Toplantı Masalarında Oyma Motiflere Yönelmek İçin Sebepler

Toplantı Masalarında Oyma Motiflere Yönelmek İçin Sebepler

İş dünyasının dinamikleri, ofislerin, şık ve konforlu klasik ofis mobilyaları ile donatılmasını kaçınılmaz hale getiriyor. Ofislerimizin, günün büyük bir kısmını geçirdiğimiz yerler olması sebebiyle, burada kaldığımız süre boyunca rahat etmek istiyoruz. Bu rahatlığı da estetik bir görünüme sahip mobilyalar ile deyim yerindeyse taçlandırmayı arzu ediyoruz. Çünkü göze hitap eden şık ve ferah bir ortamda çalışmak, çalışma motivasyonumuzu yükseltiyor. Üzerimize sirayet eden enerji ile de iş verimimiz artırıyor. Bununla beraber, ofis ortamında ağırladığımız iş ortaklarımız için de, kurumsal imajımıza artı değer katan bir avantaj sağlanmış oluyor. Zira ofis ortamının dekorasyonu işlerimiz için adeta bir ilk intiba alanları olarak karşımıza çıkıyor.

Çalışma masaları, sandalyeler, oturma grupları, toplantı masaları ve dekoratif aksesuarlarıyla ofisler, bütünlüklü bir hassasiyetle dizayn edilmesi gereken mekânlar. Ofisler, yaptığımız ve yapacağımız işlerin birer aynası ve referansı niteliği taşıyor. Bu nedenle de her yönüyle, ayrıntılı biçimde incelenerek dekore edilmeyi hak ediyorlar. Bu nedenle de, klasik ofis mobilyası fiyatları, markaları, renk ve modelleri; kısacası her türlü özellikleriyle yakın takibimiz altına giriyor.

Ofislerde Oyma Motifler Her Geçen Gün Artıyor

Sahip olmaları gereken resmi ve ciddi görünüm gereği genellikle koyu renklerin hakim olduğu klasik ofis mobilyaları, yine de açık renklerden oluşan modelleriyle de öne çıkıyor.  Ciddi ve kurumsal bir görünüm klasik çizgilerin mobilyalarda ön planda olmasına öncelik verilmesine neden oluyor. Bu yüzden de ihtişamlı bir görünüme sahip olmaları için ofis mobilyalarında oymalar ve motifler bolca kullanılıyor. Her geçen gün oyma ofis mobilyaları, motifli toplantı mobilyaları daha fazla tercih ediliyor. Hemen her ofiste motifli ofis mobilyaları göze çarpıyor. Bu durum da, ister istemez bir merak oluşturuyor. Ofislerde neden oyma motiflere yer verildiğinin yanıtlarına ulaşılmak isteniyor.

Bu son derece doğal bir durum. Ayrıca yanıtları da bir o kadar basit. Basit ama son derece etkili!

Ofis Mobilyalarında Neden Oyma Motiflere Yer Veriliyor?

Usta ellerce yapılan, ince işçilik eseri oymalar mobilyalara daha lüks ve ihtişamlı bir görünüm kazandırır. Bu lüks görünüm de ofisinizin genel atmosferine karışır. Dolayısıyla iddialı bir görünümü olan oyma motifler, ofisinizin görkemli görüntüsünün daha öne çıkmasını sağlarlar.

Görkemli tasarımların bulunduğu ortamlarda yapılan konuşmalar bile daha etkili hale gelebilir. Çünkü, mobilyaların düzeni, tasarımı, yerleştirilme açıları bile bu anlamda etkilidir. Bunlar bile etkiliyken, doğrudan mobilyanın bir parçası olan detayların etkin olmaması düşünülebilir mi? Elbette hayır!

Özellikle en önemli mevzuların, kritiğinin yapıldığı toplantı masaları bu noktada daha bir önem kazanıyor. Motifli toplantı mobilyaları hem şık ve ciddi bir stile sahip hem de etkin bir konuşma platformu niteliği taşıyor. Oyma toplantı mobilyaları özellikle makam odalarında tercih edilmeleriyle dikkat çekiyor. Ofislerin kalbi olan yönetici odalarında böyle gösterişli çizgilerin esintilerine yer açılıyor. Çünkü söz konusu olan yönetici odaları olduğunda, bir zengin bir görünüme sahip olmak zaruri bir ihtiyaca da dönüşüyor.

Farklı dekorasyon anlayışları içerisinde kendine yer bulan oyma motiflere olan düşkünlüğümüz, aslında toplumsal genlerimizin bir parçası. Çünkü hafızamıza kazınmış olan gösterişli makam odaları, saray mobilyaları ve ülkemizin toplumsal kültürel hafızasında yer alan ev dekorasyonu mobilyalarında oyma motiflere sık sık rastlıyoruz.  Dolayısıyla ofislerde de onlara yer açmak istediğimizde, bunu çok daha kolay biçimde benimseyerek hayata geçiriyoruz. Bu saydıklarımız aslında genel değerlendirmelere dayanıyor. Özelde, genel değerlendirmeler çoğunlukla karşılık bulsa da, kimi zaman kişisel seçimlerde farklılaşıyor. Ama ne olursa olsun inkâr edilemeyecek bir gerçek var ki, oda klasik ofis mobilyaları oyma motifler ile çok daha şık bir görünüm kazanıyor. Bu bile başlı başına yeterli bir neden!

Lüks ofisler dizayn etmek istiyor ancak prestijli bir konsept nasıl oluşturulur bilmiyorsanız, 5 adımda prestijli ofis tasarımı adlı blog makalemizi mutlaka okumalısınız.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.