Vintage Modasına Uygun Yatak Odası Seçenekleri

Vintage Modasına Uygun Yatak Odası Seçenekleri

Vintaga yatak odası takımlarını keşfedin. Öncelikle “vintage” kelimesinin anlamına geldiğini gelin birlikte inceleyelim. Vintage; geçmiş dönemlere ait tek ve özel parça ya da koleksiyonlara verilen isim olarak bilinmektedir. Fakat her eski görünümlü parça vintage kapsamına girmiyor tabi. Bir ürünün vintage adı altında olabilmesi için o ürünün belli bir döneme ait olması gerekiyor. Örneğin; 1930, 1940, 1950 ya da 60’lardan kalmış o dönemin ruhunu yansıtan bir ürün vintage tarzda olabilir. O halde ikinci el eşyalara vintage diyebiliriz dememizde yanlış olacaktır. Çünkü günümüzde o yılların tarzı ile hâlâ aksesuarlar,kıyafetler ve mobilyalar üretilmektedir. Bizim detaylarına ineceğimiz kısım ise her yeri kasıp kavuran Vintage modasının mobilyalara olan etkisi.

Genellikle vintage ve retro kavramları hep birbirine karıştırılıyor. Eskilerin modasını yansıtan yeni yapılmış bir çantayı retro diye adlandırırken, vintage olarak adlandıramayız. Her vintage ürün retrodur ama her retro ürün vintage kapsamına giriyor diyemeyiz. Vintage, bir tarz olarak oldukça ilgi gören ama kullanması da bir o kadar zor olan bir akım sınıfına girmektedir. Vintage dekorasyon yapmak istediğiniz zaman öncelikle kullanacağınız parçaların arasında vintage olarak adlandırılan parçaların olması gerektiğini unutmamalı ve tercihlerinizi bu doğrultuda kullanmalısınız.  Vintage dekorasyon rahat, romantik ve zarif bir görünüm elde etmek için en ideal seçeneklerden biri olabilir. Bu sebeple sizinle birlikte bir vintage yatak odası dekorasyonu nasıl olmalıdır ve bize kattıkları nelerdir bunu konuşalım.

Yatak Odasında Vintage Modası

Eğer yatak odanızda bir vintage dekorasyon öğelerine yer vermek istiyorsanız öncelikle renklere odaklanmanız gerekir. Bej, kırık beyaz, kum ya da krem gibi renkler vintage dekorasyon için en uygun renklerdir. Eğer bu renkler dışında bir renk kullanmak istiyorsanız açık pembe, soluk mavi ya da açık lila gibi renkleri de tercih edebilirsiniz ve vintage yataklar için bu renklere baş vurabilirsiniz. Vintage dekorasyon için renk seçiminde önceliğimiz sakin, asil ve tek ton destekleyecek renkler üzerinden olmalıdır.

Vintage dekorasyon için olmazsa olmazlardan birisi de eski parçaları kullanmak ve eski iç mekan tasarımını ön plana tutmaktır. Bunun yanı sıra eski mobilyalardan kaçınmamak el yapımı aksesuarlara buna göre karar vermelisiniz. Ağır bir hava yaratmadan vintage dekorasyona sahip olmak isteyenler için ise açık pembe, açık mavi gibi renkleri kullanmakta fayda vardır. Açık pembe bir yatağı benzer renklerde vintage gardırop modelleri ile süsleyebilirsiniz. Vintage yatak odası modelleri için bunun gibi noktalara dikkat değinebilir bu doğrultuda kararlar verebilirsiniz.

Vintage dekorasyon için tercih edebileceğiniz mobilyaların belirgin özellikleri olabilir.Vintage mobilyalar genellikle doğal malzemelerden yontulmuş olabilir. Bu sebeple ahşap gibi belli başlı tasarımlar ön plana çıkar. Vintage mobilya alacağınız zaman üzerinde çizik ya da çatlak olmasını sorun etmemelisiniz çünkü bu aslında sizin asıl istediğiniz tarza daha çok yaklaştıracak, daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır

Vintage dekorasyon gösterişi ifade etmez. Pek çok insan belli dönemsel parçalar kullanmanın çok daha dikkat çekici bir görünüm oluşturacağını düşünmüş olsa da elde edeceğiniz görünüm bu durumun aksinde olmalıdır. Vintage dekorasyon aslında oldukça basit bir görünüm elde etmenizi sağlar. Fakat bu demek olmuyor ki insanların beğenisini kazanamaz, onların gözlerini alamazsınız. Zarif, sade ve dokusu ile farklı bir hava ortaya sunan bu tasarım, birçok arkadaşınızı bu tercihlere itebilir hatta sizden bu konuda tavsiye almasına sebep olabilir. Sizin için en iyi gösteriş aslında basit bir görünüm ve sadelikten ibaret olabilir.

Yaşam alanlarınıza şıklık katacak son zamanlarnı trendi hale gelen el oyması yatak odası modellerini keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.