Lüks Otellerde Lüks Avize Ayrıntıları

Lüks Otellerde Lüks Avize Ayrıntıları

Günümüzde yeni nesil oteller her konuda kendini yeniledi. Artık lüks oteller için mükemmel tasarım kadar mecburi olan bir şey daha var, kullanılan mobilyaları lüks otel aydınlatması yardımı ile  tasarımı ortaya çıkarabilmenin yanı sıra baştan sona konuk deneyimi sunabilmek. Gelen müşterilerine ev hissiyatı vermek ve tek seferlik değil daimi müşteri portfolyosuna dahil edebilmek için oldukça önemli olan müşteri deneyimi, otel içinde var olan her ürün, aydınlatma ve çalışanlar ile destekleniyor. Otel içinde var olan ürünleri yani mobilyaları ve benzeri ürünleri tasarlamak ve ışık oyunu ile ortaya çıkarmak müşteri deneyimini artırmak için oldukça önemli.

Tasarımsal özgünlükleri ile birlikte oteller kendi imza duruşlarını oluşturabiliyor. Bu imza duruşları bazen bir mobilya bazen lobi yardımıyla bazende otel içi genel aydınlatması ile oluşturuluyor. Yeni nesil oteller imza duruşlarını oluştururken de müşteri deneyimini arttırmayı ve ismini duyurmaya başarıyor. Öyle ki lüks otel zincirlerinde farklı şehirlerde bazen de farklı ülkelerde olan şubelerini yapılan imza duruşlar ile hızlıca tanınır hale getirilebiliyor. Müşteri deneyimi arttırmaya yönelik olan bu ışık oyunları ile daha hızlı akıllarda kalan otellerin konseptleri teknolojiden de faydalanıyor. Son çıkan lüks otel avizeleri ile tasarlanan lobiler içeri giren her müşteriyi olumlu etkiliyor. Bunun peşine cam duvarlarla desteklenen giriş bölümü dışarıdan geçen kişilerin de gözüne çarpıyor ve potansiyel müşteri oluşturulmuş oluyor.

Gelen müşteriyi en iyi şekilde ağırlamak sadece güler yüz ve otelin girişinden çok daha fazla anlama geliyor. Kaliteli hizmet, geniş odalar, yeterli ama zekice hazırlanmış tasarımlar ve minimal dokunuşlarla büyük farklar yaratılması beklenen yeni nesil otellerde son teknolojinin nimetlerinden de faydalanmak isteniyor. Özellikle otel odalarında beklenen bu farklar müşteriyi de sevindiriyor. Otel odası içinde bulunacak olan mobilyaların üzerine düşen ışığın tek kaynağı otel odası avizeleri olmuyor. Ana aydınlatma olan avizeye ek olarak kullanılan yardımcı ışıklandırma araçları oda içi ışığı eşit ve yumuşak ışık olarak dağıtıyor. Otel Odalarında konaklayacak olan müşterilerin konforu için ışık miktarını ne yüksek ne de çok düşük ışık olarak seçmek gerekiyor. Bir müşteri odayı çalışmak için kullanılabileceği gibi aynı odayı bir başka müşteri dinlenmek için kullanabilir. Bu sebepten ötürü de oda aydınlatması otel için aydınlatmada en zor alanlardan birisi.

Sadece aydınlatma ile bitmeyen otel odası tasarımları mobilya seçiminde de uyum sağlaması bekleniyor. Seçilen avizenin odadaki diğer mobilyalar ile uyumlu olması gerekiyor. Oda konsepti oluşturulurken kullanılan tarz otel avize modelleri arasından seçim yaparken de karşımıza çıkıyor. Tüm oteli tek bir konsept ile tasarlarsak o zaman tek tarz ancak farklı modellerde olan avizelerden seçim yapabiliriz. Ancak bir bina içerisinde birkaç farklı alan yaratırsak ki bu konsept farklılığı oluyor, o zamana farklı aydınlatma seçenekleri kullanmamız gerekir. Ancak avize seçimi farklı tarzlarda olacağı için seçen kişiyi biraz şüpheye düşürse de  bir bina içinde birden fazla farklı alan yaratmak müşteri deneyimini ve memnuniyetini arttıran faktörler oluyor. Bir otelde farklı seçenekler bulmak gelen müşteriye daha cazip geliyor ve daimi müşteri olması için geçerli bir sebep oluyor. Otel yöneticisinin bu konularda dikkatli çalışmalar yürütmesi ve kendini her yeni gelen müşteri ile özdeştirmesi otel tasarımının hazırlanmasında ve yeni nesil otellerde sunulan imkanların hazırlanmasında beklenen davranış oluyor. Kısaca mobilya seçimi, aydınlatma, avize seçimi, tasarımsal farklılıklar ve sunulan ayrıcalıklı hizmetler müşteriyi tatmin etmeyi başarıyor. Mutlu müşteri ise mutlu otel sahibini oluşturuyor. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.