Country Yemek Odaları İle Şık Yaşam Alanları

Country Yemek Odaları İle Şık Yaşam Alanları

Bir evin en önemli alanı yemek odaları… Çünkü sofrada buluşmak özeldir, bir ritüeldir… Kutlamalar sofrada yapılır, sevdiklerimizle sofralarda buluşulur, bayram yemekleri, düğün yemekleri, uzun ve keyifli kahvaltılar derken zengin, bereketli ve bol muhabbetli sofraların kurulacağı yemek odalarının da hayatımızda elbette ayrı bir yeri var. Böyle olması bu alanların dekorasyonuna ayrı bir özen getiriyor. Country yemek odası modelleri ise hayatınıza ve sofralarınıza keyif katmaya devam ediyor.

Country tarzın sıcaklığını yemek odası dekorasyonuyla birlikte evinize taşımaya ne dersiniz? Yemek odaları evlerin en özel, en önemli alanı… Ailenizle bir araya geldiğiniz bu alanda dostlarınızı aynı masada ağırlamanın, lezzeti yemekler yapıp sevdiklerinizle buluşmanın keyfini siz de artık stil sahibi bir alanda yaşayın. İşte bunun için önerimiz country yemek odası takımları oluyor. Coutry dekorasyon tarzının nostaljik havasını, kasaba sıcaklığını, kır hayatının hafifliğini siz de country tarz yemek masasına taşıyabilirsiniz. Stilinizi belirlemenin dışında yemek odası dekorasyonunda özenilmesi gereken farklı noktalar da var elbette. Bakın onlar nelermiş?

Eşya Seçimi Çok Önemli

Yalnızca yemek odası değil, tüm alanların dekorasyonunda doğru eşyaların seçilmesi oldukça önemli. Her şeyden önce, alan ve eşya uyumuna dikkat etmek gerekiyor. Yemek odalarında ise dekorasyonda iki şekilde ilerleyebilirsiniz. Birincisi özel bir odayı yemek odasına dönüştürebilirsiniz. İkincisi ise ayrı bir yemek odası düzenleyecek bir alanınız yoksa salonunuzu doğru mobilyalar kullanarak ikiye bölebilir ve özel bir yemek alanı kurgulayabilirsiniz. Yemek odası takımlarının demirbaş mobilyaları yemek masası ve sandalyeler elbette ama vitrin, büfe ve konsol gibi parçaları da unutmamak gerekiyor. Bu tarz eşyalarla hem country yemek odası takımınızı tamamlayabilir hem de yemekle ilgili eşyaları bu alanlarda saklayabilirsiniz.

Eşyaların Yerleşimine Dikkat!

Hazırladığınız yemek odasında eşyaları yerleştirmeye büyük parçalardan başlamalısınız. İlk olarak yemek masanızı konumlandırın, daha sonra diğer eşyaları yemek masasının konumuna göre yerleştirmek çok daha kolay oluyor. Yemek masasını pencere önünde konumlandırmak her zaman daha sıcak ve şık bir etki yaratıyor. Özellikle sabah kahvaltılarını gün ışığı ile yapmak herkese enerji ve keyif veriyor. Yemek masasını odanızın ortasında konumlandırıyorsanız konsol ve ayna gibi eşyaları masayla aynı hizada olacak şekilde yerleştirmelisiniz. Böylelikle eğer dar bir alanınız varsa, daha geniş gösterme şansını elde edebiliriniz. Kullanacağınız konsolda yemek takımlarınızı saklayacaksanız içi geniş bir model tercih etmeyi unutmayın.

Aydınlık Renklere Yönelin

Yemek odanızı dekore ederken aydınlık renkleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Mobilyanızın tarzına uygun olacak şekilde farklı renklere de yönelebilirsiniz ancak hem ortama dinamizim katacak hem de iştah açacak renkler bu alanlar için en ideal olanları. Turuncu, sarı, kırmızı gibi sıcak renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Bilim, bu renklerin iştah açtığını söylüyor. Şöyle bir fast food zincirlerinin renklerini gözünüzün önüne getirin, bize hak vereceksiniz. Ancak yemek odası mobilyalarınız ahşap ve Country tarzdaysa kırık beyaz, açık kahverengi, mavi ve yeşil gibi renkleri de tercih edebilirsiniz. Unutmayın, doğru renk seçimi yaşam alanını olduğundan daha geniş gösterir ve her zaman şıklığın tamamlayıcı sigortası niteliğindedir.

Konforu Göz Ardı Etmeyin!

Her şey tamam, yemek odası modelini seçtiniz, stilinizi belirlediniz, eşyaları yerleştirdiniz, renkler de harika… Her şey uyum içinde… Ama size yine de bir şey eksik geliyor! Rahat mı değilsiniz? Eyvah! Konfor unsurunu gözden kaçırmış olabilir misiniz? Evet, konfor şimdiye kadar yazdıklarımızın hepsinden çok daha önemli! Rahat kullanamadığınız mobilyalarla ömür geçmez! Bu nedenle nereyi dekore ediyor oluşanız olun mobilyalarınızın konforunu listenin başına almalısınız!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.