Lüks Banyoların Aydınlatmaları Nasıl Olmalıdır?

Lüks Banyoların Aydınlatmaları Nasıl Olmalıdır?

Kendimizle baş başa kaldığımız, stres attığımız, kendimizi daha iyi hissetmek için kullandığımız en önemli alanlar banyolar. Bu alanlardaki her türlü detay ve konfor unsuru çok daha iyi hissetmeniz için önemli. Lüks unsurları da unutmamak gerek elbette. Banyonuzda lüks bir etki bırakmak istiyorsanız kullandığınız ürünlerin ve mobilyaların yanı sıra aydınlatmaları da iyi seçmelisiniz. Lüks banyoların aydınlatmaları nasıl olmalıdır, dersiniz? İşte cevapları!

Büyük küçük fark etmez, aslına bakarsanız banyolar evin en önemli alanları… Siz de pek çok kişi gibi işten yorgun argın eve geldiğinizde ilk olarak ılık bir duş alıp rahatlamak istemiyor musunuz? Ya da güne daha dinç bir şekilde başlamak için sabah kalkar kalkmaz soluğu banyoda almıyor musunuz? O halde banyonuzun tasarımını da önemsemelisiniz. Kendini lüks bir banyo zevkinin içinde bulmak isteyenler tercihini lüks banyo aydınlatmalarından yana kullanmalı.

Genelde dekorasyonda en sona banyolar ve tabi genel alanlarda da olduğu gibi aydınlatmalar bırakılıyor. Oysa bütünlüğü sağlamak adına dekorasyon sırasında tamamlayıcı öğe olarak aydınlatmalara önem verilmeli. Lüks öğeleri sevenler ve banyo keyfini uzatmak isteyenler aydınlatma açısından lüksten kendini sakınmamalı. Lüks banyo aydınlatma armatürleri ile bu etkiyi kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Aydınlatma ürünlerine geçmeden önce alanı nasıl kullanmak gerektiğine de bakmakta fayda var. Banyonuzda mobilya ve aksesuarlarınızı yerleştirdikten sonra alanları görevlerine göre ayırmalısınız. Örneğin, lavabo alanı ile duş alanını ayrı şekilde aydınlatabilirsiniz. Lavabo alanında ayna kullanacağınızı gözden kaçırmayın. Direkt aydınlatma sistemlerini tercih edebilir ve banyonuzda sarkıt lambalar kullanabilirsiniz. Sarkıt lambalar konusunda klasik bir banyo aydınlatması tercih ederek daha nostaljik bir ortam tasarlayabilirsiniz. Dekoratif amaçlı olarak duvar aydınlatma aksesuarları ya da raf aydınlatmaları da kullanabilirsiniz. Dekoratif aynaların arkasını ya da yanlarını ışıklandırabilirsiniz. Lüks banyo avizeleri tercih ederek banyonuzdaki ihtişamı arttırabilirsiniz.

Spot Aydınlatmalar

Banyolarda özellikle tavanda kullanılan spot aydınlatma sistemleri hem ekonomik oluyor hem de iyi bir görsel etki sağlıyor. Bu aydınlatma seçeneği ile son derece modern ve şık bir banyo tasarlayabilirsiniz. Spot aydınlatmaları farklı alanlarda da kullanmanız mümkün oluyor.

Endirekt Aydınlatma

Tavan uygulamalarında gömme aydınlatma çözümleri de tercih ediliyor. Yalnızca aydınlatma amaçlı olarak ışık kullanacaksınız diye bir kural olmadığını hatırlatalım, kimi zaman görsel etki için de ışıktan faydalanmak gerekiyor. Endirekt aydınlatma üniteleri de ışık yoğunluğu çok yüksek olan ürünler değiller ancak tasarıma farklı bir boyut kazandırmak adına tercih edilebilirler.

Duvar Aydınlatması

Banyonuzda farklı bir atmosfer yaratmak için duvar aydınlatmalarından faydalanabilirsiniz. Tarzınıza uygun aplikleri seçmeniz dekorasyonunuzda farklılık sağlamak için yeterli olacak. Duvar apliklerinizin altına resimler veya aksesuarları yerleştirebilir ve görselliği daha da ön plana çıkarabilirsiniz. Aplikler dekoratif oldukları kadar işlevsel ürünlerdir.

Led Aydınlatmalar

Eğer büyük bir banyonuz varsa, banyonuzun farklı alanlarında ayrı etkiler yaratmak için farklı aydınlatma armatürlerini bir arada kullanmanız mümkün. Sarkıt lambalar, duvar apliklerinin yanı sıra LED şeritleri de bu birlikteliğe ilave edin. Böylelikle, banyonuzdaki farklı alanları daha iyi vurgulayabilirsiniz. Duşakabin, küvet ya da jakuziniz için led aydınlatmalar tercih edin. Çok daha keyifli bir alana kavuşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Temaya dikkat!

Banyo tasarımı her zaman evler için söz konusu değil tabi; oteller, rezidanslar, cafe ve restoranlarda da konsepte uygun özel banyolar tasarlamak gerekebiliyor. Bu noktalarda tercih edilecek olan aydınlatma ürünlerinde tarzın yanı sıra mekanın konseptine uygunluğu da göz önüne alınmalı. Özellikle otel gibi alanlarda lüks banyo avizeleri ve klasik banyo armatürleri daha çok tercih ediliyor. Cafe ve restoran gibi genel kullanım alanlarında spor aydınlatmalar öne çıkıyor.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.