2020 Dekorasyon Trendleri Neler?

2020 Dekorasyon Trendleri Neler?

Çağdaş zamanların en büyük sıkıntısı stres. İnsanlar stresle baş etmenin türlü yollarını arıyorlar. Bu çözüm arayışında hepimizin birleştiği bir nokta var; huzurlu mekanlar. Huzur veren ev ve ofis için ise gereken konforlu mobilyalar, mobilyalarla ahengi tam olarak yakalamış aksesuarlar ve pastel renkler. Evlerimizin güzelliği ve rahatı bize huzur veren ilk unsurlardan. Bu yüzden yeni dekorasyon trendleri huzurlu ama estetikten taviz vermeyen ev arayışındakilere uygun olacak. 2020 dekorasyon fikirleri estetik duygusunun insan ruhuna verdiği rahatlığı ve dinginliği esas alarak oluşturuluyor. Klasik ve modern stillerde yeni dekorasyon trendleri farklılık gösterecek. Modern stilden hoşlananlar daha minimalist bir ev ya da ofis dekorasyonuna yaklaşacak ve ev ve ofis dekorasyonunda daha fazla sadelik bulacaklar. Yine bu doğrultuda 2020 yılında klasik tarz sevenler için pastel renklere sahip mobilyalar üretilecek. Pastel renkler 2020 dekorasyonu trendi olacak.

2020 Klasik Dekorasyon Trendleri

2020 dekorasyon fikirleri arasında klasik mobilyaları da pastelleştirmek var. Yeni yılda dekorasyonun teması estetik bir sadelik olduğu için, birçoğumuz yeni dekorasyon trendleri sadece modern stile uygulanabilir, diye düşünebiliriz. Bu yargı doğru değildir. Çünkü, klasik dekorasyon da huzur temasına yaklaşabilir. İnsan doğası güzeli arar ve güzel ile huzura erer. Güzel olan her şey bize mutluluk ve huzur verir. Gelin klasik bir salon takımı düşünelim. Hayal edeceğimiz salon hem klasik tarz olsun hem de yeni dekorasyon trendleri çerçevesinde kalsın. Hem güzelliği ile size huzur veriyor hem de pastel renkleri ile sizi büyülüyor. Oymaları daha sade, beyaz eskitme ahşaptan yapılma iskeleti ve 2020 dekorasyonunun trend renkleri adaçayı yeşili ve gri az desenli kalın koton kumaştan yapılmış koltuk minderleri ve su yeşili ince kadifeden üretilmiş gövde. Son derece dinlendirici bir salon takımı değil mi? Bu şık salona perde seçmek ister misiniz? Perdeleriniz ağır kadifeden da yerlere kadar uzanan bir model olmak zorunda değil. Ama unutmayın 2020 dekorasyon fikirleri arasında uzun perdeler var. Bej renk kalın kumaş perdelerinizin püskülleri altın rengi olabilir. Bu kadar hareket size de enerji verecektir. Beş kollu pirinç avizenizin gövdesi kristallerden oluşuyor. Avizenin pirinç kolları, perde püsküllerinin altın rengiyle uyumlu. Çünkü ahenk insanları güvende hissettirir ve huzur verir. Bu yüzden dekorasyonunuzdaki tüm parçalar uyumlu olmalı. 2020 dekorasyon fikirleri dahilinde doğala dönüş ihtiyacına göre hazırlanmış aksesuarlarda bulunuyor. Bu yüzden hayalinizdeki salona mutlaka bitki yerleştirin. Yeşil yapraklı ve mevsime göre çiçek açan bitkiler yerleştirebileceğiniz gibi minyatür ağaçlar da açık yeşil tonları hâkim olan salonunuza çok yakışacak. Hoş bir uyum yakaladığınız salonunuza doğal ahşaptan yapılmış ama açık renk küçük biblolar ve heykelcikler koyabilirsiniz. Dekorasyonunuzu tamamlayacak olan en önemli detaylardan biri sehpa seçimidir. 2020 yılında Retro havasıyla zigon sehpalar da trend olacak. Koltuk aralarına koyduğunu zigonlar dışında başka sehpa kullanmanıza da gerek kalmayacak, çünkü zigonlar çok amaçlı her parçası ayrı ayrı pratik kullanım sunuyor ve 2020 dekorasyon trendleri sadelik ve huzur temaları etrafında şekilleniyor. Trend ola zigonlar artık orta sehpa olarak da kullanıldığı için altın şeritli, tablası camdan, iki küçük ve bir büyük sehpadan oluşan üç parça zigon orta sehpa salonunuza zarafet katacak. Koyu yeşil dokuma bir halı ile de neredeyse dekorasyonunuzu tamamlamış olursunuz. Yer döşemeleriniz ise mümkün olduğu kadar açık renk olmalı ki eviniz ferah bir havaya kavuşsun ve mobilyalarınız ile halınız daha görünür hale gelsin. Böylece hem klasik tarza sahip hem de ahengin huzurunu yansıtan salonunuzla 2020 yılında sizin eviniz trend olacak.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.