Koltukların Yüzeyini Evcil Hayvanlardan Koruma Yöntemleri

Koltukların Yüzeyini Evcil Hayvanlardan Koruma Yöntemleri

Koltukları evcil hayvanlardan koruma yöntemleri. Koltuk yüzlerini temiz tutma yöntemleri. Bizleri saf bir mutluluğa ulaştıracak yollardan belki de en güzeli evcil hayvan sahiplenmektir.Tabii her güzel şey gibi minik dostlarınız da hayatınızda acı tatlı farklılıklar yaratacak diyebilmek oldukça mümkün. Evcil hayvan beslemek büyük sorumluluk gerektirir ama ona nasıl bakacağınızı bilir ve karşınıza çıkabilecek her duruma karşı hazırlıklı olursanız dünyanın en sadık dostluğunu kazanabilirsiniz.

Evcil hayvanınız eve geldiği günden itibaren aranızda oluşan bağ ve sevgiyle adeta evin küçük çocuğu hissi verecektir. Evin minik ve meraklı çocuklarını düşünürsek, ev içerisinde sürekli hareketli olurlar. Tıpkı evcil hayvanlarınızda; meraklı çocuk edasıyla evdeki süs eşyaları ile oynayabilir ve zarar verebilir. Bunun yanında kedi ve köpeklerin içgüdüsel olarak yaptığı ve eve zararı olabilen birçok davranışı olacaktır. Sevimli kedi ve köpeklerinizin koltuklara, halılara, yatak başlıklarına olan tırmalama sevdasını biliyoruz. Durum böyle olunca ev dekorasyonunu ve mobilya seçimlerini onlarla yaşamaya uygun şekilde ayarlamanız gerek. Mobilyalarınızı evcil hayvanınızın antrenman aracı haline getirmesini engellemek için dayanıklı ve kolay temizlenebilen kumaşlar tercih edilmelidir. Evcil hayvanlarınızın da bizler gibi eşyaları olacaktır. Onlar için tırmanma merdivenleri, küçük saklanma köşeleri ve koltuk alabilirsiniz. Bu sayede enerjilerini sizin koltuklarınızdan çıkarmasını engelleyecektir.

Örneğin kedilerimizin tırmalamasını hiçbir şekilde engelleyemeyiz. Bu yüzden bunu denemekten vazgeçmeliyiz. Kediler birkaç nedenden dolayı tırmalama ihtiyacı duyarlar. Bunlar egzersiz ve bölgesini işaretleme nedeniyle olabilir. Bir başka nedeni ise tırmalamak onlara iyi hissettiriyor olabilir. Kedinizin tırmalamasını engellemek yerine ona tırmalayabileceği şeyler bulmasına yardım etmeliyiz. Bu sayede evimizin koltuklarından uzak duracaktır.

Hiçbir birey evinin koltuklarını evcil hayvanına kurban etmeyi istemez tabiki. Çünkü koltuklar evimizin dekorasyonunda büyük bir rol oynamaktadır. Misafirleri ağırlamamız, dinlenmemiz ve biraz keyiflenmek için ihtiyacımız olan bazen sadece birkaç çift koltuktur. Bu sayede koltuklar evimizin önemli bir parçası haline gelmektedir.

Koltuk Seçimlerinde L koltuğun Yeri

En çok sorulan sorulardan bir tanesi L koltuk modelleri benim evime gider mi?  Küçük yada büyük her eve göre konforlu L koltuklar mutlaka vardır. Çünkü evimizde her zaman köşeleri doldurma ihtiyacı duyabilmek mümkündür. Köşeleri değerlendirmek; boş kalmasını, göze batmasını istemeyiz. Bu sebeple o köşeye bir L koltuk modeli kadar uyacak bir dekorasyon daha bulabilmek mümkün olmayabilir.

Birçok evde salonlarda kullanılan köşe takımları mevcuttur. Köşe takımları özellikle salonlarda kullanılır. Kumaş L koltuklar bilinen köşe takımları, kumaşı ve iskelet yapısı ile diğer mobilyalardan ayrılır. Ayrıca köşe takımları özellikle misafirler için kullanılır desek yeridir. Köşe takımlarının en büyük özelliklerinden bir tanesi, çok fazla yer kaplamamalarıdır. Ayrıca modern görünüme sahip bir tasarıma sahip olduklarından oldukça sevilmektedir . Bu yüzden şık ve rahat l koltuklar, en çok tercih edilen mobilyalar arasındadır.

L Koltuk Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Klasik l koltuklar rahat bir tasarıma sahip olması gerekir. Bu yüzden bu tür mobilyaları seçerken, sergilenen yerlerde denemeniz faydalı olacaktır. Köşe taraflarının, çok keskin hatlara sahip olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Çok keskin köşe hatlarına sahip köşe takımları, salonlarda kazalara sebep olabilir.

Seçeceğiniz mobilyalar, estetik olmalı ve sizin tarzınızı yansıtmalıdır. Kalitesi ve fiyatı uygun olmalıdır. Mobilya malzemesi kaliteli olmalı, uzun yıllar kullanılabilmeli ve kolay yanmayan malzemeye sahip olmalıdır. Kolay temizlenebiliyor olması da, tercih sebepleri arasında olmalıdır. Mobilyanın modeli de bir başka belirleyici unsurdur. Dar bir salona sahipseniz, bu tür salonlara uygun mobilya modeli seçimi, salonlarınızı daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.