Dayanıklılığıyla Ünlü Ahşap Koltuklar

Dayanıklılığıyla Ünlü Ahşap Koltuklar

Tüm ailenin ortak zaman geçirdiği, misafirlerin ağırlandığı, yemeklerin yendiği ve çok değerli anların yaşandığı oturma odaları ve salonlar, evlerde dekorasyona en fazla önem verilen odalar arasındadır. Salon ve oturma odalarının dekorasyonunun asıl belirleyicisi ise koltuklardır. Halı, perde ve aksesuarlar ile de dekorasyon tamamlanmaktadır.

Salon ve oturma odanız için birçok modelde ve türde koltuk takımı bulunmaktadır. Zevkinize ve ihtiyacınıza uygun olarak koltuk takımı bulmanız mümkündür. Bu koltuk takımları arasında dayanıklılığı ile ünlü olan ahşap koltuk takımları da bulunmaktadır. Ahşap koltuk modelleri oldukça uzun zamanlardan beri salonların dekorasyonunda kullanılan koltuk takımlarındandır.

Ahşap koltuk takımlarının dayanıklı oldukları kadar, oldukça fazla modelde tasarımları da bulunmaktadır. Farklı ahşap desenlerinde, el oymalı desenlerde, farklı döşeme modellerinde birçok ahşap koltuk takımı üretilmektedir.

Ahşap koltuk modellerinde, genellikle ahşap kısımları döşeme ile kapatılmamaktadır. Ahşap kollu koltuk modelleri ve kenarları ahşap koltuk takımları gibi kol kısmı ve çeşitli kısımları ahşap olan modeller oldukça tercih edilmektedir. El oymalı ahşap koltuklarında, birçok ahşap kısmı görünmektedir. Ancak tercihinize göre ahşaptan üretilen koltuklarında döşeme ile kapatılmış olan modellerini bulmanız mümkündür.

Klasik ahşap koltuk modelleri, oldukça dayanıklı ürünler olduğu için ahşap koltuk takımı seçerken döşeme kalitesine dikkat etmelisiniz. Ahşap kısımları dayanıklı olsa da döşemelerinin yıpranmaması ve uzun yıllar kullanılması için döşeme kalitesine dikkat edilmelidir.

Salon dekorasyonunda koltukların model ve tasarımı çok önemlidir. Diğer alınan ürünler koltukların modeli ve rengine göre seçilmektedir. Klasik koltuk takımı tercih eden ve klasik dekorasyonlardan hoşlanan kişiler ve modern tarzda dekorasyon ve mobilyalardan hoşlanan kişilerin halı, perde ve aksesuar tercihleri de koltuk tercihleri gibi farklı olacaktır.

Klasik koltuk takımları ile dekore edilmiş salon ve oturma odaları için halı ve perdeler çok önemli unsurlardır. Dekorasyonu tamamlayan halı ve perdeler mutlaka koltuk seçiminden sonra, koltuk takımlarına uyumlu bir şekilde seçilmelidir. Özellikle halı seçiminde, koltukların dışında kalan alana uygun büyüklükte halı seçimi çok önemlidir. Büyük halılar ortamda kalabalık ve boğucu bir görüntüye sebep olurken, küçük halılar da dekoratif olarak hoş bir görüntü vermeyecektir.

Klasik tarzda salon ve oturma odası için aksesuarlar dekorasyonu tamamlayıcı diğer unsurlardır. Aksesuar seçiminde odanın dekorasyonuna uygun, yeteri sayıda aksesuar seçimi yapılmalıdır. Klasik ahşap mobilyalar oldukça gösterişli ve şık ürünler oldukları için yeteri miktarda kullanılan aksesuarlar dekorasyon için yeterli olacaktır.

Klasik dekorasyonlarda aynalar oldukça önemli aksesuarlar arasında bulunmaktadır. Özellikle ahşap koltuk takımları ile uyumlu, ahşap tasarımlı aynalar salonlara ve oturma alanlarına derinlik katmaktadır.

Orta sehpa, zigon sehpa gibi sehpalar hem işlevsel olarak oldukça kullanışlı hem de tasarımsal olarak oldukça dekoratif ürünlerdir. Çok uzun zamanlardan beri tercih edilen sehpa modelleri, değişen dekorasyon fikirleri ve değişen mobilya tasarımlarına uyumlu olarak üretilmektedirler. Her tarzda salon, oturma odası, ofis gibi birçok alanda sehpalar kullanılmaktadır. Sehpa seçiminde, salon ve oturma odasının büyüklüğüne uygun sehpa seçilmesi çok önemlidir. Modeli kadar, alan genişliği de önemli olduğu için koltukların, halıların ve perdelerin yerleştirilmesinin ardından alan için en uygun sehpanın seçilmesi oldukça önemlidir.

Ahşap koltuk takımı fiyatları oldukça değişiklik gösteren mobilyalar arasındadır. Ahşap türü ve işçilik çok önemli unsurlardır. Özellikle el oyması ürünler oldukça kıymetli oldukları için fiyatları da işçiliğe göre değişiklik göstermektedir.

Dayanıklılığı ile ünlü ahşap koltuklar ile, istediğiniz tarzda salon ve oturma odası dekorasyonunu oluşturabilirsiniz.
Copyright © 2010-2023 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.