Yemek Odalarında Kapitone Kaplamanın Farkı

Yemek Odalarında Kapitone Kaplamanın Farkı

Yemek odası takımlarında kapitone desen kullanımı genelde çok rastlanmayan bir tasarımdır. Ancak kapitoneli klasik yemek odası takımları kullanıldığı alana göre oldukça şık bir tasarım ve dekorasyon oluşturmada etkili mobilya modellerinin başında gelmektedir. Genellikle koltuk takımı ve yatak odası takımlarında tercih edilen kaptione desen kullanımı yemek odası takımlarında da kullanıldığında şık yaşam alanları dizayn etmek için tercih edilebiliyor. Deri kapitoneli yemek masası sandalyeleri, konsol ve vitrinin ahşap kısımlarındaki kare desenler büyük bir ahenk içerisinde tercih ediliyor.

Kapitone Nedir?

Kapitone deseni bin bir çeşit kaplama malzemesi ve kumaş ile oluşturulabilmektedir. Baklava, kare, dikdörtgen ve üçgen gibi geometrik şekillerde kesilen kumaşların birbirleri ile şık bir şekilde birleştirilmesi ile birlikte elde edilen büyün kumaşa kapitoneli kumaş denir.

Yemek Masası Sandalyeleri

Bir yemek odası takımının her parçası oldukça önemli ve şık yaşam alanlarını oluşturan yapıda kullanıcısının beğenisine sunulmaktadır. Ancak yemek masası sandalyeleri bir adım daha ön plandadır. Özellikle kapitoneli bir yemek odası takımı tercih ediyorsanız sandalyelerin ön plana çıkması daha da artmaktadır. Kapitone deseninin en bariz kullanıldığı mobilyalar sandalyeler olmaktadır. Rengi ve tasarımı ile göz alıcı bir tasarım ortaya koyan yemek odası takımlarında sandalyeler tüm gözleri üzerine çekmektedir. Kullanıcılar ve konuklar ile direkt olarak temas kuran yemek masası sandalyeleri takımın diğer mobilyalarından her zaman bir adım daha ön plana çıkmaktadır.

Kapitone Kaplamanın Farkı

Klasik yemek odası takımları ölçüleri, rengi, cilası ve kaplaması ile yaşam alanlarına özel olarak tasarlanıp kişilere özel olarak üretilebilmektedir. Kaplama modellerinin arasındaki şık yaşam alanlarında etkiletici bir konsept oluşturan kapitone desenlerinin kaplandığı yemek odası takımları en şık yaşam alanları oluşturmada etkili olacaktır.

Kapitone deseni kullanıldığı alana hareketli tasarımı ile göz alıcı bir konsept oluşturmaktadır. Yaşam alanlarında hareketli bir konsept oluştururken şık bir dekorasyon oluşturmak isteyen kullanıcılar kapitone kaplamalı yemek odası takımı tercih edecektir. Bu kaplama yemek odası takımı sandalyelerinde daha göz önüne çıkarken, yemek masası, konsol ve vitrinde ise kapitone motifleri tercih edilmektedir.

Salon Takımları ve Yemek Odası’nın Kapitone Uyumu

Lüks konsept oluşturmak isteyen kullanıcıların yaşam alanlarında tercih ettiği klasik mobilyaların birbirleri ile uyumlu olması dekorasyon açısından önem kazanmaktadır. Yaşam alanlarında oluşturulmak istenilen konseptlerin birbirleri ile uyumlu olması gerekmektedir. Salonda tercih ettiğiniz koltuk takımınız ve yemek odası takımınızın tasarımının ve konseptinin birbirleri ile uyumlu olması gerekmektedir. İki mobilya takımı arasındaki uyum mobilyaların rengi, ölçüleri ve tasarımı ile belirlenmelidir. Mobilyaların kaplamaları ve tasarımına bağlı olarak bir ahenk içerisinde uyum yakalanması gerekmektedir. Kapitoneli bir salon takımı tercih ettiğiniz yaşam alanlarınızda kapitoneli yemek odası takımı tercih edebilirsiniz. Böylece göz alıcı ve şık bir yaşam alanı dizayn etmek için ilk adımı atmış olabilirsiniz. Lüks yaşam alanlarını inşa etmek için yaşam alanlarınızda tercih ettiğiniz mobilyaların tasarımlarının birbirleri ile bağlantılı olması gerekmektedir. Bu bağlantı mobilyaların ölçüleri, rengi ve genel tasarımı ile ilgilidir. Genellikle mobilyaların kendi gruplarından olan takımları bulunmaktadır. Ancak tercih ettiğiniz mobilyaların kendi takımından grubu yoksa seçiminiz biraz karmaşık hale gelebilmektedir. Kapitoneli bir salon takımının kullanıldığı alanda kapitoneli bir yemek odası takımının tercih edildiği gibi tüm mobilyalarının birbirleri ile uyum içerisinde olması gerekmektedir.

Lüks yaşam alanlarında tercih edilen kapitoneli klasik yemek odası takımlarını keşfetmek için Asortie mobilya klasik mobilya modellerini incelemenizi öneriyoruz. Yemek Odalarında Kapitone Kaplamanın Farkını keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.