Yemek Odalarının Vazgeçilmez Parçaları Klasik Yemek Masaları

Yemek Odalarının Vazgeçilmez Parçaları Klasik Yemek Masaları

Klasik yemek masaları, yemek odalarının vazgeçilmez tarzıdır. Klasik yemek masası modelleri, oldukça gösterişli olduğu kadar genellikle kaliteli ürünlerdir. Tarzınıza en uygun klasik yemek masası seçiminde bulunarak, yemek odalarınızın dekorasyonunu yapabilirsiniz.

Klasik yemek masası takımları genellikle oymalı tercih edilirken daha sade klasik masa takımları da bulunmaktadır.  Klasik yemek odası takımlarında diğer masaların üretiminde kullanılan diğer malzemelere göre oldukça kaliteli olan ahşap malzemesi kullanılmaktadır. Ahşap klasik yemek masası, oldukça dayanıklı yemek masalarındandır. Klasik model yemek odası takımları ahşaptan üretildikleri için dayanıklı ve uzun zaman kullanılabilen ürünlerdir. Masa kalitesi kadar sandalye kalitesi de oldukça önemlidir. Klasik yemek masası sandalyeleri de klasik yemek masaları gibi ahşaptan üretilen kaliteli ürünlerdir.

Klasik yemek odası takımlarında, yemek masasının dışında konsol, vitrin, sandalye, orta sehpa gibi ürünlerde yer almaktadır. Yemek odalarının tamamlayıcıları olan bu ürünler de yemek odası takımları için oldukça önemli parçalardır.

Yemek Odası Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek odası takımı alırken dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Yemek masaları, misafirlerin ağırlandığı, tüm ailenin ve tüm sevdiklerimizin etrafında toplandığı masalardır. Kültürümüzde de oldukça önemli olan aile sofralarının yaşandığı alanlardır. Bu nedenle yemek odası takımlarında özellikle yemek masasına özellikle dikkat edilmesi gereklidir.

Yemek odası takımı alırken en önemli olan husus, yemek odası takımını koyacağınız özel bir alan var mı yoksa salonunuzda mı konumlandıracağınızdır. Eğer yemek odası takımını salonunuzda konumlandıracaksanız, salon takımınıza ve salon dekorasyonuna uygun ürünler tercih etmeniz gereklidir. Tarz, renk, boyut gibi birçok unsura dikkat ederek salon takımınıza en uygun yemek odası takımı seçmelisiniz.

Yemek odası takımı ve salon takımı aynı oda içerisinde yer alacaksa, her iki mobilya takımını da uygun ölçülerde alınmalıdır. Herhangi bir takımın fazlaca büyük alınması odanın yerleştirilmesi ve dekorasyonunda olumsuzluklara yol açacaktır. Yemek odası takımında klasik yemek masası ölçüleri oldukça önemlidir. Diğer ürünlere göre yemek masaları oldukça farklı ölçülerde üretilmektedirler.

Yemek odası takımı ve salon takımının aynı oda da konumlanacağı odalarda ihtiyacınız kadar yemek odası ve salon mobilyası almalısınız. Takımlar içerisinde yer alan fazla ürünler, odada gereksiz yer kaplayacak ve kalabalık bir görünüm verecekse takımların içerisinden bu ürünleri çıkartabilirsiniz.

Ev içerisinde yemek odası takımı için ayrılmış ayrı bir bölüm varsa öncelikle dikkat edilmesi gereken odanın büyüklüğüne en uygun takım seçilmesidir. Eğer salondan ayrı olarak bu alan kullanılacaksa yalnızca yemek odası takımı yeterli gelmeyecektir. Yemek odası takımına ek olarak uygun oturma alanları oluşturulması ve dekorasyonun tamamlanması gereklidir. Eğer alan problemi yoksa yemek odası takımı ölçülerinde, ihtiyacınıza en uygun büyüklükte yemek masası ve yemek odası mobilyası alabilirsiniz.

Yemek masası alırken, aile yapınıza dikkat ederek seçim yapmalısınız. Kalabalık bir aile yapınız varsa, büyük sofralar kuruluyorsa, daha geniş olan veya katlanma özellikleri olan yemek masaları tercih edebilirsiniz. Sandalye sayısı da yemek odası takımlarında oldukça önemli faktörlerdir. Kimi yemek odası takımlarında 6 kimi yemek odası takımlarında 8 sandalye bulunmaktadır.

Yemek odası takımı alırken, mobilyalarda kullanılan malzeme kalitesine dikkat edilmelidir. Çizilme ve darbelere dayanıklı ürünler tercih ederseniz uzun süreler kullanabilirsiniz.

Yemek odalarının dekorasyonu da oldukça önemlidir. Klasik yemek odası takımları oldukça gösterişli parçalar olduğu için dekorasyonda sadelik ve yeteri kadar aksesuar tercih edilebilir. Fazla aksesuar kullanımı özellikle dar alanlarda kalabalık bir görünüm vereceği için yeteri kadar aksesuar kullanımı ile yemek odalarınızı dekore edebilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.