Beyaz Avangart Mutfak Dolapları ile Ferah Yaşam Alanları

Beyaz Avangart Mutfak Dolapları ile Ferah Yaşam Alanları

Beyaz avangart mutfak dolapları ile mutfağınızda ferahlatıcı ve göz alıcı bir konsept oluşturabilirsiniz. Peki neden beyaz? Beyaz rengi ışığı maksimum derecede yansıttığı için ışığı en tasarruflu şekilde kullanan renk olma özelliği ile mobilyalarda tercih edilen bir yapısı bulunmaktadır. Masumiyet, saflık ve temiz ruhu temsil eden beyaz rengi zihninizde rahatlatıcı bir yolculuğa çıkmanızı kolaylaştırıyor. Yoğun ve stresli bir günün ardından bembeyaz rahatlatıcı bir yaşam alanı günün yorgunluğunu üzerinizden atmanızda yardımcı olacak.

Beyaz avangart mutfak dolapları şık mutfak dekorasyonu oluşturmak isteyenlerin genel tercihi olmaktadır. Beyaz rengi klasik mobilyaların hatlarını, ahşap oyma motiflerini en iyi gösterebilen renktir. Çünkü gölge oyunları ile renk kontrastlarının gerçekleştirildiği bu renkli mobilyalar alışılmışın dışında göz alıcı bir tasarım sunmaktadır. Tüm bunlara rağmen beyaz mutfak dolaplarının kullanıldığı alanlarda ferah yaşam alanı oluşturmak için bazı etkili dokunuşlara ihtiyaç duyulmaktadır. Genellikle yaşam alanlarını kendileri dekore etmek isteyen kullanıcıların bu önerileri dikkate alarak rahatlatıcı ve ferah mutfaklar oluşturdukları gözlemlenmektedir. Peki beyaz mutfak dolaplarına ek olarak mutfaklarda ne gibi özel dokunuşlar yapılmalıdır?

Lüks Mutfaklarda Beyaz Döşemeler

Lüks mutfak dolabının kullanıldığı alanlarda bu konsepti desteklemek için duvar ve tavan rengi ve döşemelerinin beyaz renkli seçilmesi mobilyalar ile duvarın bir bütünün parçaları olduğu algısı oluşturacak ve dekoratif açıdan kopuk bir izlenim sağlamayacaktır. Özellikle tezgâh ve dolap arasındaki alanlarda kullanılan mutfak fayanslarının beyaz seçilmesi de önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşam alanlarınızda renk kontrastı oluşturmak için kesinlikle bu fayansları ve duvar renklerini değil, mutfak tezgahlarını ve zemin döşemelerini zıt renklerde seçmelisiniz. Lüks beyaz mutfak dolaplarına ek olarak, tezgâh ve dolap arasındaki fayans kısımlarının beyaz kalebodur ile döşenmesi bununla birlikte odadaki tüm duvarların da beyaz renk ile döşenmesi gerekmektedir. Ancak zeminde ve mutfak tezgahında beyazın zıt rengi olan parlak siyahı tercih edebilirsiniz. Ferah ve göz alıcı yaşam alanları oluştururken odaya vereceğiniz kontrast renklerdeki tezgâh ve zemin döşemelerini mutlaka parlak olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Işığı yansıtan parlak siyah renkli mermer zemin döşemesi ve siyah tezgâh modeli kullanabilirsiniz.

Beyaz Mutfaklarda Aydınlatma

Ferah ve etkileyici yaşam alanları oluşturmak için alanlarda kullanılan mobilya ve dekorasyon ürünlerinin yanında aydınlatma da oldukça önemlidir. Mobilyaların, aksesuarların ve döşemelerin tüm tasarımsal detaylarını ortaya çıkartacak olan ışık doğru lümen ve açıda kullanılmalıdır. Özellikle mermer ve zeminde ışık yansımaları oluşturarak daha estetik bir konsept oluşturabilirsiniz. Burada dikkat edilecek en önemli ayrıntı beyaz yaşam alanlarında tercih edilecek aydınlatma derecesinin ışıl ışıl olmasıdır. Alanda tercih edeceğiniz mutfak avizesine ek olarak tavana yapışık spotlar ile dekorasyonu desteklerken ortamdaki ışığın miktarını da dengeli bir şekilde arttırabilirsiniz.

Beyaz Mutfak Masaları – Siyah Tezgahlar

Şık ve gösterişli bir dekorasyon oluşturmak için dekore edilen beyaz mutfaklarda bu dekorasyonu desteklemek için alanda tercih edeceğiniz mutfak masanızı da beyaz renkli olmasına özen göstermeniz yararınıza olacaktır. Mutfak dolaplarınız ile aynı renge hatta mümkünse tasarıma sahip beyaz mutfak masaları ve sandalyeleri ile uyumlu bir konsept oluşturabilirsiniz. Klasik beyaz mutfak masaları, beyaz mutfak dolapları ile kullanıldığında tam bir uyumun timsalini yansıtmaktadır.

Ortamdaki kontrastı oluşturmak için zıt renkler seçmeniz gerektiğinden bahsetmiştik. İşte bu zıt renkleri mutfağınızda tercih edeceğiniz tezgahınızın rengi ile oluşturabilirsiniz. Siyah ve göz alıcı bir tasarıma sahip mutfak tezgahınız ile ferah yaşam alanlarınızdaki kontrastı desteklerken lüks yaşam alanınızda tüm gözleri üzerine çekecek bir tasarımı oluşturmuş olacaksınız. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.