Lüks Yatak Odalarında Mutlaka Olması Gerekenler

Lüks Yatak Odalarında Mutlaka Olması Gerekenler

Yatak odaları, dinmek için fazla zaman geçirdiğimiz alanlardan biridir. Bu nedenle yatak odalarında olması gereken bazı ürünler bulunmaktadır. Elbette yatak odalarında bulunması gereken en önemli ürünler arasında yatak odası takımları ve yataklar yer almaktadır. Lüks yatak odası takımları içerisinde olan mobilyalar önemlidir. Tercihinize göre yatak odası takımları içerisine ürün ekleme veya çıkartma yapabilirsiniz. Karyolanızı, depola ihtiyacınıza göre bazalı veya sandıklı olarak seçebilirsiniz. Yatak başlığı, komodin, şifonyer, makyaj masası, puf gibi takım içerisindeki ürünler oldukça kullanışlı ve olması gereken ürünlerdir.

Yatak odası takımı, yatak gibi temel ürünler arasında halı ve perdeler de yer almaktadır. Halılar ve perdeler her alanın dekorasyonunu tamamlayan en önemli unsurlardır. Halı ve perdenin varlığı odalara yaşanmışlık yatar. Özellikle yatak odası takımlarına uygun olarak seçilen halı ve perdeler yatak odası dekorasyonda çok önemlidir.

Bu temel mobilyaların dışında lüks yatak odası dekorasyonu için yatak örtüsü takımı çok önemlidir. Odanın dekorasyonuna uygun desen ve modelde yatak örtüsü takımları yatak odası tasarımınız için oldukça önemlidir.

Yatak odasında oldukça işlevsel olarak kullanılan abajurlar aynı zamanda dekorasyonun önemli unsurlarıdır. Gece uyku arasında yatak ucunda bulunmasıyla kolay aydınlatma sağlayan, uyku öncesi loş ortam sağlayan oldukça kullanışlı ürünlerdir. Lüks yatak odası tasarımları için olmazsa olmaz aksesuarlardır.

Lüks yatak odasında dinlenme amaçlı puflar, berjerler veya yatak ucu bankları oldukça işlevsel ürünlerdir. Bu şekilde oturma alanı dizaynları yatak odası için çok kullanışlı olacaktır. Özellikle bebekleri olan ebeveynler için oturma alanının dizayn edilmesi gereklidir.

Yatak odalarında olmazsa ürünler arasında boy aynaları yer almaktadır. Giyinme ve hazırlanmanın gerçekleştiği yatak odalarında boy aynalarına oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Genellikle lüks yatak odası dolapları kapaklarında boy aynaları bulunmaktadır. Ancak aynasız gardıroplar tercih edecekseniz, ekstra boy aynası almanız gereklidir.

Lüks klasik yatak odası duvarlarındaki aksesuarlar, yatak odası dekorasyonunda önemlidir. Fotoğraf ve tablolar, çeşitli raflar, biblolar ile yatak odası duvarlarınızı canlandırabilirsiniz. Yatak odalarınızın duvarlarında kağıt kullanımı son zamanlarda sıklıkla tercih edilen duvar renklendirmeleri arasındadır. Özellikle nemin az olduğu ve yıpranma riski az olduğu için yatak odalarında duvar kağıtlarının kullanılması oldukça kullanışlıdır.

Lüks yatak odası modelleri, hem işlevsellik hem model hem de renk açısından oldukça çeşitlilik göstermektedir. Lüks yatak odası takımı modeli seçerken öncelikle yatak odanızda hayal ettiğiniz dekorasyona uygun takımın seçilmesidir. Çünkü yatak odasında dekorasyonun ana çatısı yatak odası takımı ile sağlanmaktadır. Diğer unsurlar ise, dekorasyonun tamamlayıcı unsurlarıdır.

Eğer yatak odası yeterli büyüklükte ise ultra lüks yatak odası tasarlayabilirsiniz. Ancak dar alanlarda lüks yatak odası tasarlamak için oldukça hassas davranmalı ve yeteri kadar mobilya ve aksesuar almalısınız.

Lüks beyaz yatak odası takımı, en fazla tercih edilen renktir. Gri tonları, siyah, kahverengi ve ahşap desenleri de sıklıkla tercih edilen mobilya renkleri arasındadır.

Lüks yatak odası fiyatları oldukça değişkenlik göstermektedir. Yatak odası takımı içerisinde olan ürünler, malzeme kalitesi ve model, yatak odası fiyatlarını etkileyen unsurlardır.

Yatak odaları dinlenme için yoğun zaman geçirilen yerler olduğu gibi giysiler gibi birçok eşyanın da depolandığı, saklandığı alanlardır. Bu nedenle seçilen yatak odası takımında bulunan gardırop, şifonyer, komodin gibi mobilyaların sizin ihtiyacınızı karşılayacak şekilde seçilmesi gereklidir. Yatak odası gardorapları model olarak çok çeşitlilik gösterirken, raf düzeni olarak ta çeşitlilik göstermektedir. Eşyalarınıza uygun raf düzenine sahip gardırop ve diğer mobilyaları seçebilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.