Lüks Oda Kapılarının Evinize Kattığı Değer

Lüks Oda Kapılarının Evinize Kattığı Değer

Lüks mekanlarda etkileyici yaşam alanları oluşturmada rolü olan ahşap kapılar etkileyici bir konsept oluşturmaktadır. Özellikle kapıların öneminin farkına varılması ile klasik yaşam alanlarında tercih edilen klasik kapı modelleri ahşap oyma motifleri, altın varağı ve birbirinden şık tasarımları ile yaşam alanlarınızın gözdesi olmaya aday. Lüks kapı modelleri birden farklı tasarımda ve model de kullanıcıların beğenisine sunulurken, farklı dekorasyonlara da uyum sağlaması için tasarlanmıştır. Klasik kapı alırken, klasik kapıların özelliklerini ve hangi yaşam alanlarında tercih edilmesi gerektiğine dair daha fazla bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Klasik kapılar ağır yapıları sayesinde kaliteli ve uzun ömürlü bir kullanım sunarken, altın varaklı ve oyma motifleri ile de yalnızca yaşam alanlarına özel olarak tasarlanabilmektedir. Ölçüleri ile de farklı alanlara göre imal edilmekte ve böylece klasik mekanlara mükemmel bir uyum sağlayacaktır.

Lüks Oda Kapıları Aksesuar Mı?

Lüks mekanlarda alanda tercih edilen hemen hemen her parçanın bir görevi bulunmaktadır. Evin içerisindeki perdeden tutunda, halılar, aksesuar modelleri ve odaların kapılar da bu şık ve etkileyici parçaların arasına girmektedir. Lüks oda kapıları kullanıldıkları alanlarda genellikle işlevsellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Sağlam yapıları, ses geçirmeyen tasarımı, kilitlenebilir ve dayanıklı özelliği kapıların öne çıkarılan yapılarıdır. Ancak yaşam alanlarında tercih edilen kapılar sağladıkları yararın yanında tasarımı ile de göz alıcı bir konsept oluşturmayı sağlamaktadır. Peki klasik oda kapıları yaşam alanlarında aksesuar niteliği ile tercih edilir mi? Lüks oda kapıları bir taş ile iki kuş vurma deyimini yerine getiren nadide mobilya çeşitlerindendir. Çünkü klasik kapılar, oda kapısı işlevini yerine getirmesinin yanında, odanın genel konsepti ile doğru bir şekilde seçildiğinde konsepti tamamlayan, dekorasyona katkı sağlayan, motifleri, rengi ve tasarımı ile göz alıcı yaşam alanları oluşturmayı sağlayan önemli bir etmen olarak karşımıza çıkmaktadır.

Klasik kapı modelleri ahşap oyma motifleri ile süslenmektedir. El oyması ve işçiliği ile tasarlanan bu kapılar, altın varaklı cilası ile lüks yaşam alanlarının ihtişamına ayak uydurmaktadır. İstenilirse gümüş varağın da tercih edildiği bu kapılar odadaki renk kontrastını da oluşturmada etkilidir. Klasik ve lüks yaşam alanlarında kullanılması için tasarlanan onlarca farklı kapı modeli bulunmaktadır. Bu kapı modellerinden yaşam alanlarınızda tercih ettiğiniz dekorasyon tarzı ve konseptine göre seçim gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Genellikle oyma motifli bir dekorasyonunuz mevcutsa, ahşap oyma motifli kapıları tercih etmeniz gerekmektedir. Ancak daha soft ve dekorasyon açısından hafif yaşam alanları dizayn ettiyseniz, daha düz kapı modellerini tercih edebilirsiniz.

Evinizde tercih ettiğiniz kapılar mükemmel tasarımı ve konsepti ile şık yaşam alanlarınızın sembolü görevini görebilmektedir. Eğer doğru bir kapı seçtiyseniz yaşam alanlarınızda mükemmel bir dekorasyon destekleyecektir.

Zeminleriniz ile Uyumlu Kapılar

Yaşam alanlarınızın dekorasyonuna uygun seçtiğiniz zemin döşemelerinizin konsept açısından birbirlerini destekleyen ilk mobilya kapılardır. Ahşap veya mermer bir zemin döşemesi ile mükemmel bir konsept oluşturmasını sağlamaktadır. Genellikle ahşap zeminler ile uyum sağlayan kapılar parke döşemeleri ile dekoratif bir tamamlayıcı olarak kullanılmaktadır.

Yaşam alanlarınızda tercih ettiğiniz kapılar hem işlevsel hemde dekoratif anlamda yarar sunmaktadır. Dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olarak üstlendiği görevi başarıyla yerine getiren lüks kapılar işlevselliği ile de kullanıcısını memnun etmektedir. Uzun ömürlü ve dayanıklı bir kullanım sunmakta ve tercih edildiği alanlarda dekorasyonun göz alıcı parçalarından olacaktır.

Yaşam alanlarınıza seçeceğiniz kapı modelleri arasından doğru seçimi yapabilek için farklı tasarım ve tarzda kapı modellerini keşfetmeniz gerekmektedir. Sizi aydınlatacak ve yeni fikirler sunacak barok tarz kapı modellerinin özelliklerini açıkladığımız blog makalemizi keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.