Burçlara Göre Yatak Odası Takımı Önerileri

Burçlara Göre Yatak Odası Takımı Önerileri

Pek çok kişinin “ben inanmıyorum” dediği ama genellikle yeni tanıştığı kişilere bile adı ve yaşından sonra sorduğu ilk sorular arasında yer alıyor burcunun ne olduğu… Çoğumuz ilgisiz gibi görünsek de gazete ve dergilerin arka sayfalarında yer alan yaldız falımızı okuyacak kadar astroloji merakımız olduğu söylenebilir. Burçların kişiliğe olan etkilerini de bilimle açıklayabildiğimize göre, dekorasyonda da burçlara göre tercihler yapmak oldukça normal. Peki, yatak odası takımınızı burcunuza göre seçmeye ne dersiniz?

Burcunuzun özelliklerini biliyor musunuz? Ya ne kadarını taşıyorsunuz? Yükselen burunuzu da unutmayın. Unutmayın çünkü aslında yıldızların hayatımızda ciddi etkileri olduğu aşikar! Ayın hareketlerinin bile dünyamızda gelgitler yarattığını düşünürseniz yıldızlar ruhumuzda neler yapmaz ki? Öyle değil mi? O halde ruhunuzu dinlendirmek ve daha iyi hale getirmek için yatak odanızı burcunuza göre tasarlamanızı öneriyoruz! Burcunuza göre klasik yatak odası takımlarıyla hem ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirebilirsiniz!

Burç Özelliklerine Göre Klasik Yatak Odası Takımları

Her burcun farklı ve ortak bir takım özellikleri var. Bunlar da tercihleri belirliyor. Hayatında sadeliği ve doğallığı tercih edenlere şöyle bir bakarsanız bu kişilerin genel olarak koç, boğa, başak ve terazi burcu olduğunu siz de göreceksiniz. Peki, bu burçların değişen özellikleri yatak odalarına nasıl yansıyor? Koç burcu diğer burçlara nazaran biraz daha enerji doludur ve canlıdır. Bu da yatak odasında kendini enerji dolu tasarımlarla ve tezatlara gösteriyor. Örneğin, klasik yatak odası gruplarını modern unsurlarla buluşturan biri koç burcu olabilir. Büyük boy yastıklar ve kırlentler ise yatak odasında vazgeçilmezidir.

Boğalar ahşap detayları ve açık renkleri seviyorlar. Doğayı andıran detaylar boğaların yatak odalarında mutlaka yer alıyor. Sadelik ve doğallık dediğiniz zaman ise akla ilk olarak başak burçlarıgelmeli. Düzenli ve temiz bir ortam da başak burçları için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Terazi burçları ise sadeliği önemsiyor ancak sanata da yer vermeden edemiyor. Klasik yatak odası takımını muhakkak klasik bir tabloyla tamamlıyorsa o kişi terazi burcundan başka bir burçta olamaz. Bununla birlikte teraziler eşyaların nasıl konumlandırılması gerektiği ve estetik duruş bakımından da profesyonellerle yarışabilirler.

Klasik Yatak Odası Gruplarıyla Ruhunuzu Dinlendirin

İkizler, oğlak ve yengeç burcu olan kişiler genel olarak aydınlıktan ve huzur verici detaylardan hoşlanıyor. Ruhen ve bedenen yorgunluğunu gidermek isteyen bu burçlardaki kişiler yatak odalarını aydınlık ve havadar alanlara dönüştürmek için fazla eşyalardan arındırıyorlar. Aksesuar olarak da yalnızca tabloları tercih ediyorlar. İkizler burcunda olanlar dekorasyonda fonksiyonelliğe önem verirken, oğlak burçları nostaljik öğelere daha çok yöneliyorlar. Özel tasarım mobilyalar bu burçtaki kişilerin odalarında daha çok karşımıza çıkıyor. Bir yatak odasında mumlar ve bitkiler görürseniz o yatak odası sahibinin yengeç burcu olduğunun altına imzanızı atabilirsiniz. Yerlere kadar inen dantel perdeleri de unutmayalım.

Asi ve Büyüleyici Mekanlar

Yay burçları yatak odalarında mat materyalleri de daha çok tercih ediyorlar. Dinginlik ve sadelik yaylar için çok önemli. Akrepler ise fonksiyonel seçimler yapıyorlar ve kırmızı onlar için en önemli renk. Demirden ve bakırdan yapılan biblolar, farklı objeler dekorasyonun tamamlayıcısı olarak akreplerin yatak odalarında yer buluyor. Ultra modern bir yatak odasındaysanız orası bir kova burcuna ait olabilir. Kovalar ilgi çekici olmayı seviyorlar, bu nedenle de kovaların yatak odalarında iri güller ve duvar süslemeleriyle çokça karşılaşılıyor. Aslan burçları içinse heybet olmazsa olmaz. Aynalar, oymalı koltuklar ve eskitme vazolar yatak odasının en önemli unsurları. Balık burçları ise yatak odalarında hem geleneksel çizgileri hem de farklı tarzları dengeleyebiliyor. Deniz temalı objeler balıkların odalarındaki vazgeçilmez parçalar arasında yer alıyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.