Elegant Otel Mobilyaları ile Avangart Otel Mobilyaları Arasındaki Farklar

Elegant Otel Mobilyaları ile Avangart Otel Mobilyaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Elegant ve Avangart otel mobilyaları arasındaki farklar nelerdir? Oteller konaklama alanları olarak belli başlı özelliklere sahip olmak zorundadır. Aksi taktirde bir işletme olarak pek tercih edilmemesi beklenilen sonuç olacaktır. Şöyle ki otel odası dekorasyonu püf noktaları göz önüne alınarak bir dekorasyon yapılması müşterinin en çok vakit geçireceği alan olan otel odalarındaki rahatını sağlayacaktır. Bu sebeple birden fazla müşteriye hitap edebilmek için birden çok dekorasyon fikirleri ortaya çıkmıştır.

Bu fikirlerden bir tanesi elegant otel mobilyaları ile hoş, zarif gibi kavramları bir araya getirerek, zariflikten yana olan bireylerin ilgisini çekmeyi başarabilmiş olan otel dekorasyonu Elegant tarzıdır. Lüks otel mobilyalarını bir araya getirerek insanları her seferinde kendine çekebilmeyi başarabilmiş bu tasarım günümüzdeki birçok müşterinin tercih sebebi haline gelmiştir. Şık tasarımları ile insanların gözlerinde adeta bir şölen sunan bu tasarım, bunun yanı sıra rahat ve konforuda içerisinde barındırabilmiştir. Kolay temizlenebilir kumaş yapıları sebebiyle hijyen konusunda da oldukça iyi çıkardığını söylememizde fayda vardır. Sınırsız renk seçenekleri ile istediğiniz görünümü elde edebilir aynı zamanda mükemmel bir zarafete sahip olabilir, müşterileri kendinize bu sayede rahatlıkla çekebilirsiniz. Renk seçimi, modellerin formu, aksesuar tercihi gibi detaylar; yaratmak istediğiniz klasik otel dekorasyonu için vurgu yapacağınız noktalar olacaktır. Bu nedenle bu parçaları seçerken Elegant stilin esintilerini hissettiren tasarıma sahip olmalarına özen göstermelisiniz.

Avangart otel mobilyaları ise daha önce birkaç fikirde bahsedilmiş olduğu gibi modern çizgilere bürünmüş, biraz daha sadeleşmiş, oyma oranı azalmış, minimalist esintiler gösteren, lüksü simgeleyen, parlaklığı artmış ve beyaz rengin fazlaca kullanıldığı bir mobilya tarzı olarak görünebilir. Avangart otel mobilyalarında kullanılan kumaş türleri açısından çok geniş bir yelpazeye sahip olması sayesinde birçok müşterinin zevkine hitap edecek birbirinden farklı hoş tasarımları gözler önüne sunmuştur. Bunların içerisinde Osmanlı desenlere sahip kumaşlardan tutun kadife ve baskılı kumaşlara kadar her türlü kumaş vardır. Beyaz rengin ağırlıklı dekorasyonu sayesinde ise gelen misafir ve müşterilerin ferah bir havaya tanıklık etmesinin önü açılıyor.

Ultra lüks bir dekorasyon için ultra lüks otel mobilyaları gerekmiyor. Bunun için sadece parçaları nasıl kullanmanız ve nerelerde kullanmanız gerektiği gibi püf noktalara dikkat etmemiz gerekiyor. Bunun gibi detayları atlamadığımız sürece sahip olduğumuz tasarım misafirlerin gözlerinde adeta ultra lüks otel mobilyalarına dönüşüyor. Bu sayede elde ettiğimiz tasarım insanların sadece dinlenmek için geldiği otel odası dekorasyonunun yanı sıra tatil için bile tercih edebileceği seçeneklerden biri haline gelmiş oluyor.

Bununla birlikte bir otel sahibi değilseniz fakat açmayı düşünüyor ve nereden başlayacağım diye sağa sola soruyorsanız sizlere nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmak istiyoruz. Oldukça büyük bir pazar olarak görünen otelcilik sektöründe en önemli noktaların başında kuşkusuz ki temizlik, hijyen, konfor ve dekorasyon olması gelmektedir. Sadece temizliğinden ziyade bir otelin dikkat çekici ve modern bir havası da var olmalıdır. Bu noktada otelin dekorasyonu oldukça önem taşımaktadır. Bu sebeple klasik otel mobilyaları haricinde ses getirmek ve perstij sahibi olmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz gibi fikirlerden yardım almanız gerekiyor. Bu fikirler sayesinde iz bırakacak ve alışıldık tasarımların dışına çıkmış olacaksınız. Bu da sizi bir üst noktaya daha da yaklaştıracak ve amacınıza, hedefinize emin adımlarla ilerliyor olmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple otelinizin dekorasyonuna başlamadan önce kendi kriterlerinizi buna göre araştırıp çok iyi tespit etmeli ve belirlemeniz gerekiyor.

Otel odalarında doğru mobilya seçimi konusunda yaptığımız önerilerimizi okumak için tıklayın. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.