Yatak Odası Mobilyalarında Kapitone Kullanımı

Yatak Odası Mobilyalarında Kapitone Kullanımı

Evlerin en özel noktası olan yatak odalarının dekorasyonu, herkes için çok önemlidir. Burada kullanılan konsept ve dekorasyon tarzı, kişilerin zevklerine göre şekillenir. Yatak odası takımları ise buranın en önemli parçasıdır ve dekoratif çalışmanın merkezidir. Farklı yatak odası modellerinden birisi olan kapitone ile yatak odalarınızı baştan oluşturabilir, havasını baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Kapitone yatak odası, kumaşların daha öne çıktığı ve insanların detaylara daha fazla hakim olduğu modellerdir. Siz de kapitoneli yatak odası takımlarını tercih edebilir, romantik bir ortam oluşturabilir ve tüm duygularınızı odanın her yerinde yansımasını sağlayabilirsiniz. Kapitone yatak odası mobilyaları ile tarzınızı pekiştirebilir ve kullanacağınız küçük aksesuarlar ile yatak odasının çok daha özel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Kapitoneli yatak odası takımlarının son derece şık ve asil bir görünüşe sahip olması, duygu durumlarınızı etkileyecek ve içiniz deyim yerindeyse kıpı kıpır olacak. Bunu sağlayan en önemli faktör ise kapitone kumaştır. Kapitone, iki kat kumaş arasına farklı bir dolgu malzemesi yerleştirme ve daha sonra bu kumaşları diyagonal kareler halinde dikme işlemine verilen gelen isimdir. Ortaya çıkan kumaşın kullanıldığı yatak odaları, kapitone yatak odası olarak adlandırılır. Burada sadece yatak odasında değil, başlıkta, pufta, diğer kumaşlarda da kapitone bulunabilir. Fakat en fazla başlıkta bu tür kumaş bulunur ki, bundan dolayı da kapitone başlıklı yatak odası takımları tabiri kullanılır.

Kapitone Yatak Odası Takımları

Kapitone kullanımı ile yatak odalarının genel havasında inanılmaz bir değişim yaşanır ve bu, kapitoneli yatak odası takımlarının kullanıldığı odalara da yansır. Bu özel ürünün farklı tasarım, renk ve desene sahip modelleri vardır. Çok sayıdaki kapitone yatak odası mobilya seçeneklerinden istediğinizi çok rahat bir şekilde tercih edebilir ve yatak odalarınızı baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Buradaki modellerde kapitone net bir şekilde kendisini belli eder. Fakat söz konusu kumaş türü sadece bir noktada değil, kapitone yatak odası modeline bağlı olarak farklı noktalarda olabilir.

Yatak odalarının başlık kısmında yer alan kapitone uygulamalı kumaşlar, parlak renge sahip saten vb. türden ürünlerdir. Buralarda bazen ipek dahi kullanılır ve böylece çok daha lüks bir kapitoneli yatak odası takımı ortaya çıkar. Başlık haricinde yatak örtüsünde, nevresimde, aynada ve benzer alanlarda bu kumaşlar kullanılabilir. Kullanıldığı alana, bütün dikkatleri çeker ve yatak odasının birden fazla odak noktası olmasını sağlar.

Renk seçeneklerinde pembe ve bunların tonlarının daha ağırlıkta kullanıldığı söylenebilir. Puf gibi bölümlerde ise kırmızı ve tonlarına daha fazla ağırlık verilir. Kapitone başlıklı yatak odası içerisinde kullanılan renklerin, kapitone detayını çok net bir şekilde yansıtmasına fazlasıyla dikkat edilir.

Kapitone Yatak Odası Fiyatları

Kapitone yatak odası ile normal tarzdaki model arasında sadece kapitone kumaş farkı vardır. Bundan dolayı her bütçeye uygun kapitoneli yatak odası takımı çok rahat bir şekilde bulunabilir. Mobilyaların üretildiği ahşap, kullanılan kumaşların kalitesi ve benzer unsurlar ile yatak odası fiyatları şekillenir. Evinize yeni bir hava katmak ve bütün olumsuzlukları geride bırakmak için siz de bu özel ürünleri tercih edebilirsiniz.

Seçim yaparken yatak odanızın genel renklerine uygun bir seçim yapmanız çok önemlidir. Duvar ve perdeler değişmeyecekse bunları dikkate almak gerekir. Aksi durumda ise sitemizde yer alan kapitone yatak odası modellerinden istediğinizi tercih edebilir ve bunlar ile yatak odanızı baştan oluşturabilirsiniz. Alacağınız aksesuarlar ile ekstra hava katabileceğinizi ve yatak odanızı daha da güzelleştireceğinizi unutmayın.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.