Yaşam Enerjinizi Yükseltecek Ev Aksesuarları Nelerdir?

Yaşam Enerjinizi Yükseltecek Ev Aksesuarları Nelerdir?

Aksesuarlar evlerin dekorasyonları için oldukça önemlidir. Evlere ve tüm yaşam alanlarına yaşanmışlık kattığı için aksesuar kullanımı yaygındır. Aksesuar seçiminde hem kişilerin zevkini ve tarzını yansıtan hem de ortam ile uyumlu olanlar seçildiğinde yaşam alanlarının enerjisini yükseltmektedirler.

Evlerde kullanılan temel mobilya ve eşyalar yerleştirildiğinde aksesuar kullanılmadığı durumunda oldukça boş bir görünüme neden olabilir. Duvara yerleştirilen saat, masanın üzerine konumlandırılan biblo, küçük bir çiçek ile yaşam alanlarınızın enerjisini yükseltebilirsiniz.

Evlerin tarzına ve odalarına göre tercih edilen aksesuarlar değişmektedir. Salonlarda kullanılan aksesuarlar genellikle anlı çiçekler, biblolar, aynalar, tablolar, saatler başta olmak üzere oldukça çeşitlidir. Salonlar alınırken mobilyaların seçilmiş olması gereklidir. Eğer yeni ev döşeniyorsa ve henüz eşyalar tamamlanmadıysa aksesuar seçiminde acele edilmemelidir. Mobilyaların renklerine, tarzlarına, büyüklüklerine uygun aksesuar seçilmesi oldukça önemlidir. Salonlar aksesuarların en fazla kullanıldığı alanlardır. Ancak unutulmamalıdır ki fazla aksesuar kullanımı ters bir etki oluşumuna neden olmaktadır.

Salonlarda koltuklar, halılar, perdeler ve diğer oda için gerekli olan eşyalar işlevsel olarak alınması gerekli olan ürünler olsalar da dekorasyondaki rolleri çok önemlidir. Uygun olan tarzda alınacak olan mobilyalar aksesuar görevinde olabilir. Son zamanlarda koltuk takımlarında koltukların ve berjerlerin birbirinden farklı renk ve modelde olması bundan kaynaklı olabilir.

Salonların tarzına uygun olarak aksesuar seçilmesi oldukça önemlidir. Klasik tarzda dekore edilen salonlarda mobilyalar genellikle ağır tasarımda olmaktadırlar. Aksesuarların bu ürünler ile uyumlu olması gerekmektedir. Klasik tarz salonlarda oldukça fazla tercih edilen klasik aksesuarlar arasında aynalar bulunmaktadır. Klasik alanların dekorasyonu için önemli olan klasik tarz aynalar oldukça çeşitli modellerde bulunabilmektedir. Klasik tarz evlerde tercih edilen bir diğer aksesuar ise tablolardır. Salona uygun resim veya fotoğraf bulunduran tablolar alanların dekorasyonu için büyük önem taşımaktadır.

Yatak odaları mobilyalar bakımından en büyük mobilyalara sahip olan odalardır. Yatak, gardırop, konsol ve komodinler ile oldukça eşya barındırmaktadır. Yatak odaları dinlenme alanları oldukları için genellikle sade tarzda dekore edilmektedirler. Tuvalet masası olarak geçen makyaj aynaları yatak odalarında en fazla aksesuar barındıran mobilyadır. Çeşitli makyaj malzemeleri, kutular, biblolar, saatler ve birçok aksesuar kullanılmaktadır. Yatak odalarında önemli olan aksesuarlar arasında avize ve abajurlar bulunmaktadır. Aydınlatma için önemli olan bu ürünler yatak odalarının dekorasyonlarının tamamlanmasında da önemli bir role sahiptir.

Banyolarda aksesuar kullanımı son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır. Evlerdeki tuvaletler gibi kafe ve restoranlarda farklı tuvalet tasarımları ile mekanlarına bambaşka bir hava katmaktadırlar. Duvarlara asılan tablolar, canlı çiçekler, duvar rafları gibi farklı aksesuarlar kullanılmaktadır. Banyolar genellikle nemli olanlar oldukları için aksesuar seçimi daha zorlayıcı olabilmektedir. Banyolar için seçilecek aksesuarın nemden, sudan ve buhardan etkilenmeyecek özelliklerde olmasına dikkat edilmelidir.

Banyolarda kullanılacak olan banyo halısı, sabunluklar, havluluklar gibi işlevsel açıdan olmazsa olmaz ürünlerin dekoratif özellik göstermesine, banyoyla uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Banyolarda bu ürünlere ek olarak aksesuar kullanmak tercih edilse de öncelik bu ürünlerin aksesuar özelliği taşıyor olmasına verilmelidir.

Ev aksesuarları evlerin enerjisini değiştiren önemli olan ürünlerdir. Her odanın özelliklerine dekorasyonuna, işlevine uygun olarak seçilen aksesuarlar alanların havasını değiştirmektedir. Evler için aksesuar alırken aksesuar modelleri incelenmeli ve uygun alanlara yeteri kadar aksesuar alınmalıdır. Fazla aksesuar kullanımı anlarda olumsuz bir enerjiye sebep olabilmektedir. Yaşam enerjinizi yükseltecek ev aksesuarları ile evinizde istediğiniz havaya sahip dekorasyonları oluşturmanız mümkündür.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.