Son Yılların Köşe Koltuk Trendleri

Son Yılların Köşe Koltuk Trendleri

Dar alanlarda şıklık yaratmak isteyenlerin tercihi köşe koltuk takımları, son yıllarda herkes tarafından tercih edilen koltuk takımı halini aldı. Tasarımındaki çeşitlilik, her ihtiyaca, her zevke ve her bütçeye uygun köşe koltuk takımı çeşitleri olması birçok salonun ve oturma odasının vazgeçilmezi halini aldı.

Birçok firmanın, odanızın şekline ve büyüklüğüne göre kendi köşe koltuk takımı modellerinizi oluşturmaya imkan tanıması da köşe koltuk takımlarının tercih edilmesini arttırmıştır. Köşe koltuk takımı fikirleri edinmek için, köşe koltuk takımı fotoğraflarına bakabilirsiniz. Böylelikle sizde kendi evinize en uygun köşe takımınızı tasarlayabilirsiniz.

Son yıllarda köşe takımlarına eklenen sehpa modülü köşe takımlarını vazgeçilmez hale getiriyor. İsterseniz koltuk kenarlarında isterseniz de koltuk parçalarının arasında eklenmiş sehpa modülü, köşe takımlarını hem ihtiyacınızı karşılayıp hem de odanızı tasarımsal olarak tamamlamaktadır.

Uzanma koltuklu köşe koltukları da oldukça tercih edilen köşe takımı çeşididir. Köşenin bir kısmında 2’li veya 3’lü koltuk yer alırken diğer kısmında uzanma koltuğu yer almaktadır.

Köşe koltuk takımlarının yataklı ve sandıklı çeşitleri de bulunmaktadır.  İhtiyacınıza uygun olarak yatak olabilen köşe takımı alabilirsiniz. Yataklı köşe takımlarının ise sandıklı ve sandıksız modelleri bulunmaktadır.

Köşe takımlarına olan talebin artmasıyla köşe koltuklarının çeşitlerini de arttırılmıştır. Örneğin köşe takımınızı istediğiniz oturum yumuşaklığında alabilirsiniz. Koltuğunuzun oturma alanında kullanılan malzemelerde de çeşitlilik bulunmaktadır. Örneğin kaz tüyü veya sünger ile yapılmış koltuklar bulunmaktadır. Genellikle kaz tüyünden yapılmış köşe koltuk takımları daha yumuşak oturumlu olmaktadırlar.

Köşe koltuk takımı fiyatları her bütçeye ve her modele göre değişiklik göstermektedir. Köşe koltuk takımlarının ortalama fiyatları, klasik koltuk takımlarına yakınlık göstermektedir. Her bütçeye göre koltuk takımı bulunduğu gibi her bütçeye göre köşe koltuk takımı da bulunmaktadır. 

Köşe koltuk takımları sadece evlerimizde değil kafelerde de oldukça fazla tercih edilmektedir. Kafelerde rahatlığın ön plana çıktığı son zamanlarda, sandalye yerine tekli koltuklar yer almaktadır. Birçok kafenin konseptinde köşe takımı görmeniz de mümkün.

Köşe koltuk takımı alırken tasarımından sonra en çok dikkat edilen özelliklerden biri de kullanılan kumaşların özellikleridir. İstediğiniz özelliğe ve istediğiniz renge göre köşe koltuk takımı seçmeniz mümkün hale geldi. Koltuklarda kullanılan kumaşların kolay temizlenebilen ve leke tutmayan kumaşlardan yapılmış olması oldukça önemlidir.

Köşe koltuklarınızı daha uzun süre kullanabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle köşe takımı alırken, kullanılan malzemesine,  kumaş türüne, kumaş rengine dikkat etmelisiniz. Kumaşın leke tutmaz özellikte olması, koltuğunuzu silerken daha az kimyasal ve daha az kuvvet harcamanızı sağlar. Koltuklarınızı temizlerken fazla yıpranmamış bir bezle, fazla kuvvet uygulamadan silmelisiniz. Fazla kuvvet uyguladığınızda kumaşların yıpranması da bir o kadar fazla olacaktır.

Köşe takımı alırken odanızın büyüklüğüne göre koltuk almanız gereklidir. Özellikle dar alanlar için küçük, geniş alanlar için daha büyük köşe koltuk takımı tercih etmelisiniz. Ancak mağazalarda mobilyalar geniş alanlarda incelendiği için odanın büyüklüğüne göre karar vermek zorlayıcı olabilir. Bu nedenle köşe koltuk takımı almadan önce odanızın boyutunu ölçmeniz ve köşe koltuk takımınızı nasıl konumlandıracağınıza karar vermeniz,alacağınız köşe koltuk takımı modeline karar vermenizde kolaylık sağlayacaktır.

Köşe koltuk takımları son zamanlarda yaygın olarak tercih edilen koltuk modelleridir. Birçok çeşidinin ve birçok türünün bulunması köşe takımlarına olan talebi arttırmaktadır. Oturma odanızın veya salonunuzun büyüklüğüne ve biçimine, zevkinize, ihtiyaçlarınıza göre dilediğiniz köşe takımını bulabilirsiniz. Birçok farklı modelin bulunan köşe takımları ile evinizde kendinize özel bir köşe oluşturabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.