Yemek Odasını Daha Geniş Gösterecek İpuçları

Ev dekorasyonunda diğer tüm odalar kadar önemsenmesi gereken yemek odası dekorasyonu, iyi tasarlandığında eve şıklık katacak ve yemek yemeyi keyfe dönüştürecektir. Doğru ürün tercihi ile yemek odasında uyum yakalayanlar, kişisel tarzını evde en iyi şekilde yansıtabilecektir.

Yemek Odasını Dekore Ederken Bunlara Dikkat Edin!

Yemek odası dekorasyonunda odanın alanını ve eşyaların ölçüsünü karşılaştırmak, hareket alanını belirlemeye yardımcı olur. Bu nedenle mobilyaların ebatlarını ölçmek, hatta alana özgü ölçülerde ürün tasarlatmak hayalinizde yemek odasını dekore etmenize yardımcı olur.

Klasik yemek odası dekorasyonu için en önemli ipuçlarından biri aksesuar kullanımıdır. Özellikle yemek masasının üzerinde kullanılan klasik avizeler ve farklı aydınlatmalar, yemek odası alanının daha geniş gözükmesini sağlayacak, mekana gösteriş katacaktır. Ayrıca yemek odası yerleşiminde önce büyük parçaları yerleştirmeye özen göstermeniz de alanı daha verimli kullanmanızı sağlar. Bu nedenle ilk olarak yemek masasını, konsol ve vitrin gibi büyük parçaları yerleştirmek öncelikli olmalıdır.

Klasik yemek odası takımı kullanarak vintage mekanlar tasarlamak istiyorsanız konsol, gümüşlük ve büfe gibi ürünlerin kullanımında açılara dikkat etmeniz gerekir. Duvara paralel koymak yerine hafif açılı koyduğunuz bu ürünler ortama ferah bir görünüm katacaktır. Aynalar da klasik ev dekorasyonunun olmazsa olmaz parçasıdır ve yemek odası dekorasyonunu tamamlamak için kullanılabilir. Aynayı yemek odasının en dar ve en az ışık alan noktasına yerleştirebilirsiniz.

Yemek odası takımı yerleşiminde, alanı daha geniş göstermek için kullanabileceğiniz aksesuarların cam olmasına dikkat edebilirsiniz. Böylece cam aksesuarlar ortama ferah bir görüntü katacak, aydınlatmanın daha asil gözükmesini sağlayacaktır. Yemek odasının konumlandırmasını yaparken işlevselliği de özen göstererek mümkün olduğu kadar mutfağa yakın bir alan konumlandırın. Ayrıca yemek odasının duvarına asacağınız tablolarla alanı renklendirebilir, ortama canlılık kazandırabilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.