Yemek Odanızın  İhtişamını Arttıracak En Güzel  Mobilya Takımları

Yemek odanızın  İhtişamını Arttıracak En Güzel  Mobilya Takımları

Odaların görselliği için dekorasyon son derece önemlidir. Özellikle klasik ve modern dekorasyon tercihi yapacak olan kimseler bu iki dizaynı birlikte çok güzel harmanlayabilir. Yemek odalarında dekorasyon yapmak isteyenler öncelikle kendi stillerini yansıtacak modelleri tercih etmelidir. Daha sonra günü modasını yansıtacak modelleri kendilerine seçebilirler. Bu yılın en sevilen modelleri ise klasik yemek odalarıdır. Burada seçeceğiniz her renk özenli olmalıdır. Özellikle iyi bir dinlenme alanı yapmak istiyorsanız muhakkak renklerine ve rahatlığına her zaman önem  vermelisiniz. Yemek odalarında küf yeşili, beyaz ve fil dişi gibi soft renkler daha uygun olacaktır. Eğer canlı ve cıvıl cıvıl renk seçimi yapacaksanız halı ya da perdelerinizi tek renk olarak dizayn etmelisiniz. Odanızın ihtişamını artırmak için büyük püsküllü perdeler, el dokuması halılar tercih edebilirsiniz.

En Güzel Yemek Odası Takımları Nasıl Seçilmeli?

Yemek odaları için seçeceğiniz renkler ilk etapta önemlidir. Burada kullanılabilecek en güzel renk mor, lila, pembe, kum yeşili ve petrol mavisidir. Bu renkler yemek odası takımlarınızda ve mobilyalarınızda iyi bir tercih olacaktır. Masa ve sandalye seçimleri de rahat, ferah ve kullanışlı olmalıdır. Genelde dikdörtgen masalar seçilse de yuvarlak masalar da büyük ve ihtişamlı evlerin vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Son dönemlerde ise rüstik yemek odaları gençlerin gözdesi olmuş durumdadır. Özellikle doğal kütük görünümlü masalar ile cam parçaların birleşmesi hiç kuşkusuz en güzel yemek odası takımları arasındadır. Tabak seçimleri de bu yönde doğal görünümlü ya da kendinden desenli tabaklar olabilir.  Eğer rüstik bir yemek odası kullanacaksanız aydınlatmalarınız ve perdeleriniz de bu yönde tasarlanmalıdır.

En Şık Yemek Odası Mobilyaları

En şık yemek odası mobilyaları için ilk etapta odanın büyüklüğü göz önüne alınmalıdır. Örneğin, büyük bir  yemek odası için katlanabilir tarzda yuvarlak bir masa seçimi yapılabilir. Bunun yanında büyük sandalyeler de görsellik açısından son derece zengin olacaktır. Yemek odası mobilyaları için tüm odayı takım halinde seçebilirsiniz. Burada önemli olan mobilyaların hem gösterişli hem de kullanışlı olmasıdır. Bu sayede istediğiniz konfora ulaşabilirsiniz.

Küçük Yemek Odası Dekoru Nasıl Olur?

Küçük yemek odaları için masa, sandalye ve konsol yeterli olacaktır. Burada masanızın yer kaplamaması açısından kendinden sandalyeli köşe tasaları kullanılabilir. Bu sayede daha geniş bir alana kavuşmuş olursunuz. Yine tekerlekli masa ve sandalyeler de oldukça şık ve abartısız duracak hatta odanın temizliği bu sayede daha kolay bir hal alacaktır.

Yemek odası ve diğer odaların mobilyaları bir birine uyumlu seçilirse evlerde bir dizayn bütünlüğü de yakalanmış olur. Klasik masa sandalye gibi seçimlerden sonra klasik oturma gurupları ve koltuk takımları da seçebilirsiniz. Mobilya seçimlerinizde evinizin ihtişamını artırmak istiyorsanız oymalı, lame, dore ya da gold renklerini kullanabilirsiniz. Yine ihtişamlı bir dekorun en gerektirdiği alanlardan bir tanesi aydınlatmalardır. Bu aydınlatmalar için büyük ve taşlı avizeler evleri daha şık gösterecek tam olarak evin tarzını yansıtacaktır. Yine halı seçimleri için kabartmaları el dokuması halılar tercih edebilirsiniz. Büyük ve ihtişamlı evler için büyük halılar tercih edilmelidir. Perde seçimlerinde ise büyük fon perdeler tercih edilmelidir. Evde tam bir ihtişamı yakalayabilmek için mobilyalarda kullanılan tüm renkler uyumlu olmalıdır. Örneğin gold ya da gül kurusu rengini bir arada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat bir biri ile alfasız renkleri gösterişli bir evde kullanmanız doğru olmaz. Fakat bambaşka bir boyuta ulaşmak için doğru tercihleri bir arada kullanmalısınız.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.