Retro Tarz Bebek Odası Nasıl Oluşturulur?

Retro Tarz Bebek Odası Nasıl Oluşturulur?

9 ay 10 günlük heyecanlı bekleyiş sürecinin en keyifli yanı bebeğiniz için hazırlıklar yapmak, öyle değil mi? Bol bol alışveriş yapmak, gelen hediyeleri yerleştirmek, ufacık giysileri yıkayıp, ütüleyip kaldırmak… Bütün bunların yanı sıra en keyiflisi ise bebeğin odasını hazırlamak olmalı! Söz konusu bebek olunca türlü türlü seçenek de mevcut tabi. Beşik modellerinden duvar kağıtlarına, perdelerden ışıklı oyuncaklara kadar bebekle birlikte eve neşe de geliyor. Hazırlıklarını tamamlamak isteyenler için bu defa retro tarza yöneliyoruz. Retro tarz bebek odası hazırlayama ne dersiniz?

Erkekse mavi, kızsa pembe… Artık öyle bir dünya yok… Çünkü bebeğin de cinsiyetin de bir rengi yok. Ama hayatın renkleri var ve bebeğinizle birlikte siz de hayatınızdaki yepyeni renklere hazır olmalısınız. Bu nedenle de hazırlıklarınızı o gelmeden tamamlamanızda fayda var. Özellikle de odasınız hazır etmeniz sizin için büyük kolaylık olacak. Bebeğinizin odasının tarzına karar verdiniz mi? Hala karar vermediyseniz size önerimiz retro tarz bebek odası takımlarına bir göz atmanız. Keyifli ve nostaljik bir bebek odası için retro tarz bebek odası takımları oldukça ideal!

Retro Dekorasyon Nedir?

Bulunduğunuz mekanda 1950 ile 1980 yılları arasında bir dönemin havasını solumak istiyorsanız retro tarz tam da size göre. Şimdilerde bu yıllar arasında kullanılan malzemeler günümüz teknolojisi ile birleşiyor ve bebek odalarında oldukça keyifli bir ortam oluşturuyor. Belli bir dönemi işaret ediyor oluşumuzdan retro dekorasyon tarzın, mekanları nostaljik eşyalarla doldurmak olduğunu düşünmeyin. Geçmişten belli bir dönemi yansıtan fakat canlılığın ön planda olduğu eşyalar retro tarzda günümüze uyarlanıyor. Bu tarzı evlerde uygulamak da oldukça kolay… Yalnızca mobilyalar değil, aksesuarların da öne çıktığını bilmelisiniz. Mobilyalarınızı aksesuarlarla tamamlamak istiyorsanız eskicileri ve antikacıları gezebilirsiniz ki işin bu kısmı da oldukça eğlenceli oluyor.

Retro dekorasyonda kullanılan eşyaların bazı özellikleri var. Örneğin, koltuklarda kanaviçe modeller oldukça tercih ediliyor. Yastıklarda baskılı, parlak ve bol desenli modeller öne çıkıyor. Retro tarzda sadelik aramayın; renkler bu tarzda kendini çok fazla öne çıkarıyor. Duvarlarda çiçeklere ve geometrik desenlere de alışın! Özellikle pembe, yeşil, kırmızı, turuncu gibi renklerle bebeğinizin odasını canlı ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Bebek Odasının Olmazsa Olmazları

Tarzı ne olursa olsun bebek odasının değişmez mobilyaları var. Bunlar olmadan bir bebek odası dekore etmeniz pek mümkün değil. İşte bebek odasının olmazsa olmazları!

  • Bebek karyolası elbette en önemli mobilya… Karyola yoksa bir bebek odasının varlığından da söz edemeyiz. Karyola seçimi oldukça önemli, çünkü en maliyetli mobilya olmasına rağmen doğru seçimlerle uzun yıllar kullanılabiliyor. Çocuğunuz 3 yaşına gelene kadar büyüyebilen karyolalar var. Karyolanın doğal malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edin. Retro tarzın minimal tasarımlarıyla doğal malzemeler birleştiğinde ortaya çok şık bebek karyolalarının çıktığını görebilirsiniz.
  • Nevresim seti ve karyola odaya tarz katan bir kombin oluşturuyor… Retro tarzın canlı renklerini nevresimlerde ve yastıklarda kullanmayı unutmayın.
  • Yine bebek odasının öne çıkan mobilyalarından biri alt değiştirme masası oluyor ki en çok da bunu kullanacağınızdan emin olabilirsiniz. Özel tasarım alt değiştirme masalarına göz atmayı unutmayın. Bebeğinizin odasındaki dekorasyon bütünlüğünü korumak için tarza da dikkat edin. Çekmeceli modellerden yana tercih yapmanız sizin için çok daha avantajlı olabilir.
  • Bir anne için bebek odasındaki en önemli mobilyalardan biri emzirme koltuğudur. Ahşap ve sallanan bir emzirme koltuğuyla hem anneler daha rahat ediyor hem de odanın içindeki nostaljik hava dağılmadan dolaşmaya devam ediyor.
Tavsiye Ettiğimiz Diğer Blog Haberleri

ISO 9001 : 2015
NO : KY - 26269
ISO 14001 : 2015
NO : CY - 32757
ISO 10002 : 2014
NO : MM - 70430
ISO 18001 : 2007
NO : OH - 52286


Copyright © 2010-2019 asortie.com, Site içeriğinin her hakkı mahfuzdur ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer mevzuat uyarınca korunmaktadır. Sitede bulunan resimlerin ve diğer tüm içeriklerin Asortie Mobilya ve Dekorasyon A.Ş'nin yazılı izni olmadan kopyalanması, farklı mecralarda yayınlanması yasaktır.