Klasik Kapı Seçim Rehberi

Klasik Kapı Seçim Rehberi

Klasik kapı modellerini seçerken nelere dikkat edilmelidir? Lüks yaşam alanlarında kullanılan klasik kapılar için hazırladığımız bir seçim rehberi doğru seçiminiz konusunda yardımcı olacaktır. Klasik kapı modelleri ve çeşitleri arasından dekorasyonunuza ve evinize uygun modeli seçmek hem konsept açısından hem işlevselliği ile kapı seçerken dikkat etmeniz gereken etmenler bulunmaktadır.

Lüks Mekanlara Klasik Kapılar

Lüks yaşam alanlarında tercih edilen klasik kapılar tercih edildiği alana göre farklı özelliklerde tasarlanmakta ve üretilmektedir. Peki bir klasik kapıda olması gereken özellikler nelerdir?

Klasik kapı seçerken yaşam alanlarınızda tercih edilecek bu kapıların hem işlevsellikleri hemde aksesuar özelliğine sahip olduğu bilinmesi gerekmektedir. Kapılar ne kadar evlerin sessiz mobilyaları olsalar da eksikliği, kullanılmadığı ya da yanlış seçildiği alanlarda belli olmaktadır. Hem ses yalıtımı, odanın özel bir alan ve mahremiyet bilinci oluşturması açısından kapılar oldukça önemlidir. Durum klasik kapı modelleri olduğunda daha da elzem olacaktır. Klasik kapılar tasarımları ve konsepti ile şık yaşam alanlarında aksesuar niteliği görmektedir. Bu sebeple ahşap oyma motifleri, desenleri ve genel tasarımı ile mükemmel bit bütünü sağlayan tasarıma sahip olması gerekmektedir.

Klasik kapılar, tercih edildikleri lüks yaşam alanlarına bağlı olarak, göz alıcı bir konsept oluşturabilmektedir. Özellikle altın varaklı cila ve özel oyma motifler ile lüks mekanlarda mükemmel bir aksesuar görevi görebilmektedir. Tüm bunlarla birlikte klasik kapılar sağlamlıkları ve ses yalıtımı sağlaması ile oldukça yarar sağlamaktadır.

Sessiz ve Etkili Bir Dekorasyon

Klasik kapılar, doğal ahşaptan üretildikleri için kalın ve ağır bir yapıya sahiptir. Bu kalınlık ve ağırlık bir eksi yan gibi gözükse de lüks mekanlarda mükemmel bir tasarımı desteklemektedir. Tüm bunlarla birlikte mükemmel bir ses yalıtımı oluşturan klasik kapılar tercih sebebi olmaktadır.

Özellikle sessiz bir konseptin oluşturulması istenilen yaşam alanlarında tercih sebebi olan klasik kapı modelleri istenilen zifiri sessizliği sağlamak adına üzerine düşen görevi yerine getirebilmektedir. Tüm bunlarla birlikte lüks yaşam alanlarında kaliteden ve tasarımdan da ödün vermeyerek eşsiz konsepti ve dekorasyonu da oluşturabilirsiniz.

Klasik kapı seçerken dikkat etmeniz gerekenler ve mutlaka bilmeniz gereken detayları keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.