planda tutmanız oldukça önemli olacaktır. 
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.