2020 Ev Dekorasyonunda Trend Renkler

2020 Ev Dekorasyonunda Trend Renkler

2020 ev dekorasyonunda trend renkler nelerdir? Zamanımız hız çağı ve hız insan psikolojisine son derece olumsuz etkiliyor. İnsanlar artık dışarıdaki hızdan yorulup sadece kendilerine odaklanabilecekleri sakin mekanlar arıyorlar. Bu arayış bir yönüyle konfor ve lüksten de vazgeçmemeyi çağırıyor. Şehrin yorgun soluğunu dışarıda bırakmak isteyenler evlerinde huzur, rahatlık ve göze hitap eden güzellikler arıyor. Bu da yaşam alanlarımızdaki dekorasyon ile sağlanabilir. Dekorasyonunuz için seçtiğiniz her mobilya ve aksesuar size dinginliği ve mutluluğu yakalatmalı. Ama sadece mobilyalar ve aksesuarlar değil, dekorasyonda renk seçimi ve yaşam alanlarında kullanılan renkler de çok belirleyici. Renkler ruh halimize etki ettiği için her yıl, koşullara ve insan psikolojisine göre değişiklik gösteriyor ve bu nedenle her yıl yeni renkler trend oluyor. 2020 ev dekorasyonu için de renkler çok önemli.

Dekorasyonun Trend Renkleri ve Renklerin Uyumu

Bu sezonun trend renkleri açık ve pastel tonlardan oluşuyor. Açık ve pastel renkler bize huzur ve dinginlik veriyor. Yaşadığımız çağın sıkıntılı ve yorucu atmosferi de 2020 ev dekorasyonu renklerini belirliyor. Sadece mobilyalarda değil yeni boya trendleri de çağa göre belirleniyor. Özellikle duvar renkleri bizi daha çok etkiliyor. Bunun nedeni duvarların büyük bir alanda rengi yoğun bir biçimde görmemizi sağlaması. Peki, her yılın trend renkleri neye göre belirlenir? Renkler doğrudan duygularımızı etkiler. Bize huzur, huzursuzluk, zevk, öfke ve mutluluk verebilirler. Örneğin mavi renk bize güven ve samimiyet hissi verirken iştahı da kapattığı için yemek odalarında kullanılmamalı. Kırmızı renk aciliyet ve tehlike hisleri uyandırdığı için yeni dekorasyonda renk seçimi arasında değil. Kırmızı aşk ve nefret gibi uç duyguları uyandırdığı için 2020 ev dekorasyonu ancak kırmızının mat ve pastel tonlarını kullanabiliyor. Yeni boya trendleri arasında yeşil renk var. Bu yıl duvarlarınızda sakin ve huzurlu renklere yer verilecek. Mobilyalarımızda da kullanabileceğimiz nil yeşili ve ada çayı yeşili bu yılın trend renkleri. Çünkü, sadeleşme ve huzura kavuşmayı simgeleyen yeşil aynı zamanda yeniden doğuşu, tazelenmeyi simgeler. Yaratıcılığı temsil eden sarı renk ise 2020 ev dekorasyonu için pek de ideal gözükmüyor. Enerji veren sarı ve turuncu renkler mat ya da pastel olarak ve çok açık tonlarıyla sınırlı alanlarda kullanılacak bu sezon. Asaletin rengi olan siyah yeni boya trendleri dahilinde değil ama her daim vazgeçilmez. Bu yıl ufak ayrıntılar için yaşam alanlarımızda yer verebileceğimiz siyah ölüm ve bitiş hissi yarattığı için son dönemlerde tek başına kullanmak yerine beyazla kombinleniyor. Beyaz ise masumiyet ve saflık simgesi. Dekorasyonda renk seçimi için her yıl en iyi seçenektir beyaz. 2020 ev dekorasyonu trend renklerinin de açık renkler olduğu düşünüldüğünde beyaz olmadan bir yaşam alanı yaratılamaz gibi. Yeni başlangıçları da ifade eden beyazı duvar boyalarınızda kullanmanız ise sonsuzluk ve kaybolma hissi yaratacağından duvar boyalarında ondan kaçınmanızı öneririz. Son dönemlerin trendi olan doğa dönüş dekorasyonda renk seçimi için yeşil tonları gibi toprak tonlarını da vazgeçilmez kılıyor. Kahverenginin açık tonları, krem, bej ve taş rengi de yeni boya trendleri arasında. Toprak tonlar bu yıl mobilyalarınız için de trend renkler olacak.

Dekorasyonda renk uyumu şıklık ve kalite göstergesidir. Ortamın pozitif enerji yayması 2020 ev dekorasyonu için temel teşkil ettiğinden renk uyumlarına dikkat etmelisiniz. Ahenk bize huzur verdiği için ve son yıllarda dekorasyonda renk trendleri huzur temasına dayandığı için renk ve modellerin birbiriyle örtüşmesi çağımızın en önemli dekorasyon fikirlerinden.

Son zamanlarda yeni evlenen çiftlerin tercihi olan klasik mobilyaların nasıl seçileceği ve seçerken dikkat etmeleri gereken önemli noktaları paylaştığımız blog makalemizi şimdi inceleyin. Yeni evlenenlere klasik mobilya seçimi.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.