Yatak Odası Gruplarında Yeni Trend Özel Tasarım Yatak Odaları

Yatak Odası Gruplarında Yeni Trend Özel Tasarım Yatak Odaları

Yatak odası takımları evlerdeki en önemli mobilyalar arasındadır. Koltuk takımları, yemek odası takımları gibi diğer mobilyalara göre evlerdeki en büyük mobilyalar yatak odasında bulunmaktadır. Yatak odası mobilyası alınırken dekoratif özelliklerine, işlevine, büyüklüğüne dikkat edilerek size ve evinize en uygun olan yatak odası takımı alınmalıdır.

Yatak odası takımları tasarımsal ve işlevsel açıdan önemli mobilyalar oldukları için özel tasarım yatak odaları sizlerin zevkine ve ihtiyacınıza uygun olan yatak odasına sahip olmanızı sağlayabilir. İstediğiniz tarza ve modele, ihtiyaç duyduğunuz raf düzenine ve odanızın boyutlarına uygun özel tasarım yatak odası takımına sahip olabilirsiniz.

Özel tasarım yatak odası takımı üretilirken dikkat etmeniz gereken bir husus yatak odası takımının rengi ve modelidir. Yatak odaları dinlenmek için yoğun zaman harcanan alan olduğu için dekoratif açıdan rahatlatıcı ve size iyi gelen özelliklerde bir yatak odası dizayn etmeye özen göstermelisiniz. Renk ve model olarak size hitap etmeyen odalarda kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz. Bu nedenle dekoratif açıdan sizin özelliklerinizi yansıtan bir yatak odası takımına sahip olmalısınız.

Bazı özel tasarım mobilya üreticileri ile iç mimarlar çalışmaktadır. İç mimar ile çalışan mobilya üreticileri ile yatak odası takımı tasarlamanız kolay olabilir. Ancak iç mimar desteği olmadan yatak odası takımı üretme durumuna sahipseniz yatak odası takımlarının modellerini inceleyebilir ve en beğendiğiniz modelden esinlenerek kendiniz için uygun olan mobilyayı kolayca seçebilirsiniz.

Özel tasarım yatak odası mobilyalarında dikkat edilmesi gereken hususlardan biri boyut olarak yatak odaları ile uyumlu ölçülerde yatak odası tasarlanmasıdır. Özellikle kendi evi olan kişiler yatak odalarına uygun mobilyayı üretebilirler ancak taşınma ihtimali olan kişiler oturdukları ev ile uyumlu ve standart ölçülere yakın yatak odası takımları ürettirebilirler.

Yatak odası takımlarında raf düzeni çok önemlidir. İhtiyacınıza uygun raf düzenine sahip yatak odası takımlarına tüm eşyalarınızı konumlandırabileceğiniz gibi uygun olmayan raf düzenine sahip yatak odası takımları sizler için kullanışsız olacaktır. Bu nedenle yatak odası takımları ve özellikle gardıroplarının raf düzenini tasarlarken ihtiyaçlarınızı gözden geçirmelisiniz.

Yorgan, yastık, dönemsel giysi hurçları gibi eşyaları gardırop dışında konumlandırılacak yer yoksa genellikle gardıropların üst kısımlarında konumlandırması kullanışlı olması nedeniyle, gardıropların üst rafları hurç, yorgan, battaniye ve yastık gibi eşyaların konumlanabileceği genişlikte olmalıdır. Bazı gardırop modellerinde bu tarz geniş raflar gardıropların alt kısmında konumlandırmaktadır. Sizlerin kullanım kolaylığına göre bu geniş rafı gardırobunuzun üstüne veya altına konumlandırabilirsiniz.

Küçük rafların bulunması birçok eşyalarınızı düzenli bir şekilde konumlandırabilmeniz için avantajlıdır. Gardıropların bir kenarı boyunca küçük rafların konumlandırılması oldukça kullanışlı olmaktadır.

Özel tasarım gardıroplarda dikkat edilmesi gereken bir kısımda askılık raflarının uzunluğudur. Uzun giysileriniz varsa, bu giysileriniz için uzun askılı raf bulunmasına dikkat edebilirsiniz.

Yatak odası takımlarının gardırop dışındaki diğer mobilyalarının da ihtiyacınıza göre olması önemlidir. Eğer gardıroplarında yeteri çekmece bulunmuyorsa ve çekmece ihtiyacınız varsa şifonyer seçebilirsiniz. Çekmece sayısının ve boyutlarının size uygun olması ile birlikte oldukça kullanışlı mobilyalar olacaktır.

Hazır tasarım yatak odası modelleri arasında istediği model ve özelliklerde olan takımı bulamayan kişiler için özel tasarım yatak odası takımları oldukça uygun bir seçim olmaktadır. Oldukça yaygın olan özel tasarım yatak odası takımları tasarlanırken zevkinize, evinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olması çok önemlidir. İstediğiniz özelliklerde özel tasarım yatak odası takımları ile, atak odalarınız için istediğiniz dekorasyon ve işleve sahip olabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.