Yeni Evlenenlere Özel Klasik Mobilya Seçim Rehberi

Yeni Evlenenlere Özel Klasik Mobilya Seçim Rehberi

Yeni evlenecek olan çiftler bomboş bir evi yuva haline dönüştürmektedirler. Ortak zevklerine uygun model ve tarzda seçecekleri mobilyalar, aksesuarlar ve mobilyaların yerleştirilmesi ile kendi yuvalarını oluşturmaktadırlar. Yeni bir ev dizayn edilirken dekore edilmek istenen tarzdaki mobilyaların seçilmesi ile başlanmalıdır. Mobilyalar ile uyumlu halı, perde ve aksesuarlar ile istenen dekorasyon oluşturulabilir. İlerleyen süreçlerde mobilya veya halı, perde gibi eşyalar değiştirilmek istendiğinde odada bir dekorasyon olduğu için o dekorasyona uygun mobilya seçilmesi gereklidir. Yeni evlenen çiftler sıfırdan bir ev dizayn edecekleri için içlerine sinen tarzda mobilya seçmeye özen göstermeleri gerekmektedir.

Evinde klasik mobilya kullanmak isteyen kişilerin klasik mobilya seçerken dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Temel olarak dikkat edilmesi gereken hususlara ve kendi hislerinize göre sizin ve eviniz için en uygun olan klasik mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Klasik mobilyalar geçmişten günümüze kadar ulaşmış olan oldukça değerli mobilya tarzıdır. Birçok farklı işlemesi, modeli ve boyutları ile klasik mobilya kullanmak isteyen kişilere hitap etmektedir.

Klasik mobilyalar yeni trendlerden ve moda akımlarından etkilenseler de temel tarzını ve kalitesini bozmadan günümüze kadar ulaşmıştır. Klasik mobilyalarda ahşap kısımlar ön olanda olduğu için kullanılan ahşap kalitesi oldukça önemlidir ve genellikle dayanıklı ve kaliteli ahşap kullanılarak klasik mobilyalar üretilmektedir. Ancak yine de klasik mobilya alırken ahşabın kalitesini kontrol etmeniz gereklidir.

Klasik Koltuk Takımı Seçim Rehberi

Klasik koltuk takımı seçerken alanın boyutlarına uygun olması, sizin için konforlu olması, kaliteli ve dayanıklı olması temel dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Bunlarla birlikte modeline, rengine ve tasarımına da dikkat ederek salonunuz ve oturma odanız için uygun klasik koltu takımına sahip olabilirsiniz.

Salonlar ve oturma odaları evlerde geçirilen zamanın büyük bir kısmını oluşturduğu için koltuk takımlarının konforlu olması ve dekorasyonunun beğeniliyor olması önemlidir. Koltuklar ne kadar rahat olsa da beğenmediğiniz içinize sinmeyen dekorasyonda oturmaktan hoşlanmayacağınız gibi, oldukça dekoratif olan ancak konforlu olmayan bir dekorasyonda da zaman geçirmek istemezsiniz. Bu nedenle mobilyaların renklerini, tarzlarını ve modellerini değerlendirirken konforuna da dikkat ederek seçmeniz gereklidir.

Klasik koltuk takımlarını uzun süreler kullanabilmek için çizilme ve darbelere karşı dayanıklı olması ve leke tutması önemli hususlardır. Mobilyalar ne kadar dekoratif olsalar da çizik, lekeli ve yırtık koltuklar görünüm açısından olumsuzluğa neden olacaktır.

Koltuk takımlarının alanla uyumlu boyutlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Alana göre büyük olan koltuk takımları oda içerisinde boğucu ve karamsar bir hava oluşturabilir. Küçük olan mobilyalar ile geniş alanlarda yeteri kadar kendini gösteremeyeceği için oda içerisinde boş bir hava oluşturabilir.

Klasik Yatak Odası Takımı Seçim Rehberi

Yatak odaları dinlenmek için oldukça uzun zaman geçirilen alanlardandır. Klasik yatak odası takımlarınızın model ve renk olarak içinize sinmesi, konforlu ve kullanışlı olması temel dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Yatak odalarında yer alan komodin, gardırop ve şifonyerler birçok eşyaların konumlandırıldığı, depolandığı dolaplar olduğu için bu ürünlerin sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor olması önemlidir. Gardıropların raf yapısına, çekmecelere ve işlevselliğine dikkat etmeniz gereklidir.

Klasik mobilyalar ile evini dekore edecek kişilerin birçok klasik mobilya firmalarını inceleyerek kendileri ve evleri için uygun mobilyaya karar vermeleri önemlidir. İçinize sinmeyen mobilyaları almakta acele etmeyin, bir süre daha araştırarak beğeneceğiniz klasik mobilya takımlarını seçmeye çalışısın.

Beğendiğiniz model ve tasarımda, ihtiyacınız olan işlevlerde klasik mobilya takımları ile evinizi kendinize ait bir yuvaya dönüştürebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.