Salonlarınızı Aksesuarlar ile Hareketlendirin

Salonlarınızı Aksesuarlar ile Hareketlendirin

Salonlar evlerde dekorasyonuna önem verdiğimiz en önemli alanlardır. Salonların dekorasyonunu etkileyen birçok unsur vardır. Salon koltuk takımları, halılar, duvar rengi, televizyon ünitesi, kitaplıklar, tablolar, masalar gibi birçok ürün ile salonlar dekora edilir. Salon aksesuarları ile salon dekorasyonları tamamlanır.

Salon aksesuar modelleri oldukça çeşitlidir. İstediğiniz figürde, istediğiniz malzemeden üretilmiş salon takımı aksesuarları bulabilirsiniz.

Salonlara aksesuar seçerken öncelikle salonlarda işlevsel olarak kullanılan kitaplık, televizyon ünitesi, sehpalar gibi ürünlerden başlamalısınız. Bu ürünlerin salona uygun olarak seçilmesi, salon dekorasyonuna oldukça yardımcı olacaktır.

Salonlarda kullanılan sehpalarda birçok çeşit ve model bulunmaktadır. Sehpaların salonlarda vazgeçilmez ürünler olmaları, sehpa çeşitlerini arttırmıştır. Zigon sehpalar, orta sehpalar, yan sehpalar ve c sehpalardan ihtiyacınıza en uygun olanını seçebilirsiniz. Son zamanlarda yaygın olarak c sehpalar kullanılmakta, hatta bazı oturma gruplarına takım olarak c sehpalar verilmektedir.

Kitap severler için kitaplıklar vazgeçilmez aksesuarlar arasındadır. Raf olarak dizayn edebileceğiniz kitaplıklar bulunduğu gibi, kapaklı, küçük veya büyük çok çeşitli kitaplık bulabilirsiniz. Televizyon ünitelerine dahil edilen kitaplık modülleri ile, dar alanlarda hem kitaplık hem de televizyon ünitelerini birlikte de kullanabilirsiniz.

Televizyon ünitelerini kitaplık ile dizayn edebileceğiniz gibi farklı tasarımlarda televizyon ünitesi de seçebilirsiniz. Televizyonu, ünite üzerinde konumlandıracağınız gibi duvara sabitleyeceğiniz tarzda  tv ünitesi bulabilirsiniz.

Salonların dekorasyonunda tablo ve fotoğrafların yeri oldukça önemlidir. Özellikle yemek masasının yakın bulunduğu duvarlar tablolar ile hareketlendirilebilir. Fotoğraflar için edinilen dekoratif çerçeveler ile de salonunuzun dekorasyonunu renklendirmeniz mümkündür.,

Salonlarda aynaların kullanılması çok eski zamanlardan beri tercih edilen dekorasyon fikirleridir. Salon konsolları ile tasarlanmış aynalar olduğu gibi bağımsız olarak ta salon dekorasyonunda aynaları kullanabilirsiniz. Klasik ayna modelleri bulunduğu gibi diğer tarzlarda ayna modelleri bulmanız mümkündür.

Salonların dekorasyonunda yapay ve canlı çiçekler ve vazolar da çok önemlidir. Oldukça dekoratif çiçek bulmanız mümkündür. Çiçeklerin, salona uygun bir tarzda vazoya veya saksıya yerleştirilmesi ile salonunuza yepyeni bir canlılık katabilirsiniz. Canlı çiçek bakımından endişeleniyor ancak salonunuzda çiçek kullanmak istiyorsanız da oldukça güzel ve canlı hissi veren dekoratif çiçeklerde kullanabilirsiniz.

Salon Aksesuarı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salonların dekorasyonunda aksesuarların vazgeçilmez bir yeri olduğu için salon için aksesuar modelleri oldukça çeşitlidir. Salonlarınıza aksesuar alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus salon mobilyalarına uygun aksesuar seçilmesidir. Salonlara uygun olan aksesuarlar ile salonlarınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Salonlara aksesuar alırken fazla aksesuardan kaçınmalısınız. Fazla aksesuar salonlarınızda kalabalık bir görüntü oluşturarak, olumsuz bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle aksesuar alırken aksesuarlar incelenmeli ve salonunuza en uygun, içinize en sinen aksesuarlar alınmalıdır. Eğer beğendiğiniz fazla aksesuar varsa ve hepsini alacaksanız da aksesuarların hepsini birden kullanmak yerine sıra sıra kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede yalın ve sade bir salon dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Salonlarınıza aksesuar alırken, tozlanma yapacağını da düşünerek temizlemesi, bakımı en kolay aksesuarlar seçebilirsiniz. Bazı ürünler tozu daha fazla gösterir, tozu daha az gösterecek renklerde ve tonlarda aksesuar seçebilirsiniz.

Aksesuarlar seçerken aksesuarların devirme ve kırılma ihtimali olduğunu unutmayınız. Özellikle hareketin fazla olduğu alanlara aksesuar seçerken, kırılmayacak ürünler seçmeniz gereklidir. Kırılacak aksesuarları hareketin az olduğu alanlara yerleştirebilirsiniz.

Salon aksesuar modelleri ve fiyatları oldukça çeşitlidir. Her salona, her dekorasyonuna uygun salon aksesuarı bulunduğu gibi her bütçeye uygun aksesuar da bulunmaktadır. Tarzına, özgünlüğüne, kullanılan malzemesine göre salon aksesuarlarının modelleri de değişmektedir.

Salonlarda kullanılan aksesuarlar salonlara hareket getirdiği için, salon dekorasyonlarında olmazsa olmazlar arasındadır, uygun ve yeterli kadar aksesuar kullanılması salon dekorasyonunuz için önemlidir.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.