Otel Odalarında Bir İlk Art Deco Otel Mobilyaları

Otel Odalarında Bir İlk Art Deco Otel Mobilyaları

Seyahat planlaması yaparken en önemli noktalardan biri konaklanacak otel oluyor. Otelin sunduğu konfor olanakları ise her şeyden daha önde geliyor çünkü ister tatil amaçlı olsun ister iş, konakladığı otelde rahat etmek, dinlenmek ve özellikle odada geçirilen süre boyunca kendini iyi hissetmek herkesin hakkı. Bunu sağlamanın ilk yolu ise oda içinde kullanılan mobilyalar. Art deco otel mobilyaları  şıklıklarıyla otel odasında estetik sağlarken, hem modern bağlardan kopmuyor hem de konuklara rahatlığı garanti ediyor.

Bugün turizm ve hizmet sektöründeki rekabeti kızıştıran belli başlı konular var. Bu konuları müşterilerin beklentileri, ihtiyaları ve değişen alışkanlıkları belirliyor elbette. Değişen ihtiyaçlar arasında ilk dikkat çeken ise mobilyalar oluyor. Otel odalarında sabit kalan unsurlar var tabi ama konukların değişen ihtiyaçlarına göre yeni eklenen unsurlar da var. Bunlar arasında estetik açıdan değişen beklentiler başta geliyor. Yani bir otel odası ne kadar şık dizayn edilirse o kadar göze ve gönle hitap ediyor, konaklama deneyimine artı değer katıyor. Art deco otel tasarımı müşterilerin bu açıdan beklentilerini karşılıyor.

Peki, diyelim tarzınızı art deco otel dekorasyonu olarak belirlediniz, ya mobilyalarınızı neye göre seçeceksiniz? Otel mobilyaları nasıl olmalı dersiniz? İşte cevapları!

Rahat Bir Yatak!

Odaya başka hiçbir şey koymasanız olur, rahat bir yatak koyun yeter, demek isterdik tabi ama diyemeyiz. Fakat siz siz olun yine de rahat bir yatak koyun. Bir otel odasını dizayn ederken atılması gereken ilk önemli adım doğru bir yatak seçimi oluyor. Hem hizmet standartlarını koruyacak, hem teknolojinin getirdiği yeniliklerle üretilmiş ve hava alan, ergonomik, sertlik yumuşaklık derecesi ayarlanabilen akıllı bir yatak seçmelisiniz hem de o yatağı gösterecek şık bir karyola… Otel misafiri için en önemli ve en akılda kalan şey unutmayın ki uyku deneyimidir. Mobilya seçerken yatağın güzelliği kadar rahatlığına da önem verin.

Şık Berjerlerle Dekorasyonu Destekleyin!

Sabah kahvesini pencere önünde yudumlamak bir otel odasındaki en keyifli anlardan biridir. Özellikle kış aylarında pencere önüne yerleştirilmiş bir berjerde, şehrin manzarasına karşı sıcacık bir fincan kahveyi yudumlamak… İşte bunun koca bir tatil deneyiminde akılda yer eden en önemli kare olduğunu unutmayın ve bu nedenle de şık ama bir o kadar da rahat berjerlere otel odalarında mutlaka yer verin.

Banyo Konforu Göz Ardı Edilmemeli!

Bir otel odasında yatak konforunun yanı sıra banyo konforunun da oldukça önemli olduğunu hatırlatalım. Öncelikle kişisel bakım eşyalarının düzenli bir şekilde yerleştirileceği ve iyi bir ışıklandırmalı dolap sistemlerine otel banyolarında yer vermeyi ihmal etmeyin. Seçilen armatürler ve bataryalar banyoya şıklık katıyor. Bu açıdan detaylarda şıklıktan asla taviz vermemelisiniz. Akıllı duş sistemleriartık özellikle otel odalarında olmazsa olmalar arasında yer alıyor. Müzik dinleyebildiğiniz banyolarda yağmur duş altında keyifli anlar geçirebilir ve rahatlayabilirsiniz. Bir başka konfor unsuru ise jakuzi oluyor ki jakuzi lüksü de temsil ediyor.

Konsepte Göre Otel Mobilyası Seçimi

Otel mobilyalarının seçiminde genel konsept de etkili olabiliyor. Örneğin, kış aylarında kar tatili için bir dağ oteli dizayn ediyorsanız mobilyalarınız daha ahşap ağırlıklı modellerden oluşmalı ve ahşabın sıcaklığı hemen hemen otelin her yerinde kendini hissettirmeli. Eğer her şey dahil bir yaz oteli konsepti söz konusuysa yaz aylarını daha çok çağrıştıran, minimal ve hafif mobilyalar tercih edilebilir. Eğer bir şehir otelinden bahsediyorsanız özellikle iş seyahati nedeniyle şehri ziyaret edenler düşünülmeli ve mobilyalar beyaz yakalı kesimle şirket yöneticilerini tatmin edecek niteliklere sahip olmalı.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.